Jak rozpocząć proces pożyczki mieszkaniowej VA

Author:
17 lutego 2021

Podjęcie decyzji, że jesteś gotowy, aby poważnie rozważyć zakup domu, to wspaniałe uczucie. Ale prawie zawsze istnieje podtekst strachu i niepewności, który wydaje się tylko naturalny, prawda? Dla większości ludzi jest to największy zakup, jakiego kiedykolwiek dokonają.

Nadszedł czas, aby rozpocząć pożyczkę VA. Ale jedno z pierwszych pytań, jakie ludzie zadają, brzmi: jak i gdzie mam zacząć?

Pisałem wcześniej o problemie jajka czy jajka, czy najpierw porozmawiać z agentem nieruchomości, czy pożyczkodawcą. Jak tam wspomniałem, oczywiście mam psa w tej walce, ale naprawdę wierzę, że rozpoczęcie od pożyczkodawcy jest najlepszym rozwiązaniem. Więc co z tego?

Zaczynając bez COE

Wielu weteranów i aktywnych wojskowych automatycznie weźmie pod uwagę ich Certyfikat kwalifikowalności (COE). Jest to formalny dokument VA, który wyjaśnia, jakie masz uprawnienia do pożyczki VA. COE jest dostępny online za pośrednictwem portalu świadczeń VA lub kontaktując się z regionalnym centrum pożyczkowym VA i załatwiając wymagane dokumenty.

Ale ważne jest, aby wiedzieć, że nie potrzebujesz COE, aby rozpocząć proces. Pożyczkodawcy zwykle mogą uzyskać dla Ciebie certyfikat kwalifikowalności, a wielu z nich wstępnie kwalifikuje, a nawet wstępnie zatwierdza, zanim faktycznie potwierdzą uprawnienia. Wynika to po części z faktu, że wstępne zatwierdzenie pożyczki jest niewiążącym krokiem, który w żaden sposób nie gwarantuje Ci kredytu hipotecznego.

Więc jeśli przeczytałeś lub powiedziano ci, że musisz rozpocząć proces pożyczki VA od uzyskania certyfikatu kwalifikowalności, to nie jest dokładnie tak. Z pewnością możesz zrobić to pierwszy krok, ale nie musi.

Zobacz, do czego się kwalifikujesz

Odpowiedz na kilka poniższych pytań, aby porozmawiać ze specjalistą o tym, ile zarobiłaś na służbie wojskowej.

Wstępnie zatwierdzony

Zamiast tego wielu weteranów skontaktuje się z pożyczkodawcą zatwierdzonym przez VA, aby uzyskać wstępną kwalifikację i wstępne zatwierdzenie, dwa ważne i bardzo różne etapy procesu. Dzięki wstępnemu zatwierdzeniu potencjalni nabywcy uzyskają jasne wyobrażenie o tym, na ile mogą sobie pozwolić i jaka jest ich prawdopodobna siła nabywcza. Rozpoczęcie procesu zakupu domu w tym miejscu pomaga upewnić się, że weterani od samego początku wiedzą, jakie nakłady finansowe i zobowiązania najprawdopodobniej pasują do ich budżetu i stylu życia.

Nie jest zabawnie patrzeć na kilka domów o wartości 175 000 dolarów tylko po to, aby później odkryć, że cena maksymalna osiąga 150 000 dolarów.

Oceń wielu pożyczkodawców pod kątem wszystkiego, od stawek i kosztów po zrozumienie i wiedzę specjalistyczną, jeśli chodzi o program pożyczek mieszkaniowych VA. Podsumowując, są to specjalistyczne pożyczki, które wymagają specjalistycznej wiedzy.

Większość pożyczkodawców dokona wstępnej kwalifikacji online lub telefonicznie w ciągu kilku minut. Nasz prosty formularz online składa się z trzech podstawowych kroków i poprosi Cię o oszacowanie przybliżonej kwoty pożyczki i oceny kredytowej. Możesz również porozmawiać ze specjalistą ds. Pożyczek pod numerem 855-870-8845.

Rozpoczęcie procesu tutaj jest również ważne, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas. Specjalista ds. Pożyczek może w ciągu kilku minut powiedzieć, czy masz wystarczająco dobry kredyt, aby wstępnie zakwalifikować się do pożyczki. Im szybciej się o tym dowiesz, tym szybciej będziesz mógł przystąpić do naprawy, jeśli to konieczne.

Weterani, którzy kontaktują się z nami i nie spełniają naszego punktu odniesienia, mogą współpracować z naszym programem Lighthouse, wyjątkowym skrzydłem firmy, które bezpłatnie współpracuje z weteranami i aktywnymi żołnierzami, aby poprawić swoje wyniki i wejść na ścieżkę do wstępnej kwalifikacji.

Aby dowiedzieć się więcej o całym procesie, zapoznaj się z tym kompleksowym przewodnikiem po procesie wypożyczania VA.

Chris Birk jest autorem książki „The Book on VA Loans: An Essential Guide to Maximizing Your Home Loan Benefits.

Chris, wielokrotnie nagradzany były dziennikarz, pisze o kredytach hipotecznych i kupowaniu domów w wielu witrynach i publikacjach. Jego analizy i artykuły ukazały się w The New York Times, Wall Street Journal, USA Today, ABC News, CBS News, Military.com i nie tylko.

Ponad 300 000 osób śledzi VA Loans Insider, jego interaktywną społeczność pożyczkową VA na Facebooku.

Sprawdź swoje uprawnienia do obniżki o 0 $ już dziś!
 • Dom
 • Mapa witrynyprywatność i bezpieczeństwoWarunki korzystaniaLicencjeZrzeczenie sięUczciwe pożyczkiprawa autorskieKarieraDostępnośćWsparcieSkontaktuj się z nami Zaloguj się Copyright 2020 Centrum Badań Hipotecznych Sp. Wszelkie prawa zastrzeżone. NMLS ID # 1907 (www.nmlsconsumeraccess.org)

  # 1 VA Pożyczkodawca:Veterans United Home Loans dostarczył więcej VA Home Loans pod względem całkowitego wolumenu niż jakikolwiek inny pożyczkodawca w roku budżetowym 2018 i 2019 oraz więcej VA zakupów nabytych kredytów według wolumenu w roku budżetowym 2016, 2017, 2018 i 2019.Źródło:Departament Statystyki pożyczkodawców ds. Weteranów

  Najniższe poziomywszechczasów:zgodnie ze stopami procentowymi opublikowanymi 31 lipca 2020 r. Na FreddieMac.com.

  Pożyczkodawca zatwierdzony przez VA; Nie zatwierdzone ani sponsorowane przez Departament Spraw Weteranów ani żadną agencję rządową. Klienci, którzy mają pytania dotyczące naszych urzędników ds. Pożyczek i ich licencji, mogą odwiedzić ogólnokrajowy system licencjonowania kredytów hipotecznych i katalog, aby uzyskać więcej informacji.

  1400 Veterans United Dr., Columbia, MO 65203

  Oprocentowanie pożyczek VA i wyliczenia RRSO ważne na dzień 2 października o godzinie 18:02 czasu środkowoeuropejskiego .

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest aktualizowane co najmniej raz dziennie. Nie wszystkie rodzaje pożyczek są dostępne w każdym stanie.

  Dostępność wszystkich stawek będzie zależeć od oceny kredytowej danej osoby i szczegółów transakcji pożyczki. Kupujący po raz pierwszy w domu mogą nie kwalifikować się do zakupu dużego produktu. Podane tutaj stopy procentowe mogą ulec zmianie w dowolnym momencie i nie mogą być gwarantowane, dopóki nie zostaną zablokowane przez pracownika ds. Pożyczek.

  Wszystkie stawki zakładają podstawowe miejsce zamieszkania jednorodzinnego bez domów wyprodukowanych, 720 punktów kredytowych, wraz z obowiązującymi opłatami i opłatami (w tym opłatą za finansowanie VA), 181 dni kwalifikującej się aktywnej, regularnej (niezwiązanej z rezerwami) służby wojskowej bez usług niepełnosprawności lub wcześniejsze korzystanie z pożyczki VA.

  Oprocentowanie kredytu i wyliczenia RRSO zakładają również pewne fakty zgodnie z opisanym rodzajem kredytu.

  Założenia dotyczące kredytu kupna ze stałą stopą procentową:

  Aktualne reklamowane stawki: 2,250% (2,830% RRSO) z 0,875 punktami rabatowymi przy 45-dniowym okresie blokady dla 15-letniej pożyczki o stałej wartości VA oraz 2,250% (2,568% RRSO) z 1.000 punktem rabatowym na 45-dniowy okres blokady dla 30-letniej pożyczki o stałej wartości VA. Te stawki pożyczki zakładają brak zaliczki i kwotę pożyczki w wysokości 250 000 USD.

  Założenia dotyczące uproszczenia (IRRRL) pożyczki:

  Aktualne reklamowane stawki: 2,625% (2,925% RRSO) z 0,625 punktami rabatowymi przy 60-dniowym okresie blokady dla 15-letniego Streamline (IRRRL) i 2,625% (2,777% RRSO) z 0,500 punktami rabatowymi przy 60-dniowej blokadzie okres dla 30-letniego Streamline (IRRRL). Te stawki kredytu refinansowego zakładają, że nieruchomość będzie zamieszkana przez właściciela.

  Założenia dotyczące wypłaty pożyczki:

  Aktualne reklamowane stawki: 2,750% (3,286% RRSO) z 0,500 punktami rabatowymi przy 60-dniowym okresie blokady dla 15-letniego refinansowania VA Cash-Out i 2,750% (3,030% RRSO) z 0,375 punktami rabatowymi w 60-dniowym okresie okres blokady dla 30-letniego refinansowania typu Cash Out VA. Te stawki kredytu refinansowego zakładają wskaźnik wartości kredytu do wartości niższy niż 90%.

  Założenia pożyczki Jumbo:

  Aktualne reklamowane stawki: 2,250% (2,596% RRSO) z 1,375 punktami rabatowymi przy 45-dniowym okresie blokady dla 30-letniego stałego VA Jumbo, 2,625% (2,796% RRSO) z 0,750 punktami rabatowymi na 60-dniowy okres blokady dla 30-letni Streamline (IRRRL) Jumbo oraz 2,750% (3,049% APR) i 0,625 punktów rabatowych przy 60-dniowym okresie blokady dla 30-letniego VA Cash-Out Jumbo. Te stopy pożyczki również zakładają, że kwota pożyczki przekracza aktualnie obowiązujące limity pożyczki. Chociaż obowiązujący limit pożyczki różni się w zależności od miejsca zamieszkania, dla większości Stanów Zjednoczonych w 2020 r. Oznacza to, że Twoja pożyczka musi być wyższa niż 510 400 USD, aby kwalifikować się jako duża. Pożyczki na Alaskę, Kalifornię i Hawaje podlegają szczególnym rozważaniom dotyczącym tego, co kwalifikuje się jako duże i może być wyceniane oddzielnie.

  Aby uzyskać spersonalizowaną stawkę pożyczki VA:

  Rozpocznij wycenę pożyczki VA online → lub zadzwoń pod numer 1-800-884-5560

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy