Dlaczego moje bankructwo jest nadal widoczne na moim raporcie kredytowym po 7 latach?

Dlaczego moje bankructwo jest nadal widoczne na moim raporcie kredytowym po 7 latach?
Author:
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Wiele rodzajów negatywnych informacji pojawia się w raporcie kredytowym po siedmiu latach: opóźnienia w płatnościach, windykacja, przejęcia i niektóre bankructwa. Ale nie wszystkie bankructwa wypadają po siedmiu latach. W zależności od rodzaju zgłoszenia upadłości, informacje mogą pozostać w raporcie kredytowym przez okres do 10 lat.

Rodzaje upadłości

Sprawa upadłościowa rozpoczyna się w momencie złożenia wniosku do federalnego sądu upadłościowego. Dłużnik indywidualny zazwyczaj składa jeden z dwóch rodzajów wniosków, a ten, który wybierzesz, określa, jak długo upadłość pozostaje w Twoim raporcie kredytowym. Przypadki upadłości są wymienione w odpowiednich rozdziałach amerykańskiego kodeksu upadłościowego. Sprawa na podstawie Rozdziału 7 to klasyczna upadłość likwidacyjna, w której zezwalasz sądowi na sprzedaż większości swoich aktywów w zamian za umorzenie długów. Sprawa z Rozdziału 13 wcale nie jest „bankructwem”. Jest to raczej plan spłaty części lub całości długów pod nadzorem sądu upadłościowego. Kasowane są tylko te długi, których nie możesz spłacić.

Wpisy raportu kredytowego

Zgodnie z raportem Fair Isaac Corp., który opracował formułę oceny zdolności kredytowej, bankructwo na podstawie rozdziału 13 powinno zniknąć z raportu kredytowego po siedmiu latach. Jednak bankructwo na podstawie rozdziału 7 pozostaje w Twoim sprawozdaniu przez 10 lat. Głównym powodem tej różnicy jest po prostu charakter czynności upadłościowych. W rozdziale 7 pozostawiasz niespłaconych wierzycieli, a Twój raport kredytowy będzie cierpieć dłużej.

Sprawdzanie raportu

Jeśli Twoje bankructwo było działaniem na podstawie finanso rozdziału 13 i po siedmiu latach nadal figuruje w Twoim raporcie kredytowym, być może będziesz musiał skontaktować się bezpośrednio z biurami informacji kredytowej, aby naprawiły błąd (patrz Zasoby). Podczas sprawdzania raportu spójrz także na konta, które miały zostać wyczyszczone w wyniku bankructwa. Te konta powinny być wymienione w Twoim raporcie jako zamknięte, z saldem zerowym. Jeśli nadal są wymienione jako otwarte i zaległe, jest to błąd, który należy również naprawić, kontaktując się z biurami informacji kredytowej.

Odrzucone sprawy

Według Moran Law Group, kalifornijskiej firmy specjalizującej się w prawie upadłościowym, zegar zaczyna biec w okresie siedmiu lub dziesięciu lat w dniu złożenia petycji. Jeśli Twoja sprawa zostanie oddalona, ​​upadłość nadal będzie widoczna w Twoim raporcie kredytowym. Jeśli jednak dobrowolnie oddalisz swoją sprawę – to znaczy zdecydujesz, że nie chcesz rozpatrywać sprawy i poprosisz sąd o jej odrzucenie – biura kredytowe muszą odnotować zwolnienie. Jeśli nie, skontaktuj się z nimi bezpośrednio.

  • Fair Isaac: Jak długo negatywne informacje pozostaną w moim raporcie kredytowym?
  • Moran Law Group; Raporty kredytowe; 20 stycznia 2008
  • MSN Money; Szybkie odbicie po bankructwie; Liz Pulliam Weston; 11 lutego 2009

Cam Merritt jest pisarzem i redaktorem specjalizującym się w biznesie, finansach osobistych i projektowaniu domu. Brał udział w publikacjach USA Today, The Des Moines Register i Better Homes and Gardens. Merritt ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Drake i zdobywa tytuł MBA na University of Iowa.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy