Dlaczego warto wybrać kasę zamiast banku?

Author:
17 lutego 2021
Category: Credit Union

26 listopada 2018 16:49

 • Udostępnij to:
 • Udostępnij na Facebookupodziel się na Twitterzeudostępnij za pośrednictwem poczty elektronicznejwydrukowaćPrawdopodobnie słyszałeś już o korzyściach płynących z przystąpienia do unii kredytowej w porównaniu z korzystaniem z banku, ale nadal możesz się zastanawiać, jak działa kasy i czym różni się od banku.

  Odpowiedzią jest własność

  Największą różnicą między nimi jest fakt, że spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są własnością jej członków, a akcjonariusze zewnętrzni posiadają bank. W unii kredytowej każdy członek jest zarówno posiadaczem konta, jak i właścicielem.

  Bez względu na to, ile lub jak mało pieniędzy członek ma na koncie, ma równy głos w zarządzaniu spółdzielnią kredytową. Przy wyborze rady dyrektorów wolontariuszy, która nadzoruje spółdzielczą kasę kredytową, przestrzegany jest ścisły system jednego głosu.

  Zarobki Idź do posiadaczy rachunków

  Ponieważ spółdzielcze kasy pożyczkowe są własnością członków, są zainteresowane maksymalizacją zysków dla członków. W przeciwieństwie do banku, który może emitować akcje lub wypłacać dywidendy inwestorom, kasy pożyczkowe przekazuje swoje zyski posiadaczom rachunków w postaci nowych lub ulepszonych produktów i usług oraz niższych oprocentowania kredytów i wyższych zwrotów z depozytów. Na przykład 1,6 miliona członków PenFed jest odbiorcami jednych z najbardziej konkurencyjnych stawek certyfikatów w kraju.

  Służenie społeczności

  Zgodnie z prawem spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są tworzone w celu obsługi grup osób, które łączy wspólna więź. Może to być powiązanie ze względu na miejsce zamieszkania, miejsce pracy, zainteresowania wolontariuszy, a nawet wspierane cele charytatywne.

  Ponieważ spółdzielcze kasy pożyczkowe są zakładane, aby służyć stowarzyszonym grupom ludzi, mają wspólny interes w świadczeniu usług członkom ze wszystkich środowisk finansowych – nie tylko bogatym lub wpływowym. Często mają silne poczucie dumy i ducha wspólnoty, co skutkuje ich wsparciem dla wielu charytatywnych celów i działań.

  Zostanie członkiem

  Z natury spółdzielcze kasy pożyczkowe również nie mają charakteru wyłącznego. Wiele osób jest zainteresowanych rozszerzeniem członkostwa, warto więc przyjrzeć się wymaganiom dotyczącym członkostwa poszczególnych kas. W wielu przypadkach dołączenie może być łatwiejsze niż myślisz. Na przykład w przypadku PenFed posiadanie członka rodziny, który jest posiadaczem konta, sprawia, że ​​inni członkowie najbliższej rodziny również kwalifikują się do członkostwa.

  Siła w rozmiarze i liczbach

  Spółdzielcze kasy pożyczkowe są na ogół mniejsze niż banki. Często preferują spersonalizowaną usługę indywidualną i zwykle rodzą się z potrzeby służenia konkretnemu miejscu lub społeczności. Niektórzy ludzie mogą być tak przyzwyczajeni do nieuczciwych praktyk bankowych, że oczekują, że wszystkie instytucje finansowe będą zachowywać się w ten sposób.

  Na szczęście sojusze spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych i sieci zrzeszonych zapewniają członkom to, co najlepsze z obu światów – zarówno spersonalizowany poziom obsługi, jak i wygodny dostęp do sieci oddziałów oraz najnowocześniejszych technologii bankowych. Na przykład, dzięki członkostwu PenFed w Allpoint, członkowie mają dostęp do wielu bezpłatnych bankomatów w Stanach Zjednoczonych oraz w krajach takich jak Meksyk i Wielka Brytania

  Twoje pieniądze są bezpieczne

  A jeśli chodzi o bezpieczeństwo i stabilność, prawie nie ma różnicy między sposobem, w jaki Twoje pieniądze są bezpieczne w banku lub w spółdzielczej kasie kredytowej. Na przykład, jeśli chodzi o ubezpieczenie depozytów, Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) ubezpiecza depozyty w prawie wszystkich bankach do 250 000 USD, podczas gdy National Credit Union Association (NCUA) ubezpiecza depozyty we wszystkich federalnych spółdzielniach kredytowych i większości stanowych spółdzielczych kas pożyczkowych. ta sama kwota.

  Historia doskonałości podatkowej

  Spółdzielcze kasy pożyczkowe odegrały bogatą i historyczną rolę w kształtowaniu dobrobytu gospodarczego Stanów Zjednoczonych. Pierwszy z nich, który pojawił się w Manchesterze w stanie New Hampshire w 1908 roku, powstał dla nowo przybyłych francuskich pracowników młyna jako sposób na oszczędzanie i pożyczanie pieniędzy.

  Jako solidna finansowo i mądra fiskalnie alternatywa dla dużych banków, spółdzielcze kasy pożyczkowe nadal służą potrzebom Amerykanów z różnych środowisk. Nic dziwnego, że dziś ponad 100 milionów Amerykanów zwraca się do spółdzielczych kas pożyczkowych, aby zaspokoić wszystkie swoje potrzeby bankowe.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy