Co to jest kredyt hipoteczny GSE?

Author:
17 lutego 2021
Category: Przez Rząd

Czym są Fanny Mae i Freddie Mac?

Kredyty hipoteczne dla przedsiębiorstw sponsorowanych przez rząd (GSE) to kredyty hipoteczne ubezpieczane przez rząd federalny. Celem kredytów hipotecznych GSE jest ułatwienie zakupu domów i zachęcenie instytucji finansowych do pożyczania pieniędzy osobom, które chcą dokonać zakupu, co z kolei stymuluje gospodarkę. Pomimo niedawnych zawirowań gospodarczych na amerykańskim rynku mieszkaniowym, nadal emitowane są kredyty hipoteczne GSE.

Kredyt hipoteczny GSE, czyli przedsiębiorstwo sponsorowane przez rząd, jest formą pożyczki ubezpieczonej przez rząd federalny. Kredyty hipoteczne GSE są często wykorzystywane do zachęcania instytucji finansowych do pożyczania pieniędzy przyszłym nabywcom domów.

Dostawcy kredytów hipotecznych GSE

Dwoma głównymi dostawcami kredytów hipotecznych GSE w Stanach Zjednoczonych są Freddie Mac i Fannie Mae. Te dwa podmioty mają miliardy dolarów w pożyczkach mieszkaniowych ubezpieczonych przez rząd.

Historia kredytów hipotecznych GSE

Zgodnie z misją Fannie Mae, Fannie Mae została założona w 1938 roku jako agencja federalna. W 1968 roku Fannie Mae została zarejestrowana przez Kongres jako prywatna agencja. Fannie Mae obecnie wystawia ubezpieczenia kredytów na rynkach mieszkaniowych jednorodzinnych, osiedlowych i kapitałowych.

Zgodnie z misją Freddiego Maca, Freddie Mac został założony w 1970 roku przez statut Kongresu. Freddie Mac w ramach swojej misji ma na celu utrzymanie przepływu funduszy na rynku mieszkaniowym.

Odkrywanie korzyści z kredytu hipotecznego

Często kredyty hipoteczne GSE mają niższą stopę procentową i niższe koszty zamknięcia niż inne kredyty hipoteczne, ponieważ instytucje finansowe tradycyjnie postrzegały kredyty hipoteczne ubezpieczone przez rząd federalny, takie jak hipoteki GSE, za mniej ryzykowne niż tradycyjne kredyty hipoteczne.

Ocena potencjalnych wad

Podczas gdy kredyty hipoteczne GSE mogą przynieść oszczędności właścicielom domu, Freddie Mac i Fannie Mae przewartościowały swoje zaangażowanie w udzielanie kredytów subprime, czyli w zawieranie najbardziej ryzykownych rodzajów kredytów. znalezienia innych sposobów finansowania kredytu hipotecznego. Wśród ekspertów finansowych panuje zdecydowana opinia, że ​​deregulacja kredytów subprime i nadmierna gorliwość w ignorowaniu tradycyjnych praktyk kredytowych przyczyniły się do powstania bańki mieszkaniowej i jej załamania.

Freddie Mac i Fannie Mae zasugerowali przywrócenie zarówno ostrzejszych standardów deregulacji, jak i nowych praktyk regulacyjnych w odniesieniu do kredytów subprime i tradycyjnych pożyczek, aby przywrócić stabilność zarówno rynkowi, jak i organizacjom.

Kłopoty ostatnich lat

W maju 2010 roku Freddie Mac i Fannie Mae zażądały od pożyczkodawców, którzy złożyli słabo udzielone pożyczki, wykupienie kredytów hipotecznych o wartości ponad 3 miliardów dolarów. Słabo udzielone pożyczki są ogólnie definiowane jako pożyczki, które zostały udzielone Freddie Mac i Fannie Mae przez pożyczkodawców o charakterze subprime, które powstały w wyniku procesu deregulacji w 2004 i 2005 roku.

  • Kryzys mieszkaniowy z 2008 r. – Centrum amerykańskiego postępu
  • Meltdown – WikipediaPrzedsiębiorstwo sponsorowane przez rząd – WikipediaOd 2006 roku Michael Adkins pisze i publikuje opowiadania w magazynach i czasopismach literackich, takich jak „Dragon Magazine, „Aurora i „Appalachian Heritage. Napisał również dwa scenariusze zarejestrowane w Writers Guild of America, East. Adkins ma tytuł magistra w dziedzinie kompozycji angielskiej uzyskany na Uniwersytecie Eastern Kentucky.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy