Czy to dobry moment na refinansowanie kredytu hipotecznego?

Author:
17 lutego 2021

Kumiko Ehrmantraut

Kumiko EhrmantrautOstatnio dodane przez Kumiko Ehrmantraut (zobacz wszystkie)
 • Jak zwiększyć zaufanie do pieniędzy – 30 września 2020 rKiedy siadam do pisania tego artykułu, federalne stopy procentowe są historycznie niskie. I chociaż oprocentowanie funduszy federalnych i oprocentowanie kredytów hipotecznych nie są ze sobą bezpośrednio powiązane, nadal istnieje duża szansa, że ​​możesz znaleźć niższe oprocentowanie niż to, które płacisz przy obecnym kredycie hipotecznym.

  Ponieważ stawki są niższe, wiele osób zastanawia się, czy to dobry czas na refinansowanie kredytów hipotecznych. Niestety, nie ma jasnej odpowiedzi, która będzie dotyczyła sytuacji wszystkich.

  W niektórych przypadkach refinansowanie kredytu hipotecznego jest rozsądne. Jednak dla innych ludzi to nie jest dobry ruch. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak określić, czy powinieneś refinansować swoją osobistą pożyczkę mieszkaniową.

  Plusy i minusy refinansowania kredytu hipotecznego

  Plusy

  Cons

  Czy to dobry pomysł na refinansowanie kredytu hipotecznego?

  Jeśli chodzi o stopy procentowe, im niższe, tym lepsze. Ale jeśli spojrzysz na stopę procentową tylko wtedy, gdy zdecydujesz, czy refinansować kredyt mieszkaniowy, pomijasz kilka ważnych kroków.

  Zanim podniesiesz słuchawkę, aby zadzwonić do wybranego przez siebie pożyczkodawcy hipotecznego, musisz najpierw zadać sobie kilka pytań.