Czy możesz wycofać się z refinansowania, zanim wszystko zostanie uregulowane?

Author:
17 lutego 2021
Category: Raport Kredytowy

Prawa konsumenta i refinansowanie kredytu hipotecznego

Kiedy refinansujesz swój dom, przekonasz się, że wniosek i przetwarzanie są bardzo podobne do początkowego procesu kredytowego. Jeśli skracasz liczby i zdecydujesz, że musisz wycofać się z refinansowania, zanim wszystko zostanie uregulowane, to nie jest koniec świata. Chociaż jest to dla Ciebie stresująca sytuacja, specjaliści zaangażowani w pożyczkę wiedzą, jak anulować ten proces.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Chociaż możesz wycofać się z refinansowania, zanim wszystko zostanie uregulowane, możesz nie być w stanie odzyskać niektórych opłat i wydatków poniesionych w trakcie tego procesu.

Okres obsługi pożyczki

Jest to okres, w którym pożyczkodawca stara się spełnić warunki zatwierdzenia i obsługi Twojej pożyczki. Wspólne dokumenty, które pożyczkodawca zgromadzi, obejmują wycenę nieruchomości w celu ustalenia wartości domu, poszukiwanie tytułu do zlecenia ubezpieczenia tytułu, weryfikację zatrudnienia, oględziny nieruchomości oraz oświadczenie o aktualnej hipotece, aby ułatwić spłatę kredytu hipotecznego. Jeśli pożyczkodawca przejdzie przez te procesy, prawdopodobnie poniesiesz koszty anulowania, ponieważ pożyczkodawca obciąży Cię za pracę już wykonaną w celu przetworzenia pożyczki.

Opłata za zgłoszenie

Pożyczkodawcy często pobierają ogólną opłatę za wniosek, aby pokryć koszty przetwarzania i koszty związane ze sprawdzeniem zdolności kredytowej. Jeśli anulujesz refinansowanie przed zamknięciem, powinieneś spodziewać się, że opłata za wniosek nie podlega zwrotowi. Według Bank.com opłata za raport kredytowy może kosztować od 25 do 100 USD, podczas gdy ogólna opłata za wniosek o kredyt hipoteczny może kosztować nawet 500 USD, w zależności od pożyczkodawcy.

Koszty zamknięcia

Na zakończenie spotkanie, na którym spotykasz się z przedstawicielami pożyczkodawcy i firmą tytułową w celu podpisania dokumentów pożyczki. Jeśli na zamknięciu zdecydujesz, że nie chcesz refinansować, po prostu nie podpisuj dokumentów. Powinieneś spodziewać się pokrycia kosztów związanych z procesem zatwierdzania kredytu – wyceny, poszukiwania tytułu prawnego i kontroli – jak również opłaty za wniosek, a nawet opłat za zamknięcie, jeśli wycofasz się z refinansowania przy zamknięciu.

Okres odstąpienia od umowy

Okres odstąpienia to trzydniowy okres, w którym kupujący może anulować pożyczkę. Zegar zaczyna biec od chwili zamknięcia. Jeśli zdecydujesz się anulować w okresie odstąpienia, spodziewaj się zapłaty wszystkich tych samych opłat i opłat, które zapłaciłbyś, gdyby anulowałeś wcześniej. Możesz ponieść dodatkową opłatę czekając na rezygnację do terminu odstąpienia, ponieważ do tego czasu firma tytułowa zakończyła prace nad tytułem i wystawiła ubezpieczenie tytułu. Kredytodawcy zazwyczaj nie wypłacają środków na kredyt hipoteczny i refinansowanie przed upływem okresu umorzenia.

Więcej artykułów

Poproś o dokumentację udzielenia kredytu hipotecznego →

Czy mogę odliczyć koszty zamknięcia zwrotu kredytu hipotecznego od moich podatków? →

Refinansowanie zapłacone za nieruchomość i spłatę kapitału →

  • LendingTree: Ile kosztuje refinansowanie?
  • Pośrednik w handlu nieruchomościami: zrozumienie procesu zamknięciaBank.com: Najczęstsze opłaty za wnioski o kredyt hipotecznyKathryn Hatter jest doświadczoną nauczycielką w domu, a także znakomitą ogrodniczką, quilterką, szydełkarką, kucharką, dekoratorką i twórczynią grafiki cyfrowej. Jako regularny współpracownik Natural News, wiele publikacji internetowych Hatter koncentruje się na naturalnym zdrowiu i rodzicielstwie. Hatter publikował również na stronach internetowych poświęconych ulepszaniu domu, takich jak Redbeacon.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy