dzięki za odwiedzenie cnnmoney.

Author:
17 lutego 2021

Nie obsługujemy już tej strony.

Aby uzyskać najnowsze informacje biznesowe i dane rynkowe, odwiedź witrynę CNN Business

Co musisz wiedzieć o limitach kart kredytowychNiezliczeni Amerykanie polegają na kartach kredytowych, aby pokryć swoje wydatki, do tego stopnia, że ​​wielu celowo szuka kart kredytowych z wysokimi limitami.

Ale wyszukiwanie kart kredytowych z wysokim limitem przyniesie Ci wiele korzyści tylko wtedy, gdy Twój wynik FICO jest niższy niż znakomity.

Tutaj przyjrzymy się, jak firmy obsługujące karty kredytowe ustalają limity wydatków dla konsumentów i jakie kroki można podjąć, aby zwiększyć limit karty kredytowej.

W jaki sposób ustalane są limity karty kredytowej

Limity kart kredytowych nie są wyrzucane przypadkowo. Twój limit jest raczej funkcją zdolności kredytowej określonej przez poziom dochodów, historię kredytową i wynik FICO.

Oczywiście niektórzy pożyczkodawcy oferują karty kredytowe z ogólnymi ustalonymi limitami. W takim scenariuszu firma wyda kartę z ustalonym limitem – powiedzmy 2000 USD – i ten limit będzie miał zastosowanie do każdego, kto uzyska zezwolenie na korzystanie z karty. To, czy zostaniesz zatwierdzony, będzie jednak zależeć od Twojej zdolności kredytowej, a także od dochodu.

W międzyczasie inni wydawcy kart kredytowych nie ustalają wcześniej ustalonych limitów, ale raczej dokonują bardziej dogłębnej analizy finansów każdego klienta, aby uzyskać indywidualne liczby. Na przykład firma obsługująca karty kredytowe może zaoferować jednemu klientowi limit 5000 USD na pewną kartę, podczas gdy inny klient uzyska dostęp do limitu 15 000 USD dla tej samej karty. Im lepszy kredyt, tym większe masz szanse na zdobycie karty z wyższym limitem.

Oto, jak wygląda średni limit karty kredytowej w USA według oceny kredytowej, na podstawie analizy danych Experian z 2015 roku.

Ocena kredytowa Limit karty kredytowej Źródło danych: Experian

Jest więc uzasadnione, że jeśli nie jesteś zadowolony z obecnego limitu karty kredytowej, poprawa wyniku kredytowego jest kluczowym krokiem w kierunku jego podniesienia. Można to osiągnąć na wiele sposobów, takich jak terminowe opłacanie rachunków i ograniczenie liczby otwieranych kart kredytowych.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku limitów kart kredytowych, jest to, że nie są one niezmienne. Pożyczkodawcy mają tendencję do sprawdzania swoich klientów i zwiększania lub zmniejszania limitów swoich kart kredytowych w zależności od ich wydatków i nawyków dotyczących płatności, więc tylko dlatego, że zaczynasz z pewnym limitem, nie oznacza to, że jest on gwarantowany na zawsze.

Chcesz wyższy limit karty kredytowej? Po prostu zapytaj.

Wyższy limit karty kredytowej zapewnia większą elastyczność w pokrywaniu wydatków. Oczywiście najlepiej byłoby, gdybyś miał zwyczaj nie obciążać karty kredytowej kwotą wyższą, niż jesteś w stanie spłacić przed terminem płatności rachunku. Ale jeśli chcesz zwiększyć limit swojej karty kredytowej, wypowiedź może się bardzo opłacić.

W niedawnym badaniu CreditCards.com 89% klientów, którzy aktywnie prosili o zwiększenie limitu kredytowego, otrzymało prośbę. Jeśli posiadasz tę samą kartę kredytową przez ponad sześć miesięcy i nie widzisz wzrostu swojego limitu, opłaca się zapytać o podwyżkę, pod warunkiem, że Twój wynik kredytowy nie spadł w międzyczasie. Podobnie, jeśli otrzymasz nową pracę z wyższym wynagrodzeniem, możesz użyć jej jako argumentu na swoją korzyść.

Przekroczenie limitu karty kredytowej może cię zranić

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku limitów kart kredytowych, jest to, że posiadanie wyższego niekoniecznie jest lepsze. Wysoki limit karty kredytowej może stanowić pokusę, aby obciążyć Cię kwotą wyższą, niż możesz sobie pozwolić, a kiedy tak się stanie, przegrywasz, a Twoja wystawca karty kredytowej wygrywa. Pamiętaj, że firmy obsługujące karty kredytowe zarabiają pieniądze, zbierając odsetki od niespłaconych sald, więc jeśli przekroczysz limit swojej karty i spędzisz miesiące na spłacaniu go, w końcu wydasz więcej pieniędzy niż to konieczne na cokolwiek kupiłeś kartą.

Innym powodem, dla którego nie należy przekraczać limitu karty kredytowej, jest fakt, że może to faktycznie zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Twój wynik jest oparty na wielu elementach, w tym na wskaźniku wykorzystania kredytu lub stopniu, w jakim wykorzystujesz dostępny kredyt. Wskaźnik wykorzystania kredytu, który przekracza 30%, może wywołać czerwoną flagę, więc jeśli masz kartę kredytową z limitem 10000 USD, powinieneś zwrócić uwagę, aby nigdy nie pobierać więcej niż 3000 USD w jednym cyklu rozliczeniowym. Jeśli zamierzasz przekroczyć ten próg 30%, upewnij się, że masz wystarczający przepływ gotówki, aby spłacić saldo, gdy tylko stanie się wymagalny rachunek. W przeciwnym razie Twój kredyt może zostać pokonany.

Z drugiej strony zwiększenie limitu karty kredytowej może pomóc, jeśli ubiegasz się o kredyt hipoteczny i upewnisz się, że Twoje wydatki pozostaną na poprzednim poziomie. Dzieje się tak, ponieważ wyższy limit karty kredytowej może spowodować spadek wskaźnika wykorzystania kredytu, który w innym przypadku jest chwiejny, poniżej tego celu 30%.

Wyobraź sobie, że masz limit na karcie kredytowej w wysokości 10 000 USD i saldo 3500 USD. Jeśli Twój limit wzrośnie do 12500 $, spadniesz tuż poniżej tego poziomu 30%.

Powiązane linki:

Pamiętaj, że limit Twojej karty kredytowej to nie tylko dowolna liczba. Pod wieloma względami ma chronić Ciebie i Twojego pożyczkodawcę, więc jeśli masz zamiar poprosić o podwyżkę, pamiętaj, aby lekko stąpać po nowo odkrytej wolności.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy