Jak długo trwa rozliczenie czeku?

Author:
17 lutego 2021
Category: Konto Bankowe

Byłoby miło, gdyby istniała standardowa odpowiedź na pytania: „Ile czasu zajmuje sprawdzenie czeku? który miałby zastosowanie do wszystkich banków, ale niestety tak nie jest. Każdy bank ustala czas rozliczenia czeku w zależności od zasad, które wdrożył w celu potwierdzenia, że ​​czek jest prawidłowy. Ponieważ zasady te różnią się w zależności od banku, czas potrzebny na rozliczenie czeku również różni się w zależności od banku.

Istnieje wiele powodów, dla których ważne jest, aby wiedzieć, ile czasu zajmuje rozliczenie czeku.

Nagła potrzeba

Może się zdarzyć, że będziesz potrzebować pieniędzy w nagłych wypadkach i liczysz na fundusze z czeku, które pomogą Ci w tym. W takich sytuacjach może wystąpić ogromna różnica między czekiem rozliczonym następnego dnia a czekiem, którego rozliczenie trwa kilka dni.

Zarządzanie pieniędzmi

Podczas podejmowania decyzji finansowych często ważne jest, aby wiedzieć, ile faktycznie masz pieniędzy na koncie. Jeśli podejmiesz decyzję finansową, zakładając, że czek zostanie rozliczony w określonym czasie, a tak się nie stanie, może to spowodować szereg problemów, które mogą Cię kosztować.

Od wypłaty do czeku

Zbyt wiele osób żyje od wypłaty do wypłaty, bez miejsca na błędy, jeśli chodzi o środki na koncie bankowym. Jeśli czek nie zostanie zrealizowany przed terminem płatności rachunku, płatność może nie zostać zrealizowana. Ponadto mogą obowiązywać różne opłaty, które mogą sprawić, że pozostanie nad wodą będzie jeszcze trudniejsze dla osoby żyjącej od wypłaty do wypłaty, zwłaszcza jeśli czek zostanie zwrócony, ponieważ sądzili, że środki ze zdeponowanego czeku będą dostępne, zanim faktycznie rozliczą.

Z powyższych powodów większość ludzi musi wiedzieć, ile czasu zajmie ich bankowi zrealizowanie czeku. Pierwszym ważnym krokiem jest zrozumienie, jak dowiedzieć się, ile faktycznie masz na koncie, a ile jeszcze czeka na rozliczenie.

Kiedy otrzymujesz pokwitowanie z banku, zwykle będzie on zawierał dwie liczby: saldo konta i saldo dostępne. Dostępne saldo to kwota na koncie, którą możesz wydać. Saldo konta to wszystkie środki, które zostały zdeponowane na koncie, w tym czeki, które zostały zdeponowane, ale jeszcze nie zostały rozliczone. Aby dowiedzieć się, ile jeszcze nie zostało rozliczone, możesz odjąć dostępne saldo od salda konta.

Powodem, dla którego środki nie są dostępne w momencie wpłaty czeku na konto, jest to, że bank musi upewnić się, że na koncie z wpłaconego czeku są dostępne środki, które mają zostać przelane na Twoje konto. dopiero po tym, jak bank zweryfikuje, czy środki tam są i zostały przelane na Twoje konto, stają się dostępne do wykorzystania.

Ponownie, ponieważ zależy to od zasad weryfikacji danego banku, czas potrzebny na potwierdzenie kwoty jest dostępny i rozliczenie jej, ponieważ dostępne środki różnią się w zależności od banku. Poniżej znajdziesz, ile czasu możesz spodziewać się rozliczenia czeku po dokonaniu wpłaty w niektórych z bardziej popularnych banków w USA:

Bank Ameryki

Bank America rozlicza czeki tego samego dnia, w którym zostały zdeponowane, gdy zostały zdeponowane przed godziną graniczną (ten czas jest różny i jest księgowany w każdym oddziale). Jeśli środki zostaną zdeponowane po godzinie granicznej, czek zostanie rozliczony następnego dnia roboczego.

Branch Banking and Trust (BB&T)

BB&T ma inny zestaw zasad dotyczących własnych kontroli i kontroli innych instytucji. Czeki z kont czekowych BB&T zostaną rozliczone tego samego dnia, a czeki z innych instytucji będą dostępne następnego dnia roboczego.

Capital One

Capital One rozlicza czeki następnego dnia roboczego po początkowej wpłacie, o ile są one zdeponowane przed godziną 14:00 czasu lokalnego. Czek zdeponowany po godzinie 14:00 zostanie rozliczony drugiego dnia roboczego po wpłacie.

Pościg

Chase rozlicza czeki o północy w przypadku czeków zdeponowanych przed godziną 20:00 czasu lokalnego. Czek zdeponowany po godzinie 20:00 zostanie rozliczony o północy następnego dnia roboczego po złożeniu depozytu.

Citibank

Citibank rozlicza czeki w dwa do trzech dni roboczych po pierwszym zdeponowaniu czeku.

PNC Bank

PNC Bank ma inny zestaw zasad w zależności od wieku konta bankowego. W przypadku kont bankowych starszych niż 30 dni czek zostanie zrealizowany w ciągu dwóch dni roboczych. W przypadku kont starszych niż 30 dni czek zostanie rozliczony następnego dnia roboczego.

SunTrust Bank

SunTrust Bank rozlicza czeki następnego dnia roboczego po początkowej wpłacie, o ile są one zdeponowane przed 16:00 czasu lokalnego. Czek zdeponowany po godzinie 16:00 zostanie rozliczony drugiego dnia roboczego po wpłacie.

TD Bank

TD Bank rozlicza czeki następnego dnia roboczego po początkowej wpłacie, o ile są one zdeponowane przed 20:00 czasu wschodniego. Czek zdeponowany po godzinie 20:00 zostanie rozliczony drugiego dnia roboczego po wpłacie.

Bank USA

US Bank ma inny zestaw zasad w zależności od wieku konta bankowego. W przypadku rachunków bankowych starszych niż 30 dni realizacja czeku może zająć do pięciu dni roboczych. W przypadku kont starszych niż 30 dni 200 USD będzie dostępne natychmiast po wpłacie. Jeśli czek jest dłuższy, pozostała część salda zostanie rozliczona następnego dnia roboczego.

Wells Fargo Bank

Bank Wells Fargo rozlicza czeki następnego dnia roboczego po pierwszej wpłacie.

Powyższe zawiera wszystkie informacje o tym, ile czasu zajmie rozliczenie czeku, gdy zdeponujesz czek od kogoś innego na swoje konto bankowe. Kwestia, jak długo zajmie rozliczenie czeku, który wysłałeś do kogoś innego, zależy od polityki danego banku. Należy również pamiętać, że bank nie rozpocznie procesu rozliczenia, dopóki czek nie zostanie zdeponowany. Jeśli osoba, której przekazujesz czek, zatrzyma go i nie przekaże go do swojego banku, proces rozliczenia się nie rozpocznie. To sprawia, że ​​znacznie trudniej jest przewidzieć, kiedy wypisane przez Ciebie czeki zostaną wyczyszczone, niż kiedy zdeponowane przez Ciebie czeki zostaną wyczyszczone.

Więcej informacji o bankach i sposobach, w jakie mogą Ci pomóc, znajdziesz w tych artykułach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy