Jak działa chip w mojej karcie kredytowej?

Author:
17 lutego 2021
Category: Raporty Kredytowe

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Technologia kart chipowych stała się standardem u sprzedawców w całych Stanach Zjednoczonych – i na całym świecie – uzupełniając lub zastępując czytniki z paskiem magnetycznym używane od dziesięcioleci. Oto podsumowanie, w jaki sposób karty z chipem zwiększają bezpieczeństwo transakcji w punktach sprzedaży, a także dlaczego nadal musisz podejmować środki ostrożności, aby chronić swoje dane osobowe.

Co jest złego w przesuwaniu paska magnetycznego karty kredytowej?

Kluczowy problem z paskami magnetycznymi na kartach kredytowych polega na tym, że zawierają one wszystkie informacje o posiadaczu karty, które byłyby niezbędne do dokonania zakupu lub skopiowania karty. Wraz z szybkim postępem technologicznym w ciągu ostatniej dekady, dane z paska magnetycznego stały się znacznie łatwiejsze do kradzieży dla złodziei, po czym mogą użyć ich do tworzenia nowych kart lub sprzedawania ich innym.

Źródło obrazu: Getty Images

W jaki sposób karty chipowe pomagają rozwiązać problem?

Karty kredytowe i debetowe wyposażone w chipy komputerowe są również nazywane kartami EMV®, które są światowym standardem używanym do uwierzytelniania transakcji kartowych bez użycia pasków magnetycznych.

Nie wchodząc zbytnio w szczegóły techniczne, oto kluczowa kwestia, którą należy wiedzieć. Podczas gdy dane na pasku magnetycznym karty pozostają niezmienione przez cały czas, chip w Twojej karcie generuje unikalny kod dla każdej transakcji, którego można użyć tylko raz.

Tak więc nawet gdyby złodziejowi udało się skopiować informacje z chipa EMV® używanego do sprawdzenia danej transakcji w punkcie sprzedaży (POS), nie byłby w stanie nic z tym zrobić. To samo odnosi się do wycieków danych u sprzedawców detalicznych: chociaż technologia kart opartych na chipach nie zapobiega kradzieży danych lub zapisów dotyczących transakcji, to sprawia, że ​​same dane są znacznie mniej wartościowe dla złodziei.

Tak więc, gdy wkładasz kartę do terminala płatniczego i czekasz, aż przetworzy ją nieznacznie mniej prosto niż przeciągnięcie karty, z pewnością jest to bezpieczniejszy sposób korzystania z plastiku w sklepach detalicznych, stacjach benzynowych i innych miejscach, w których dokonujesz osobistych płatności. .

Karty chipowe nie naprawiają wszystkiego

Aby było jasne, technologia kart EMV® nie chroni Cię przed oszustwami. Po pierwsze, nie pomaga to w rozwiązaniu problemu oszustw w handlu elektronicznym. Nadal stosunkowo łatwo jest złodziejowi wykorzystać dane skradzionej karty kredytowej w Internecie, a ten rodzaj oszustwa wzrósł o 40% w latach 2015-2016.

Nie powstrzymuje to również złodziei przed przejmowaniem kont konsumentów poprzez uzyskiwanie do nich dostępu oraz zmianę danych kontaktowych i zabezpieczających, po czym bez wiedzy ofiary mogą dokonywać kolejnych opłat. Nie zapobiega też otwieraniu kont na nazwiska konsumentów bez ich wiedzy. Oba te rodzaje oszustw również wzrosły w 2016 roku.

Ponadto, ponieważ chip i podpis to standardowa praktyka, w przeciwieństwie do chipa i kodu PIN, złodziej nadal może ukraść Twoją fizyczną kartę kredytową i użyć jej w sklepie.

Krótko mówiąc, technologia kart chipowych rozwiązujejednąz potencjalnych sytuacji oszustw związanych z kartami kredytowymi, z którymi możesz się spotkać, ale nadal niezwykle ważne jest, aby chronić swoje dane osobowe i monitorować raporty kredytowe pod kątem wszelkich podejrzanych działań.

Krok we właściwym kierunku

Pomimo faktu, że powszechne przyjęcie technologii kart EMV® w Stanach Zjednoczonych miało miejsce w ciągu ostatnich kilku lat, nie jest to zupełnie nowa technologia. Stany Zjednoczone są po prostu ostatnim dużym rynkiem, który trzyma się kart z paskiem magnetycznym. Większość Europy przeszła na technologię chipową kilka lat temu, próbując powstrzymać wzrost oszustw związanych z kartami kredytowymi.

Chociaż chip na karcie kredytowej nie jest niezawodnym sposobem na powstrzymanie złodziei przed kradzieżą informacji o karcie kredytowej, korzystanie z niego z pewnością zmniejsza prawdopodobieństwo zostania ofiarą oszustwa.

Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami o wiele lepiej niż karty debetowe, pomagają zwiększyć zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta oferuje możliwość płacenia 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy