Czy surowa ziemia to dobra inwestycja?

Author:
17 lutego 2021
Category: Stóp Procentowych

Property Investment vs. Akcje, obligacje i fundusze powiernicze

Ziemia jest jedną z najbardziej solidnych dostępnych inwestycji. Zawsze będzie coś warte, a prawdopodobieństwo kradzieży jest niewielkie. Grunty surowe to nieruchomość niezabudowana, bez budynków lub innych konstrukcji – nadal jest w stanie naturalnym. Jeśli myślisz o zainwestowaniu w to, sztuczka nie polega na kupowaniu po dobrej cenie, ale na sprzedaży we właściwym czasie, aby uzyskać dobry zysk.

Inwestowanie w surową ziemię jest dla ludzi, których stać na czekanie latami, aż ktoś przyjdzie z wezwaniem. To nie jest dobry pomysł dla osób, które chcą zrobić szybki rzut lub potrzebują natychmiastowego źródła dochodów.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Surowa ziemia to dobra inwestycja długoterminowa.

Lokalizacja nieruchomości

Surowe wartości gruntów rosną szybciej w centrum rozwijającego się miasta lub na jego obrzeżach. Jednak każdy surowiec na obszarze wykazującym wzrost liczby ludności jest wart rozważenia inwestycyjnego, ponieważ taki wzrost przyciąga deweloperów. Cała idea inwestowania w surową ziemię polega na wyborze nieruchomości, która zyska na wartości i przyciągnie kupującego, który w przyszłości zapłaci za nią więcej.

Surowa ziemia a zabudowa

Inwestowanie w surową ziemię jest mniej kosztowne niż kupowanie zabudowanej nieruchomości na tym samym obszarze tylko dlatego, że nie ma ulepszeń na surowej ziemi. Jednak banki są nieco bardziej ostrożne, jeśli chodzi o przekazywanie pieniędzy na surową ziemię, która nie jest wykorzystywana do żadnych celów dochodowych, i zazwyczaj proszą o wyższą zaliczkę – czasami do 50 procent zakupu ziemi.

Z drugiej strony, kredyty hipoteczne zazwyczaj wymagają 20-procentowego wkładu własnego lub mniej. Pożyczki gruntowe mają również krótsze terminy zapadalności – od 10 do 15 lat w porównaniu do 30 lat w przypadku kredytów hipotecznych. Możesz również spodziewać się wyższych stóp procentowych za ziemię surową niż w przypadku kredytów hipotecznych.

Zakup ma znaczenie

Gospodarki na wszystkich poziomach są podatne na cykle koniunkturalne i spadkowe. Lokalne gospodarki są często powiązane z dużą branżą. W okolicy może nastąpić gwałtowny wzrost liczby ludności i duża sprzedaż gruntów i domów przez kilka lat. Po tych latach boomu na rynku pojawia się zbyt dużo produktu i gwałtowny spadek sprzedaży. Bardziej prawdopodobne jest, że będziesz zarabiać na surowej ziemi, jeśli kupujesz w okresach spadków i sprzedajesz w okresach boomu.

Pułapki Raw Land

Zachowaj ostrożność kupując od właścicieli, którzy posiadali nieruchomość tylko przez krótki czas, zwłaszcza jeśli właściciel jest inwestorem budowlanym lub deweloperem. Jeśli próbują szybko sprzedać, prawdopodobnie oznacza to, że mają wewnętrzną wiedzę, że ziemia nie jest tak cenna lub nie będzie tak cenna, jak myśleli. Podnieś kolejną czerwoną flagę na dowolnej nieruchomości, której cena jest zbyt niska dla rynku. Może to oznaczać, że ziemia wypadła poza ścieżkę postępu.

Musisz także odwiedzić samą ziemię, nawet jeśli oznacza to podróż. Nigdy nie inwestuj w surową ziemię wyłącznie na podstawie zdjęć w zgrabnej broszurze sprzedażowej. Przeprowadź dokładne dochodzenie i nie pozwól, aby sprzedawca pod dużym naciskiem zmuszał cię do podjęcia decyzji.

Dobre do planowania emerytury

Surowa ziemia to inwestycja długoterminowa, dlatego jest to dobra opcja dla osób, które do emerytury mają co najmniej 10 lat i chcą zdywersyfikować swój majątek. To nie jest idealna inwestycja dla osób w wieku przedemerytalnym, które nie mogą utrzymać nieruchomości wystarczająco długo, aby czerpać korzyści z rosnących wartości.

Więcej artykułów

Dowiedz się, ile warta jest Twoja ziemia →

Oceń wartość areału rolnego →

Strategia inwestycyjna dla nieruchomości w trudnej sytuacji →

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy