Jak skonfigurować chłodnię bitcoinów

Author:
17 lutego 2021
Category: Który Jest

Chcę wydać

W tym przewodniku przeprowadzimy Cię przez proces tworzenia własnego portfela do przechowywania w chłodni. Przed przystąpieniem do tego procesu możesz się zastanawiać, co to jest chłodnia? Mówiąc najprościej, chłodnia odnosi się do utrzymywania Bitcoina całkowicie w trybie offline. Chłodnia, zwana również portfelem chłodniczym, jest przeciwieństwem gorącego portfela, w którym Twoje Bitcoiny są przechowywane online. Ponieważ Bitcoin jest zasobem cyfrowym, utrzymywanie ich online zwiększa ryzyko lub powierzchnię ataku w przypadku kradzieży bitcoina, gdy jest on przechowywany online za pomocą usługi przechowującej. Trzymając bitcoiny w chłodni, powierzchnia ataku jest znacznie ograniczona.

Pierwsze kroki

Pierwszym krokiem do umieszczenia Bitcoinów w chłodni jest utworzenie adresu Bitcoin offline. Ten adres będzie zawierał parę kluczy, publiczny i prywatny, która nigdy nie przechodzi w tryb online (dopóki nie będziesz gotowy, aby go wydać). W tym przewodniku pokażemy, jak zrobić darmowy portfel do przechowywania w chłodni metodą portfela papierowego.

Zakładanie portfela papierowego

Konfiguracja portfela papierowego do przechowywania w chłodni jest dość prosta i wymaga bardzo niewielkiej wiedzy technicznej. Pierwszym krokiem będzie przejście do narzędzia portfela papierowego Bitcoin.com tutaj. Zanim zrobisz cokolwiek innego, na tej stronie będziesz chciał zapisać go lokalnie na swoim komputerze. Aby zapisać stronę internetową na komputerze lokalnym, naciśnij Ctrl-S i zapisz plik jako kompletną stronę internetową (na przykład na pulpicie). Po zapisaniu po prostu zamknij otwartą stronę narzędzi portfela papierowego Bitcoin.com. Następnie odłącz komputer od Internetu; nie martw się, potrzebujesz go tylko tymczasowo do wykonania tego zadania w trybie offline. Po odłączeniu się od internetu otwórz zapisany plik (na pulpicie). Poruszaj myszą po stronie i / lub wpisz kilka losowych znaków w polu tekstowym, aby stworzyć dodatkową entropię (losowość). Robiąc to,tworzysz losowy adres Bitcoin, który ma parę kluczy zarówno publiczny, jak i prywatny. Ponieważ zapisałeś plik lokalnie i nie masz połączenia z Internetem, utworzony adres Bitcoin został utworzony całkowicie offline.

Wydrukuj stronę

Następnym krokiem jest wykonanie kopii offline twojego adresu Bitcoin, którą możesz później załadować za pomocą Bitcoin, aby uzyskać kompletne rozwiązanie do przechowywania w chłodni. Będąc na stronie portfela papierowego zapisanego lokalnie, nie mając połączenia z Internetem, kliknij przycisk Drukuj. Ostrzeżenie: przed wydrukowaniem strony upewnij się, że drukarka jest również offline (na przykład nie jest połączona z Internetem przez Wi-Fi). Gdy jesteś pewien, wydrukuj stronę. Gratulacje, trudna część się skończyła! Utworzyłeś teraz offline adres Bitcoin i utworzyłeś jego papierową kopię lokalnie na przechowanie. Na wydrukowanej stronie powinien znajdować się publiczny adres Bitcoin i kod QR z odpowiednim kluczem prywatnym i kodem QR. Zdecydowanie zalecamy przechowywanie portfela papierowego w bezpiecznym miejscu, takim jak sejf ognioodporny. Możesz teraz bezpiecznie połączyć się ponownie z Internetem.

Jak to działa?

Portfel papierowy Bitcoin.com to generator adresów po stronie klienta, który generuje publiczne i prywatne pary kluczy Bitcoin lokalnie za pośrednictwem przeglądarki. Zaletą tej techniki jest to, że możesz załadować JavaScript lokalnie i mieć pewność, że JavaScript nie zmienił się po załadowaniu. Narzędzie jest open source i kod można w każdej chwili przejrzeć. Upewnij się również, że nigdy nie udostępniasz nikomu swojego klucza prywatnego ani w trybie online.

Dodawanie środków do portfela chłodni

Następnym krokiem jest dodanie bitcoinów do portfela. Podobnie jak w przypadku każdej innej transakcji bitcoin, używając portfela, który możesz mieć online, zeskanuj kod QR publicznego portfela w chłodni lub skopiuj adres i wyślij środki do swojej chłodni. Możesz sprawdzić status środków w dowolnym momencie za pomocą eksploratora bloków Bitcoin.

Wymienianie bitcoinów z chłodni

Kiedy będziesz gotowy do wydania z portfela w chłodni, będziesz musiał zaimportować klucz prywatny do portfela Bitcoin, który jest online. Każdy portfel obsługujący import kluczy prywatnych będzie działał. Na przykład, jeśli pobierzesz portfel Bitcoin.com (który jest pełnym klientem Bitcoin), możesz zaimportować klucz prywatny. Aby to zrobić, po prostu wykonaj następujące kroki:

  • Na ekranie głównym stuknij „Utwórz nowy portfel lub (jeśli już masz – portfel i chcesz zaimportować nowy) stuknij symbol „+.
  • Wybierz Importuj portfel.Wybierz kartę Plik / Tekst u góry.Wklej kopię zapasową w polu tekstowym, a następnie wprowadź hasło do tego portfela.Naciśnij Importuj portfel.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy