GUS - wyniki banków jak i również firm, sprzedaż detaliczna, październik 2016

GUS: Bardziej wartościowe wyniki banków i firm, rośnie sprzedaż detaliczna

Sektor bankowy i przedsiębiorstw w pierwszych trzech kwartałach 2016 roku osiągnął lepsze rezultaty niż w tym danym okresie 2015 roku. Przy październiku wzrosła też handel detaliczna.

Według GUS, banki odnotowały o 9, 5 proc. wyższy wynik finansowy niż przed rokiem. Wyniósł 45, 4 mld zł. Wynik spośród tytułu odsetek zwiększył się o 8, 7 proc., do 28, 3 mld zł, a wynik z tytułu prowizji spadł na temat 5, 6 proc. i ukształtował się na poziomie 9, 5 mld złotych.

Wzrosły koszty funkcjonowania banków - o 13, 8 proc. do ilości 23, 8 mld złotych. Ponad połowę stanowiły koszty pracownicze i były na temat połowę wyższe niż poprzednio rokiem.

Wynik z działalności operacyjnej zwiększył się w skali roku o 5, 5 proc., do 14, 8 mld zł.

Podatek dochodowy dotyczący działalności kontynuowanej wyniósł w przypadku sektora bankowego trzy, 4 mld zł, tj. o 26, 3 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.

W sektorze przedsiębiorstw przychody z działalności od stycznia do września br. były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie ub. roku kalendarzowego o 2, 9 proc. Koszty ich uzyskania wzrosły o 2, 1 proc.

Sprzedaż detaliczna po górę

Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 4, 6 proc. To więcej niż przed rokiem (w październiku 2015 roku - 3, 6 proc. ). Była jednak niższa niż we wrześniu br., kiedy wyniosła 6, 3 proc.

Od stycznia do października sprzedaż detaliczna była na temat 5, 5 proc. wyższa niż przed rokiem.

Tagi: gus koniunktura sprzedaż detaliczna banki Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie