Homeside: Twój nowoczesny blog hipoteczny

Author:
17 lutego 2021
Category: Koszty Zamknięcia

Pomiędzy ostrzejszymi wytycznymi dotyczącymi kredytów hipotecznych a bankami niechętnymi do zaryzykowania z niepewnymi kredytobiorcami, niektórzy uważają, że oszustwa hipoteczne należą już do przeszłości. To prawda, że ​​w dzisiejszych czasach spotkasz mniej pozbawionych skrupułów pożyczkodawców hipotecznych, ale to nie znaczy, że powinieneś stracić czujność i zaufać urzędnikom pożyczkowym. Nie każdy bank myśli o Twoim najlepszym interesie. Aby uniknąć problemów z kredytem hipotecznym, oto pięć czerwonych flag związanych z podejrzaną transakcją.

1. Jesteś zmuszony pożyczyć więcej, niż chcesz lub potrzebujesz

To, że kwalifikujesz się do określonej kwoty, nie oznacza, że ​​musisz wydać tyle na zakup domu. Doświadczeni nabywcy domów kupują poniżej – lub przynajmniej wewnątrz – środki na uniknięcie ubóstwa domu i zapewnienie wystarczającego dochodu rozporządzalnego na inne ważne rzeczy, takie jak oszczędzanie, rezerwa gotówki lub przygotowanie do emerytury.

Wiarygodny pożyczkodawca rozumie i szanuje decyzję pożyczkobiorcy, aby pożyczyć mniej, niż może sobie pozwolić, a ci pożyczkodawcy nigdy nie zachęcają do nadmiernych wydatków ani wyłudzania pieniędzy na dom, ani nie doradzają fałszowania liczb, aby kwalifikować się do droższej nieruchomości. Z drugiej strony zły pożyczkodawca może wywierać nacisk na pożyczkobiorcę, aby kupował poza jego strefą komfortu.

W żadnym wypadku nie jesteś zobowiązany do wydawania na dom więcej, niż wydaje ci się to wygodne, niezależnie od tego, na jaką kwotę jesteś zatwierdzony. Banki, które stosują taktykę nacisku, nie dbają o Twoje interesy, interesuje ich tylko zysk. Nie bój się odejść i pracować w innym banku.

2. Zachęcamy do podpisywania dokumentów bez ich czytania

Uzyskanie kredytu hipotecznego to złożony proces. Jest dużo szczegółowych dokumentów, dlatego ważne jest, aby rozumieć wszystko, co podpisujesz, i warunki umowy.

Uważaj na pożyczkodawców, którzy zachęcają Cię do podpisywania dokumentów bez ich czytania. Nie ma znaczenia, jak bardzo bank jest zajęty ani ile kredytów musi przetworzyć w krótkim czasie. Pośpieszanie procesu kredytowego i zachęcanie do podpisywania dokumentów, których nie przeczytałeś, jest wielką czerwoną flagą i może wskazywać na małą podstępność po stronie banku. Urzędnik ds. Pożyczki może próbować ukryć przed tobą informacje. Masz pełne prawo przeczytać każdą stronę swojej dokumentacji hipotecznej przed podpisaniem umowy. Uczciwi pożyczkodawcy mogą również dać ci pustą kopię, którą możesz zabrać do domu i przejrzeć w dogodnym dla ciebie czasie.

3. Nie otrzymałeś wyceny w oparciu o dobrą wiarę

W ciągu trzech dni od ubiegania się o pożyczkę hipoteczną banki są prawnie zobowiązane do przedstawienia szacunkowej oceny opartej na zasadach dobrej wiary, wyjaśniającej oprocentowanie kredytu hipotecznego, RRSO, koszty zamknięcia i wszelkie inne opłaty związane z hipoteką. W ten sposób rozumiesz swoje koszty i dokładnie wiesz, za co płacisz przy zamknięciu. Jeśli pożyczkodawca nie przedstawi wyjaśnienia kosztów, poproś o to. Niektóre banki mogą zataić te informacje, pozbawiając Cię okazji do zakupów i porównania kosztów z innym bankiem.

4. Jesteś ofiarą przynęty i zamiany

Aby przyciągnąć pożyczkobiorców i podekscytować ich hipoteką, niektóre banki obiecują jeden zestaw warunków, ale zapewniają inny zestaw warunków przy zamknięciu. Bank może obiecać pożyczkę z niskim, korzystnym oprocentowaniem i bez kary za przedpłatę, ale to zupełnie inna historia, gdy pożyczkobiorcy kończą pracę, aby podpisać dokumenty kredytowe. Oprocentowanie kredytu hipotecznego może być wyższe niż stopa obiecana lub pożyczkodawca może zrezygnować z innych warunków.

To smutna rzeczywistość, ale niektórzy pożyczkodawcy wykorzystują podekscytowanie pożyczkobiorcy i zmieniają warunki pożyczki w ostatniej chwili, stawiając na fakt, że wielu pożyczkobiorców nie kwestionuje zamiany lub nie ma dość odwagi, aby odejść od umowy. Jeśli twój bank zastosuje tę taktykę, podejmij walkę i zażądaj wyjaśnień. A jeśli nie jesteś zadowolony z powodu zmiany warunków przez bank lub jeśli uważasz, że bank nie jest z tobą uczciwy, nie podpisuj dokumentów hipotecznych.

5. Jesteś proszony o podpisanie pustych formularzy pożyczki

Podczas omawiania dokumentów związanych z kredytem hipotecznym z pożyczkodawcą miej oko na puste wiersze lub puste formularze. Pożyczkodawca powinien wypełnić wszystkie stosowne informacje przed podpisaniem umowy. Nie wierz urzędnikowi ds. Pożyczki, który mówi, że wypełni luki w późniejszym czasie. Jest to niebezpieczne, ponieważ niektórzy podejrzani pożyczkodawcy mogą wypełnić puste miejsca niekorzystnymi warunkami, takimi jak wyższa stopa kredytu hipotecznego lub klauzule, które służą ich interesom. Jeśli wiersz lub formularz pozostanie pusty, przekreśl go długopisem i dołącz swoje inicjały.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak dowiedzieć się, czy możesz zaufać pożyczkodawcy lub urzędnikowi ds. Pożyczek: kliknij tutaj

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy