Jak rozpocząć biznes z bankomatami Bitcoin: czy to się opłaca?

Author:
17 lutego 2021
Category: Które Mogą

Liczba bankomatów Bitcoin rośnie wykładniczo na całym świecie – od Stanów Zjednoczonych i Europy po dotknięte inflacją kraje Ameryki Łacińskiej i Afryki, w których wiele osób nie korzysta z usług bankowych. Oczekuje się, że do 2023 r. Globalny rynek bankomatów osiągnie 145 mln USD.

Oczywiście wielu próbuje to wykorzystać i rozpocząć działalność w zakresie bankomatów Bitcoin. W tym artykule przedstawimy Ci obszerny przewodnik, jak w mgnieniu oka stać się częścią tej konkurencyjnej niszy biznesowej. Najprawdopodobniej już wiesz o sposobie działania bankomatu Bitcoin, dlatego skupimy się tylko na zainstalowaniu twojej własnej maszyny Bitcoin, rzucając światło na inne namacalne problemy. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak rozpocząć własny biznes Bitcoin ATM.

Zgodność z przepisami

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby wspomnieć o znaczeniu przestrzegania przepisów. W większości krajów kryptowaluty pozostają w legalnej szarej strefie, a działanie bez prawnego zezwolenia stanowi zagrożenie dla Twojej firmy. Przykład: Unocoin, indyjska firma zorientowana na kryptowaluty, której współzałożyciele zostali szybko aresztowani przez lokalne władze po zainstalowaniu pierwszej w kraju maszyny BTC. Jeśli mieszkasz w USA, zwróć uwagę na wszystkie niezbędne przepisy (biorąc pod uwagę, że 60 procent wszystkich bankomatów na świecie działa właśnie w USA, zdecydowaliśmy się skoncentrować na tym rynku).

Pierwszym powszechnym wymogiem jest zarejestrowanie się jako firma świadcząca usługi pieniężne (MSB) w FinCEN. Proces rejestracji nie wymaga myślenia, ale jest absolutną koniecznością dla wszystkich dostawców bankomatów Bitcoin, ponieważ obsługa bankomatu bez ustawowego MSB jest przestępstwem federalnym, które prowadzi do więzienia lub wysokich grzywien.

Ponadto ci, którzy posiadają bankomat Bitcoin, są zobowiązani do przestrzegania przepisów AML, współpracując z inspektorem ds. Zgodności i szkoląc personel w zakresie możliwych „czerwonych flag, które mogą wskazywać na pranie brudnych pieniędzy. Jest też miejsce na regulacje KYC – operatorzy muszą zweryfikować tożsamość osób dokonujących transakcji, sprawdzić, czy podejrzana osoba znajduje się na liście terrorystów itp.

Przestrzeganie wszystkich tych przepisów może wydawać się żmudnym i czasochłonnym zadaniem, ale nie jest to takie trudne: poradzenie sobie ze wszystkim nie zajmie więcej niż godzinę. Stąd młodych przedsiębiorców nie powinna odstraszać tak długa lista wymagań.

NB! Oprócz przepisów federalnych, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych muszą również przestrzegać lokalnych przepisów określanych przez stan.

Znalezienie banku przyjaznego kryptowalutom

Kontakty z bankami, które reprezentują tradycyjny sektor branży finansowej, to kolejna przeszkoda związana z posiadaniem własnego bankomatu. Prawda jest taka, że ​​niewiele instytucji bankowych jest skłonnych zajmować się biznesami zorientowanymi na kryptowaluty, posuwając się nawet do zamrożenia rachunków swoich właścicieli. Przykład: Scott Snaith, dyrektor generalny 50cycles, którego konta prywatne i firmowe zostały zamrożone po dokonaniu dużej transakcji na giełdzie kryptowalut. Trudno się temu dziwić, ponieważ kryptowaluty mają zastąpić scentralizowane tradycyjne instytucje bankowe.

Z drugiej strony, współpraca z operatorami bankomatów kryptowalut jest rzeczywiście uważana za ryzykowną, ponieważ trudno jest potwierdzić tożsamość osoby, która kupuje BTC za gotówkę. Właśnie dlatego bankomaty Bitcoin mają raczej podejrzaną reputację, ponieważ uważa się, że są popularne wśród osób nie posiadających konta bankowego, które mają dużo gotówki w rękach (w ten sposób są skłonni zapłacić niebotyczną opłatę).

Wybór bankomatu Bitcoin

Teraz, gdy omówiliśmy kwestie prawne, skupmy się na etapie, na którym musisz kupić bankomat Bitcoin.

Pamiętaj, że istnieją dwa rodzaje bankomatów Bitcoin: maszyny jednokierunkowe i dwukierunkowe. Ta pierwsza pozwala tylko klientom na zakup Bitcoinów. Statystycznie lwia część takich maszyn to maszyny jednokierunkowe (61,5 proc.).

Jest to całkowicie uzasadnione – tylko 10 procent wszystkich operacji Bitcoin ATM przypisuje się sprzedaży kryptowalut. Jednak liczba operacji sprzedaży może rosnąć wykładniczo w trudnych warunkach rynkowych, a operator decyduje, czy rozsądne jest płacenie dwa razy więcej, aby zmaksymalizować zysk na rynku jo-jo.

W miarę jak Bitcoin stawał się coraz bardziej popularny, bankomaty Bitcoin zaczęły pojawiać się na całym świecie, podobnie jak franczyzy bankomatów Bitcoin (uzyskanie praw od określonego dostawcy). Oto lista 5 największych producentów bankomatów kryptowalutowych według stanu na listopad.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy