Jack Ma, założyciel Alibaba Group, o handlu i wojnie

Najbogatszy Chińczyk ostrzega: "Jeśli zatrzyma się handel, zacznie się wojna"

- Świat potrzebuje globalizacji, potrzebuje handlu - gadał Jack Ma, założyciel imperium e-handlu Alibaba, najbogatszy Chińczyk, podczas konferencji prasowej przy Melbourne w Australii. Jego przemowa komentowana jest jako przytyk w stronę polityki Donalda Trumpa, z którym Ma widział się w styczniu.

Jack Posiada w Australii otwierał świeżą siedzibę Alibaby. Przy sposobności ostrzegał, że "odwrót od czasu globalizacji mógłby tylko sprawić kłopoty". - Jeśli handel się zatrzyma, zacznie się wojna - przestrzegał Jack Ma. I podkreślał, iż obecnie "każdy martwi się o wojny handlowe":

Ale martwienie się odrzucić rozwiązuje problemów. Jedyna rzecz, którą możemy zrobić, to zapalać się w handel jak i również aktywnie udowadniać, że pomaga on ludziom w łączności. (... ) W handlu chodzi o wartości, wymianę kultur.

- Powinniśmy mieć uczciwy, przejrzysty jak i również inkluzywny handel - zaznaczał założyciel Alibaba Group. Dodał przy tym, że globalna system gospodarczy to coś więcej niż tylko transakcje pieniężne i wymiana dóbr, a "globalizacja to przyszłość".

Zachodnie media interpretują tę wypowiedź jako zawoalowaną krytykę strategii Donalda Trumpa, który raczej zamyka USA, niż zapoczątkowuje je na świat. Jednakże Jack Ma podczas styczniowego spotkania z prezydentem Stanów deklarował utworzenie miliona pomieszczeń pracy w USA, jednak realizacja tych planów być może być o tyle trudna, że Trump wycofał własny kraj z podpisania partnerskiej umowy handlowej między państwami Pacyfiku, w którą zaangażowane były m. in. Australia i Nowa Zelandia (TPP - Trans-Pacific Partnership). Jednak już pod koniec stycznia

Trump uważa, że TPP "to potencjalna katastrofa na rzecz Stanów Zjednoczonych" i decyzji w tym czasie negocjować "uczciwe umowy, które przyniosą nowe miejsca pracy i przywrócą przemysł".

Tymczasem Jack Dzierży właśnie przy okazji TPP planuje w Australii skonstruowanie miejscowego e-hubu dla firm z branży e-commerce, jak ma znacznie zmniejszyć na rzecz nich biurokrację i ułatwić działalność międzynarodową australijskim jak i również nowozelandzkim firmom.

Jack Ma jest najbogatszym Chińczykiem, jego majątek szacowany wydaje się być na 28, 3 mld dolarów.

Tagi: Donald Trump Jack Ma interes e-commerce Komentując korzystasz spośród narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Odbiorców. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę na aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie