Ile zapytań kredytowych jest za dużo?

Author:
17 lutego 2021
Category: Poprawić Swoją
 • Centrum zasobów kredytowych
 • Zarządzanie kredytemUstanowienie kredytuIle zapytań kredytowych jest za dużo?Ubieganie się o kartę kredytową, kredyt mieszkaniowy lub pożyczkę samochodową zazwyczaj obejmuje żądanie przez pożyczkodawcę kopii raportu kredytowego w celu oceny ryzyka. Ale jeśli szukasz najlepszej karty kredytowej lub kredytu samochodowego, czy zbyt wiele zapytań o kredyt w krótkim czasie może wpłynąć na Twój kredyt? Krótka odpowiedź brzmi: tak, ale zależy to od takich rzeczy, jak liczba zapytań, które Twój kredyt otrzyma w krótkim czasie, oraz rodzaj zapytania.

  Dowiedz się, jak zapytania kredytowe wpływają na zdolność kredytową i rozważ kilka wskazówek, jak ją monitorować:

  1. Jak zapytania kredytowe mogą wpłynąć na Twój wynik

  Zapytania kredytowe mogą mieć wpływ na Twoją zdolność kredytową, ale nie wszystkie zapytania są takie same i ważne jest, aby znać różnicę.

  • Miękkie zapytanie. Przykład miękkiego zapytania: rozmawiasz o pracę, a potencjalny pracodawca wyciągnął raport kredytowy w ramach procesu weryfikacji. Ten rodzaj zapytania nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową.
  • Trudne zapytanie. Przykład trudnego zapytania: kontaktujesz się z wydawcą karty kredytowej i żądasz podwyższenia linii kredytowej. Firma wyciąga raport kredytowy, aby pomóc ocenić ryzyko zatwierdzenia wniosku. Ten rodzaj zapytania wpłynie na Twoją zdolność kredytową.Jeśli próbujesz otworzyć kilka kont kredytowych w krótkim czasie (np. Karta kredytowa, kredyt hipoteczny i pożyczka samochodowa), Twoja ocena kredytowa prawdopodobnie spadnie.

   Ale jeśli na przykład kupujesz najlepszą stawkę dla jednej pożyczki, te zapytania są zwykle liczone jako jedno, co minimalizuje ich wpływ na Twój wynik.

   Zapytania kredytowe pozostają w raporcie kredytowym przez dwa lata, ale ocena kredytowa FICO ® uwzględnia tylko ostatnie 12 miesięcy.

   Nie wszyscy będą dotknięci dużą liczbą zapytań kredytowych w ten sam sposób, dlatego ważne jest, aby śledzić, ile razy ubiegałeś się o kredyt w ciągu ostatnich dwóch lat, aby zmniejszyć ryzyko odrzucenia wniosku.

   2. Ćwicz dobre nawyki kredytowe

   Dobrym pomysłem jest praktykowanie dobrych nawyków kredytowych przez cały rok, ale szczególnie jeśli chcesz przejąć kontrolę nad swoją zdolnością kredytową. Rozważ włączenie tych nawyków do swojej regularnej finansowej rutyny odnowy biologicznej:

   • Zapłać rachunek na czas
   • W miarę możliwości zapłać w całościŚledź salda kredytoweUnikaj przekroczenia limitu kont kredytowychPoznaj swoją zdolność kredytowąMonitoruj swój raport kredytowy3. Zwróć uwagę na sekcję „Status kont

    Sekcja dotycząca stanu kont w raporcie kredytowym zawiera informacje o każdym koncie zgłoszonym do biur informacji kredytowej. Informuje, czy konto jest aktualnie otwarte i zawiera komentarz do płatności na koncie. Kredytodawcy mogą przeglądać tę sekcję, aby ocenić ryzyko kredytowe i określić oprocentowanie nowych wniosków kredytowych.

    Twoje zamknięte konta również zostaną wymienione wraz z komentarzem dotyczącym tego, jak każde konto było obsługiwane przez Ciebie, gdy było otwarte. Będzie to obejmować historię płatności na każdym koncie i czas, przez jaki każde konto było otwarte.

    Niektóre typowe stany kont w raportach kredytowych obejmują:

    • Płaci zgodnie z umową : Konto jest opłacane w pełnej wysokości miesięcznie, zgodnie z warunkami umowy kredytowej.
    • Opłacone / Zamknięte Nigdy nie spóźnione: To konto zostało w pełni opłacone bez opóźnień w płatnościach, ale jest teraz zamknięte. Konto opłacone w całości za saldo niższe niż pełne lub rozliczone : Oznacza to, że konto nie zostało w pełni opłacone lub zostało rozliczone na kwotę niższą niż należna. Może to mieć negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową. 60 dni / 120 dni po terminie: Oznacza to, że konto jest otwarte, ale minimalna płatność nie została odebrana i jest opóźniona. Ten stan konta może mieć negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową.Zrozumienie raportu kredytowego i jego zawartości jest ważną częścią osobistego zdrowia finansowego. Monitorując raport kredytowy, możesz zarówno zapewnić jego dokładność, jak i zidentyfikować słabe punkty, takie jak niekorzystne stany kredytowe. Z kolei możesz podjąć niezbędne kroki, aby poprawić swoją zdolność kredytową i przedstawić lepszy obraz finansowy osobom, które pytają o Twój raport kredytowy.

     Opublikowano 23 marca 2016 r.

     Zaktualizowano 20 maja 2020 r.

     Zastrzeżenie prawne: ta witryna służy do celów edukacyjnych i nie zastępuje profesjonalnych porad. Materiały w tej witrynie nie mają na celu udzielania porad prawnych, inwestycyjnych ani finansowych i nie wskazują dostępności żadnego produktu ani usługi Discover. Nie gwarantuje, że Discover oferuje lub poleca produkt lub usługę. Aby uzyskać szczegółowe porady dotyczące swojej wyjątkowej sytuacji, możesz skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy