Czy istnieje limit liczby kart kredytowych, które mogę mieć?

Czy istnieje limit liczby kart kredytowych, które mogę mieć?
Author:
16 października 2020

Możesz mieć tyle kart kredytowych, ile chcesz – lub przynajmniej tyle, na ile możesz uzyskać zezwolenie.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Mnóstwo ludzi uwielbia karty kredytowe – uwielbiają zarobione nagrody, korzyści, które cieszą, nieoprocentowane finansowanie, które mogą uzyskać, bezpieczeństwo, jakie daje szybki dostęp do funduszy w mgnieniu oka.

Ale czy możesz mieć za dużo dobrego? Czy istnieje limit liczby kart kredytowych, które możesz mieć? Szybka, techniczna odpowiedź brzmi: nie. Nie ma prawa ani standardu branżowego, który mówi, że „liczba X kart to za dużo”.

Jest jednak dłuższa odpowiedź i bardziej przypomina może? To zależy od Ciebie i wydawców, o których karty się ubiegasz.

W teorii nie ma ograniczeń

Teoretycznie możesz otrzymać tyle kart kredytowych, ile chcesz.

Dzieje się tak, ponieważ wydawcy kart kredytowych zazwyczaj nie biorą pod uwagę liczby kont kart w raporcie kredytowym przy podejmowaniu decyzji, czy zatwierdzić wniosek. W tej ocenie brane są pod uwagę czynniki takie jak ocena kredytowa, dochód i stosunek zadłużenia do dochodów. Ale liczba kart nie ma znaczenia.

Ponadto, wbrew powszechnemu przekonaniu, posiadanie „zbyt dużego dostępnego kredytu” również nie stanowi problemu – przynajmniej nie jeśli chodzi o zdolność kredytową. Oznacza to, że posiadanie dużej liczby kart kredytowych nie spowoduje torpedowania wyniku i odcięcia od nowego kredytu.

Pamiętaj jednak, że jeśli masz kilka kart kredytowych z wysokim saldem, całkiem możliwe, że odmówi ci się więcej kredytu. Ale w takim przypadku nie zostaniesz odrzucony, ponieważ masz zbyt wiele kart, ale raczej dlatego, że masz zbyt duży dług.

W praktyce może istnieć czapka

Chociaż nie ma sztywnego limitu liczby kart kredytowych, które każdy może mieć, poszczególni wydawcy ustalają własne zasady i mają własne standardy dotyczące tego, kto zostanie zatwierdzony, a kto nie.

Na przykład firmy obsługujące karty kredytowe raczej nie udzielą nikomu nieograniczonej kwoty kredytu. Załóżmy, że masz trzy karty z First Humongous Bank & Trust, a całkowita linia kredytowa na wszystkich trzech wynosi 20 000 USD. First Humongous wychodzi z nową kartą z atrakcyjnym programem nagród, i ty się o nią ubiegasz. Jednak wystawca ma politykę, która mówi, że żaden posiadacz karty nie może mieć więcej niż 20 000 dolarów otwartego kredytu w banku. Twój wniosek o czwartą kartę zostanie odrzucony – nie z powodu liczby posiadanych kart, ale całkowitej kwoty otwartego kredytu w tym banku.

Co mógłbyś zrobić w takim przypadku? Możesz poprosić o zmianę produktu, aby przekonwertować jedno ze swoich kont na nową kartę. Możesz też zadzwonić do działu obsługi klienta banku i poprosić o obniżenie limitów kredytowych na pozostałych trzech kartach, aby otrzymać nową. Lub możesz zamknąć jedną z kart – ale pamiętaj, aby zrobić to ostrożnie.

W międzyczasie niektórzy emitenci mają zasady mające na celu wyeliminowanie osób odchodzących z kart kredytowych – osób, które ubiegają się o karty w celu uzyskania lukratywnych bonusów lub dodatków za rejestrację, a następnie szybko zamykają konto. Jednym z przykładów jest tak zwana „zasada 5/24” egzekwowana przez jednego z największych wydawców kart kredytowych w kraju.

Ustaw własne ograniczenia

Chociaż hipotetycznie możesz otrzymać tyle kart kredytowych, ile chcesz, nie jest dobrym pomysłem oszukiwanie się i rejestrowanie każdej karty, która ci się spodoba.

Trzymanie zbyt wielu kart w portfelu może powodować problemy, jeśli nie jesteś zbyt zorganizowany:

Po pierwsze, zarządzanie wieloma kartami ułatwia zapomnienie o płatności. To poważny problem, ponieważ Twoja historia płatności stanowi 35% Twojej oceny kredytowej FICO.

Po drugie, posiadanie zbyt wielu kart sprawia, że ​​kuszące jest wykorzystanie całego kredytu. Jeśli w dowolnym momencie wykorzystujesz więcej niż 30% dostępnego kredytu, możesz narazić swoją zdolność kredytową na ryzyko.

Po trzecie, ubieganie się o zbyt wiele kart naraz może obniżyć wynik. Dziesięć procent wyniku FICO pochodzi z ostatnich zapytań kredytowych, więc nadgorliwość z wnioskami może spowodować szkody.

Reguły kciuka

Aby nie stracić głowy w szalonym świecie kart kredytowych, pamiętaj o następujących wskazówkach:

Wystąp tylko o kredyt, którego naprawdę potrzebujesz. Nie ma nic złego w posiadaniu kilku kart na raz do nagród. Ale ubieganie się o kartę za każdym razem, gdy pojawia się duża premia za rejestrację, może prowadzić do problemów.

Prowadź kalendarz (papierowy lub cyfrowy) wszystkich terminów płatności. W ten sposób nie przegapisz żadnego.

Buduj i trzymaj się budżetu. Dzięki temu nie będziesz nadużywać posiadanego kredytu.

Podsumowując: jeśli chodzi o liczbę kart kredytowych, które można otrzymać, nie ma maksimum. Określony wydawca może ograniczyć kwotę kredytu, jaki możesz mieć, ale liczba kart nie stanowi problemu. Tylko pamiętaj, aby ustawić własne limity, aby pozostać na prostej i wąskiej zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy