Jak dotąd 7 najlepszych akcji REIT w 2020 roku – czy są jakieś zakupy?

Author:
17 lutego 2021
Category: Należy Pamiętać

Jak akcje z dywidendą? Od niszowego REIT-a, który inwestuje w drogie grunty, po taki, który koncentruje się na centrach danych, wszystkie te przedsięwzięcia rozpoczęły rok bardzo dobrze i przynoszą dochody do 6%.

Przyjrzymy się siedmiu najlepiej prosperującym funduszom powierniczym (REIT) w tym roku w 2020 r., Na dzień zamknięcia rynku w piątek.

Jeśli lubisz akcje z dywidendami, REIT to świetna grupa do zbadania. Zwykle osiągają atrakcyjne zyski, ponieważ są zobowiązani do dystrybucji co najmniej 90% swojego dochodu podlegającego opodatkowaniu każdego roku w postaci dywidend dla udziałowców w zamian za specjalne traktowanie podatkowe, które otrzymują. Oczywiście, podobnie jak w przypadku wszystkich akcji z dywidendami, inwestorzy powinni zachować ostrożność, rozważając REIT o wysokiej rentowności, ponieważ są one generalnie bardziej ryzykowne. Akcje poniżej mają obecnie rentowności w zakresie od 1,4% do 6%.

Źródło obrazu: Getty Images.

Siedem najlepszych akcji REIT w 2020 r

Te firmy są uszeregowane na podstawie ich dotychczasowych zwrotów w tym roku. Aby znaleźć się na liście, musieli mieć kapitalizację rynkową w wysokości co najmniej 2 miliardów dolarów, co oznacza, że ​​są spółkami o średniej kapitalizacji lub większej. To kryterium zostało uwzględnione w celu wyeliminowania bardzo małych przedsiębiorstw, których akcje są zwykle bardziej ryzykowne.

Ranga

Firma

Kapitalizacja rynkowa

Stopa dywidendy

Prognozowany 5-letni roczny wzrost EPS *

Powrót 2020

Zwrot po 5 latach

Źródła danych: Yahoo! Finanse i YCharts. EPS = zysk na akcję. * Konsensus szacunków Wall Street. ** Safehold i Essential Properties Realty Trust przeprowadziły pierwsze oferty publiczne (IPO) odpowiednio w czerwcu 2017 r. I czerwcu 2018 r. Pokazane zwroty pochodzą z ceny zamknięcia w dniu oferty publicznej. Uwaga: W dłuższej perspektywie wzrost EPS wydaje się być dobrym wskaźnikiem wzrostu środków z operacji (FFO) na akcję. FFO jest kluczowym wskaźnikiem dla REIT, ponieważ wpływa na zmiany dywidendy. Dane z 24 stycznia 2020 r.

Dlaczego na tej liście nie ma Innovative Industrial Properties (NYSE: IIPR), które kupują i dzierżawią nieruchomości wykorzystywane do uprawy i przetwarzania konopi? Z dwóch powodów: jego kapitalizacja rynkowa nie spełnia kryterium wielkości – jest nieco poniżej 1 miliarda dolarów. Co więcej, chociaż jego akcje w tym roku osiągnęły dotychczas poziom 6,5%, ale to nie wystarczy, aby zapewnić mu miejsce na liście zwycięzców. To powiedziawszy, inwestorzy nie znajdą REIT-a o lepszych wynikach w ciągu ostatnich trzech lat. Od czasu debiutu giełdowego Innovative Industrial Properties w grudniu 2016 r., Jego akcje wzrosły czterokrotnie z 20 do 80,76 USD od piątkowego zamknięcia.

Na liście znalazło się dwóch zwycięzców z 2019 roku

Wśród REIT-ów, które wypadły z bramki w 2020 roku, są dwa, które znalazły się wśród sześciu najlepszych REIT-ów w 2019 roku: Safehold (nr 1) i Essential Properties Trust (nr 4). Safehold jest wyjątkowy, ponieważ zajmuje niszową przestrzeń, podczas gdy Essential Properties jest bardziej tradycyjnym REIT-em skoncentrowanym na powierzchni handlowej. Obie firmy łączy jednak kluczowa cecha: są stosunkowo nowe na rynkach publicznych, zajmując swoje oferty IPO odpowiednio w połowie 2017 r. I połowie 2018 r.

Safehold jest pierwszą spółką notowaną na giełdzie, która kupuje, posiada i kapitalizuje dzierżawę gruntów netto (GNL). Zamiast posiadać nieruchomości – lub struktury – jest właścicielem gruntu pod nieruchomościami komercyjnymi. Oczywiście ten model biznesowy miałby sens tylko na obszarze, na którym grunty są wyjątkowo drogie. Rzeczywiście, firma koncentruje się na Nowym Jorku.

Essential Properties Realty Trust kupuje jednego najemcę, głównie nieruchomości handlowe, które wynajmuje restauracjom, myjniom samochodowym, dostawcom usług motoryzacyjnych i medycznych, sklepom spożywczym i innym rodzajom przedsiębiorstw. Ta firma ma wrażenie, że jest nowszym i mniejszym dochodem z nieruchomości (NYSE: O), której akcje od dawna osiągają świetne wyniki. Oba REIT-y koncentrują się na obłożeniach pojedynczych najemców, które są dość dobrze izolowane od konkurencji online. Oznacza to, że wielu ich najemców świadczy usługi, a nie sprzedaje dobra fizyczne.

Pozostałe cztery różne REIT-y

Liberty Property Trust (nr 2) prawdopodobnie bierze swoją nazwę od miasta, w którym został założony, Filadelfii, „Cradle of Liberty. Jest właścicielem i zarządza 547 aktywami biurowymi i przemysłowymi o powierzchni około 107 milionów stóp kwadratowych w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Firma, która cieszy się renomą dzięki swoim umiejętnościom rozwojowym, ma około 1200 najemców, z których największymi są XPO Logistics Amazon i Home Depot . Obłożenie portfela wynosi 94,6%.

Nazwa Gaming and Leisure Properties (nr 4) również odzwierciedla jego cel: gry, podobnie jak hazard. Firma została wydzielona z Penn National Gaming pod koniec 2013 roku. Jej portfolio obejmuje 44 obiekty do gier i pokrewne – z których dwa również prowadzi – zlokalizowane w 16 stanach USA. Tropicana w Atlantic City w New Jersey jest prawdopodobnie jedną z jej najbardziej znanych posiadłości. Firma zamierza ostatecznie zdywersyfikować działalność poza przestrzenią gier.

Healthpeak (nr 5) posiada i rozwija nieruchomości medyczne w całych Stanach Zjednoczonych. Skupia się na placówkach nauk przyrodniczych, mieszkaniach seniora i gabinetach lekarskich.

Listę zamyka Digital Realty Trust (nr 6). To globalna firma specjalizująca się w centrach danych, co jest atrakcyjne ze względu na trendy wzrostowe, takie jak przetwarzanie w chmurze i sztuczna inteligencja (AI). Inną opcją dla inwestorów zainteresowanych tą dziedziną jest Equinix (NASDAQ: EQIX), który zachwala, że ​​jego centra danych są najbardziej połączone ze sobą. W ciągu ostatnich pięciu lat akcje Equinix zwróciły 197%, znacznie przewyższając zarówno rynek, jak i akcje Digital Realty.

Czy któryś z tych REITów warto kupić w 2020 roku?

Inwestorzy powinni zachować ostrożność, rozważając inwestowanie w Prologis i Healthpeak, biorąc pod uwagę ich długoterminowe prognozy wzrostu zysków, przedstawione na wykresie, oraz słabe wyniki akcji Healthpeak w ciągu ostatnich pięciu lat. Chociaż, oczywiście, oczekiwania Wall Street to tylko szacunki.

Cztery akcje wyróżniają się jako warte rozważenia zainwestowania lub przynajmniej umieszczenia na liście obserwowanych: Safehold, Essential Properties Realty Trust, Digital Realty Trust oraz Gaming and Leisure Properties, w przypadkowej kolejności. Chociaż stopa zwrotu z dywidendy w wysokości 6% wydaje się kusząca, należy pamiętać, że na giełdzie zwykle nie ma darmowego lunchu: prawie zawsze istnieje jakiś kompromis związany ze stabilnością, aby osiągnąć tak wysoką stopę dywidendy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy