Czy Bitcoin Cash (BCH) jest niezawodną inwestycją teraz w drugiej połowie 2020 roku

Author:
17 lutego 2021
Category: Bitcoin Jest

Bitcoin Cash, czyli BCH, jest jedną z pochodnych kryptowalut, która pochodzi od jej poprzednika, uznanej przez krytyków, najpopularniejszej i niestabilnej waluty cyfrowej – Bitcoin. Po raz pierwszy pojawiła się w 2017 roku, a zaledwie dzień po jej wydaniu kapitalizacja rynkowa wynosiła już ponad 7 miliardów dolarów, co wygodnie stawia ją jako trzecią co do wielkości kryptowalutę na świecie w tamtym momencie.

Ta nowa waluta została opracowana, aby poradzić sobie z wolniejszą prędkością transakcji Bitcoin ze względu na wyjątkowo wysoki popyt. Rozmiar bloku blockchain BTC jest ograniczony do zaledwie 1 MB, co nie wydawało się stwarzać żadnych problemów, gdy kryptowaluta nie była bardzo poszukiwana. Jednak gdy rynek osiągnął szczyt w 2017 r., Prędkość transakcji spadła z powodu ekstremalnej liczby żądań.

W rezultacie 1 sierpnia 2017 r. Doszło do rozwidlenia sieci Bitcoin i tak powstał Bitcoin Cash (BCH). Rozmiar bloku BCH w tamtym czasie wynosił 8 MB i od tego czasu wzrósł do 32, co znacznie przyspieszyło czasy transakcji, zwłaszcza w porównaniu do swojego poprzednika – Bitcoina.

Rentowność BCH

Istnieje wiele punktów, które należy omówić, aby zrozumieć, czy ta konkretna kryptowaluta jest opłacalna do inwestycji.

Przede wszystkim zależy to w dużej mierze od oczekiwań inwestora. Czy jest to coś, w czym chcesz zatrzymać pieniądze na wypadek deszczowego dnia? A może głównym celem jest zarabianie pieniędzy? Oczywiste jest, że musi istnieć pewien rodzaj gwarancji, aby przedsiębiorca zdecydował się zainwestować. Może to być wszystko, począwszy od długoterminowej perspektywy rozwoju, a skończywszy na ogólnym bezpieczeństwie inwestycji.

Te dwa i wiele innych mniejszych aspektów są kierowane przez pewne czynniki zewnętrzne, takie jak to, czy zespół programistów aktywnie pracuje nad projektem lub czy istnieje społeczność entuzjastów wspierających koncepcję.

Bitcoin Cash zapewnia pewne rodzaje korzyści. Podstawową ideą jest to, że istnieją niskie opłaty transakcyjne, które wynoszą średnio około 0,0080 USD, co oznacza, że ​​jest to bardzo przystępne przedsięwzięcie. Limit rozmiaru bloku wynosi 32 MB, co oznacza, że ​​transakcje będą szybkie w dającej się przewidzieć przyszłości, a podaż jest ograniczona do 21 milionów. Idea BCH zawsze była kryptowalutą do codziennych transakcji, stąd jego cechy. Dla porównania Ethereum ma znacznie wyższą opłatę transakcyjną wynoszącą około 1,7 USD.

Czy gotówka Bitcoin jest tego warta w dzisiejszych czasach?

Obecnie istnieje potencjał do zerwania cen dla BCH. Dokonanie wiarygodnej prognozy jest niezwykle trudne, gdy rynek jest tak zmienny. Cena BCH znacznie wzrosła w ciągu ostatniego roku. Jednak najnowsze analizy pokazują, że BCH nieznacznie się poprawił w sierpniu, osiągając 311 USD za sztukę, ale od tego czasu spadł wsparcie o prawie 100 USD, gdzie w momencie pisania tego artykułu jest notowany na poziomie 220 USD.

Na ceny BCH ma wpływ wszystko, począwszy od wiadomości politycznych, inwestycji firm i osób o wysokiej renomie, możliwości wydobycia, wsparcia z giełd i gwałtownych wzrostów bitcoinów. Tak więc powrót do zdrowia może nastąpić w dowolnym momencie. Trzeba jednak powiedzieć, że BCH nie wykorzystał tweeta pochwalnego Tima Drapera w ciągu ostatniego miesiąca, który najwyraźniej pojawił się znikąd i został przypisany włamaniu, ale następnie potwierdził w wywiadzie, że go autoryzował.

Warto podkreślić, że rynek jest niezwykle niestabilny nawet w mniej „interesujących czasach, ale teraz, wraz z nową pandemią koronawirusa, stopy bezrobocia rosną jak żadne inne, a ludzie szukają możliwości dokonania wartościowych inwestycji, aby zdywersyfikować swoje ryzyko, a Bitcoin Cash jest jedną z takich możliwości.

WniosekKrótkoterminowa przyszłość BCH jest dość mocna. Jest to obecnie piąta najpopularniejsza moneta kryptograficzna i może poszczycić się ogromnie wspierającą społecznością wokół niej. Bitcoin Cash, dzięki błyskawicznym czasom transakcji i niewielkim opłatom, stanowi lepszą alternatywę dla większości innych kryptowalut.

Podsumowując, zachodzą pewne tendencje spadkowe, a zatem może to być idealny czas na zainwestowanie niektórych byczych inwestorów. Oczekuje się, że cena Bitcoina wzrośnie, a jeśli wierzymy, że przeszłe trendy, tradycyjnie również podążają za nimi altcoiny , więc może to być właściwy moment.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy