Dlaczego Bank of Montreal to świetna inwestycja

Author:
17 lutego 2021
Category: Które Można

Demetris Afxentiou | 26 września 2016 | Więcej na: BMO BMO

Banki, zwłaszcza duże banki, to jedne z najlepszych inwestycji, jakie możesz dodać do swojego portfela. Każdy z dużych banków ma zwykle preferowany cel, taki jak określony region geograficzny, w którym ma nastąpić ekspansja, lub określone branże, w których można inwestować.

Pomimo tych różnic, wszystkie duże banki w przeważającej części zapewniły inwestorom silny wzrost, rosnące dywidendy i dość zróżnicowany portfel inwestycji.

Rozważając, w który z banków inwestować, jednym z banków często pomijanych w miejsce niektórych większych banków jest Bank of Montreal (TSX: BMO) (NYSE: BMO).

Zobacz, dlaczego Bank of Montreal jest świetną opcją inwestycyjną dla Twojego portfela.

150-letnia dywidenda Bank of Montreal

Jednym z pierwszych powodów, dla których warto rozważyć inwestycję w Bank of Montreal, jest duża dywidenda. Jako najstarszy bank w kraju Bank of Montreal z dumą wypłaca dywidendy akcjonariuszom od ponad 150 lat; inaczej mówiąc, wypłaca dywidendę od 1829 roku, wyprzedzając samą Kanadę o prawie 40 lat.

Gdyby kiedykolwiek trzeba było rozważyć długoterminowe akcje banku typu „kup i zapomnij, Bank of Montreal z łatwością zostałby zwycięzcą.

Obecna kwartalna dywidenda wypłaca 0,86 USD na akcję, co obecnie daje rentowność 4,03% przy obecnej cenie akcji nieco ponad 85 USD.

Jeszcze lepsze jest to, że Bank of Montreal również stale zwiększał tę dywidendę przez lata, utrzymując ją na konkurencyjnym poziomie względem innych banków i zgodnie z poziomami wypłat.

Imponujący wzrost Bank of Montreal

W ostatnim kwartale Bank of Montreal odnotował skorygowany zysk na akcję w wysokości 1,94 USD, co oznacza wzrost o 4% w stosunku do prognozowanego 1,81 USD. Przełożyło się to również na wzrost o 5% skorygowanego dochodu netto za kwartał, który wyniósł 1,3 mld USD.

Jeśli chodzi o przychody, bank odnotował imponujące 5,63 miliarda dolarów za kwartał; analitycy spodziewali się zaledwie 5,10 miliarda dolarów. Bank of Montreal pokonał w zeszłym roku 4,83 miliarda dolarów przychodu w tym samym kwartale o imponujące 16,7%. Wiele z tego wzrostu można przypisać wysiłkom na rzecz cięcia kosztów w segmencie operacji bankowych.

Bank of Montreal odłożył również większą kwotę na pokrycie strat kredytowych. Bank of Montreal zwiększył odłożoną kwotę do 257 mln USD – w porównaniu z 201 mln USD w poprzednim kwartale.

Nowe i istniejące możliwości

Podczas ostatniego kwartalnego spotkania z wynikami, dyrektor generalny Bill Downe zwrócił uwagę inwestorów: „Prowadzimy aktywny dialog na temat szerokiego zakresu możliwości przez cały czas, gdy nasz kapitał się buduje i kiedy znajduje się w obszarze, w którym mamy największą elastyczność.

Innymi słowy, Bank of Montreal szuka dalszych przejęć.

Bank of Montreal już nabył General Electric Co . „s Biznes Transport finansów, który zapewnia wynajmuje dla branży transportu ciężarowego, zarówno w Kanadzie i USA z uwagi na potencjalne udział w rynku branży transportu ciężarowego i że firma transport finansów jest jednym z największych w branży, jest to inwestycja, która będzie kontynuowana dostarczać bankowi dochód na lata.

Kolejnym niedawnym nabytkiem jest Greene Holcomb Fisher – firma doradcza – w czerwcu ubiegłego roku. Firma z siedzibą w Minneapolis zrzeszająca 30 bankierów inwestycyjnych jest odpowiedzialna za ponad 100 transakcji w ciągu ostatnich pięciu lat. Zakup ma się zakończyć pod koniec przyszłego miesiąca, kiedy to firma zostanie wprowadzona do BMO Capital Markets.

Moim zdaniem Bank of Montreal to długoterminowa opcja inwestycyjna, która stanowiłaby znaczną część niemal każdego portfela. Stopa dywidendy i wzrost akcji w ciągu ostatniej dekady pokazują, dlaczego Bank of Montreal pozostaje ulubionym w branży akcjami typu „kup i zapomnij.

Przebijający się na rynku zespół Motley Fool Canada właśnie opublikował zupełnie nowy BEZPŁATNY raport ujawniający 5 „tanich jak barszcz akcji, które można dziś kupić za mniej niż 49 USD za akcję.

Nasz zespół uważa, że ​​te 5 akcji jest krytycznie niedowartościowanych, ale co ważniejsze, mogą potencjalnie przynieść kanadyjskim inwestorom, którzy szybko dokonają transakcji, fortunę.

Nie przegap! Po prostu kliknij poniższy link, aby pobrać bezpłatną kopię i już teraz odkryj wszystkie 5 z tych akcji.

Ofiarodawca oszukiwania Demetris Afxentiou nie ma pozycji w żadnej z wymienionych akcji. Motley Fool jest właścicielem akcji General Electric.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy