Czy istnieje odliczenie składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego za podatki 2019?

Author:
17 lutego 2021
Category: Swój Kredyt

Chociaż w przeszłości mogłeś otrzymać ulgę podatkową na składkę na ubezpieczenie kredytu hipotecznego, nie będziesz w stanie jej uzyskać, składając podatek 2019. Jest to jedna z ulg podatkowych, które zniknęły na mocy ustawy o cięciach podatkowych i zatrudnieniu.

Wiele lub wszystkie przedstawione firmy zapewniają LendEDU rekompensatę. Dzięki tym prowizjom zapewniamy naszym klientom bezpłatną usługę. Odszkodowanie, wraz z godzinami dogłębnych badań redakcyjnych, określa, gdzie i jak firmy pojawiają się w naszej witrynie.

Kluczowe punkty:

 • Prawdopodobnie płacisz za ubezpieczenie kredytu hipotecznego co miesiąc, jeśli nie odłożyłeś co najmniej 20% na swój dom przy zakupie.
 • Twój serwisant jest zobowiązany do automatycznego zakończenia prywatnego ubezpieczenia kredytu hipotecznego (PMI) w dniu, w którym saldo kapitału ma osiągnąć 78% pierwotnej wartości domu.Aby nieco złagodzić płatności, można było odliczyć podatek od ubezpieczenia hipotecznego dla podatków federalnych. Jednak ze względu na zmiany w prawie podatkowym nie będzie już dostępny, gdy będziesz składać podatki 2019.Chociaż nikomu nigdy nie podobał się pomysł rozdzielania płatności z tytułu ubezpieczenia kredytu hipotecznego każdego miesiąca, możliwość odliczenia od niego co roku podatku pomogła nieco złagodzić ból.

  Ale czy po reformach podatkowych wprowadzonych na mocy ustawy o cięciach podatkowych i zatrudnieniu z 2017 r. Nadal będziesz mieć tę przerwę?

  W tym przewodniku wyjaśniono, jak odliczać składkę na ubezpieczenie kredytu hipotecznego, jak dowiedzieć się, czy możesz się o nią ubiegać i jak możesz zaoszczędzić na podatkach jako właściciel domu.

  W tym przewodniku:

  Czy można odliczyć podatek od ubezpieczenia hipotecznego?

  Kiedy złożysz zeznanie podatkowe w 2020 roku za rok podatkowy 2019, nie będziesz już mógł odliczyć płatności z tytułu ubezpieczenia kredytu hipotecznego.

  W przeszłości można było ubiegać się o wypłatę ubezpieczenia kredytu hipotecznego jako odliczenie od dochodu podlegającego opodatkowaniu. Ale ustawa o cięciach podatkowych i zatrudnieniu z 2017 r. (TCJA) wyeliminowała to odliczenie począwszy od 2019 r., Wraz z kilkoma innymi odliczeniami, na rzecz odliczenia o wyższym standardzie.

  Ustawa o odliczaniu podatku od ubezpieczeń hipotecznych z 2017 r. Została wprowadzona w Kongresie w celu nadania trwałego charakteru odliczeniu podatku od ubezpieczenia kredytu hipotecznego, ale nigdy nie została uchwalona.

  Co to jest składka na ubezpieczenie kredytu hipotecznego?Jeśli pożyczkobiorca zalega ze spłatą kredytu mieszkaniowego, ubezpieczenie kredytu hipotecznego pomoże pokryć straty pożyczkodawcy.

  Składka na ubezpieczenie kredytu hipotecznego (MIP) to wydatek uwzględniony w hipotece Federal Housing Administration. Ponieważ pożyczki FHA wymagają niższych zaliczek i pozwalają pożyczkodawcom przyjmować bardziej ryzykownych pożyczkobiorców niż konwencjonalne kredyty hipoteczne, wymagane ubezpieczenie kredytu hipotecznego zmniejsza ryzyko pożyczkodawcy.

  Podobna opłata za konwencjonalne kredyty hipoteczne, prywatne ubezpieczenie hipoteczne (PMI) jest wymagane, jeśli Twoja zaliczka jest mniejsza niż 20%, gdy zaciągasz konwencjonalny kredyt hipoteczny.

  Odliczenie składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego za 2018 rokNadal możesz odliczyć odsetki od kredytu hipotecznego w niektórych przypadkach, składając poprawioną deklarację za rok 2018. To, czy kwalifikujesz się do odliczenia składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego, będzie zależeć od wielu czynników (wymienionych poniżej).

  Odliczenie składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego za 2017 rokJeśli składasz poprawioną deklarację za rok 2017, możesz odliczyć odsetki od kredytu hipotecznego, jeśli spełniasz kryteria wymienione poniżej.

  Czy kwalifikujesz się do odliczenia składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

  Aby ubiegać się o odliczenie od zmienionych deklaracji podatkowych, musisz spełnić następujące kryteria:

  • Pożyczka została udzielona 1 stycznia 2007 r. Lub później.
  • Jest przeznaczony dla Twojego głównego miejsca zamieszkania lub drugiego domu.Twój skorygowany dochód brutto (AGI) jest niższy niż 109 000 USD.Jeśli ubiegasz się o odliczenie standardoweJeśli skorzystasz ze standardowego odliczenia od podatków, co jest korzystne dla wielu składających, nie kwalifikowałbyś się do odliczenia od ubezpieczenia kredytu hipotecznego przy składaniu zmienionego podatku.

   W roku podatkowym 2018, przed odliczeniem odliczenia na ubezpieczenie kredytu hipotecznego, standardowe odliczenie wynosiło 12 000 USD dla osób fizycznych, 18 000 USD dla głowy rodziny i 24 000 USD dla małżeństw składających wspólnie wniosek.

   Jeśli wyszczególnione odliczenia sumują się do mniej, prawdopodobnie będziesz chciał ubiegać się o odliczenie standardowe.

   Jak ubiegać się o ulgę podatkową na ubezpieczenie kredytu hipotecznegoJeśli chcesz zmienić zeznanie podatkowe, aby uzyskać odliczenie z tytułu ubezpieczenia kredytu hipotecznego za poprzednie lata, wykonaj następujące czynności:

   • Odszukaj zeznanie podatkowe z roku, w którym chcesz zmienić.
   • Przejrzyj listę kryteriów, aby upewnić się, że kwalifikujesz się do odliczenia.Złóż poprawkę na formularzu 1040-X z IRS.Oszczędź pieniądze, anulując PMI lub MIP

    Ponieważ nie możesz już ubiegać się o odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego zapłaconego w 2019 r., Najlepiej od razu ich nie spłacać. Jeśli jednak nie odłożyłeś 20% na pierwotną pożyczkę, istnieją dwa sposoby na usunięcie PMI.

    Poproś o anulowanie PMIKiedy osiągniesz datę, w której Twój kredyt hipoteczny ma spaść do 80% pierwotnej wartości domu, możesz zażądać, aby Twój serwisant anulował Twój PMI.

    Data ta powinna zostać podana na piśmie w formularzu ujawnienia danych PMI w momencie otrzymania kredytu hipotecznego. Jeśli nie możesz znaleźć formularza, Twój serwisant może podać te informacje.

    Ponadto możesz poprosić o anulowanie swojego PMI przed zaplanowaną datą, jeśli dokonałeś dodatkowych płatności, które zmniejszyły Twój kredyt hipoteczny do 80% pierwotnej wartości.

    Ważne jest, aby zrozumieć, że nie ma gwarancji, że zadziała. Twój pożyczkodawca prawdopodobnie będzie wymagać od Ciebie wykonania następujących czynności przed podjęciem decyzji:

    • Prześlij prośbę na piśmie
    • Bądź na bieżąco z płatnościami i miej dobrą historię płatnościPotwierdź, że nie ma dodatkowych kredytów hipotecznych zaciągniętych w domuPrzedstaw wycenę, że wartość nieruchomości nie spadła w stosunku do pierwotnej wartościAutomatyczne zakończenie PMITwój serwisant musi automatycznie zakończyć PMI w dniu, w którym saldo kapitału ma osiągnąć 78% pierwotnej wartości nieruchomości. To wypowiedzenie nie wymaga od Ciebie złożenia wniosku.

     Musisz jednak być na bieżąco z płatnościami. Jeśli nie jesteś obecny, usługa PMI zostanie zakończona dopiero po przywróceniu aktualności płatności.

     Jeśli masz pożyczkę FHA, usunięcie MIP może być trudniejsze. Jeśli w momencie zaciągania pożyczki nie odłożyłeś co najmniej 10% na swój dom, będziesz musiał spłacać MIP przez cały okres trwania pożyczki. Jeśli odłożyłeś co najmniej 10%, Twój MIP zostanie usunięty po 11 latach.

     Jeśli nie możesz anulować MIP, możesz refinansować swój kredyt hipoteczny na konwencjonalną pożyczkę hipoteczną, aby pozbyć się opłaty.

     Inne ulgi podatkowe dla właścicieli domów

     Właściciele domów mogą mieć możliwość ubiegania się o te inne ulgi podatkowe i kredyty.

     Ulgi podatkowe dla właścicieli domówJeśli zażądasz wyszczególnionych potrąceń, możesz odliczyć następujące wydatki:

     • Odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego
     • Odliczenie kredytu pod zastaw domuPodatek własnościowyPodatek od nieruchomościKoszty przeprowadzkiSprzedaż domuUlgi podatkowe dla właścicieli domówNawet jeśli ubiegasz się o odliczenie standardowe, nadal możesz ubiegać się o ulgi podatkowe. Niektóre kredyty, do których możesz się kwalifikować, obejmują:

      • Kredyt mieszkaniowy efektywny energetycznie
      • Kredyt na nieruchomość energetyczną dla innych firmKredyt mieszkaniowy o niskich dochodach (dla właścicieli)

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy