Co się stanie, gdy Twoja początkowa roczna stopa oprocentowania 0% się skończy?

Author:
17 lutego 2021
Category: Zwrot Gotówki

Wiele kart kredytowych pozwala na utrzymywanie salda bez odsetek przez kilka miesięcy. Oto, co zrobić, jeśli nie spłacisz tego w tym czasie

shapecharge / E + / Getty Images

24 stycznia 2020 r

Podsumowanie

Karty kredytowe z zerową początkową roczną stopą oprocentowania 0% mogą zaoszczędzić pakiet kosztów odsetek. Jednak czas szybko leci w tym wstępnym okresie. Zanim się zorientujesz, impreza z zerowymi odsetkami się skończyła i znowu płacisz wysokie odsetki od karty kredytowej. Oto, co powinieneś wiedzieć.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową oficjalnie trwa.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Mogą zaoszczędzić pakiet na kosztach odsetek. Jednak czas szybko leci w tym wstępnym okresie. Zanim się zorientujesz, impreza z zerowymi odsetkami się skończyła i znowu płacisz wysokie odsetki od karty kredytowej.

Oto, co należy wiedzieć o wstępnych kartach kredytowych o oprocentowaniu 0%.

Jak działają wstępne karty kredytowe o oprocentowaniu 0%

Kiedy otrzymujesz kartę kredytową o oprocentowaniu 0%, masz określony w umowie określony czas, podczas którego nie płacisz odsetek od salda, które przenosisz z miesiąca na miesiąc. Okres ten często wynosi od 12 do 21 miesięcy.

Jeśli masz saldo na koniec okresu, zaczynasz płacić odsetki od daty zakończenia okresu wprowadzającego.

Jak najlepiej wykorzystać okres wprowadzający?

Okres wprowadzający z zerowymi odsetkami może być świetną motywacją do spłaty długu przed jego końcem. Najtrudniejsze jest utrzymanie motywacji, dopóki nie osiągniesz celu.

JR Duren, starszy redaktor w HighYa.com, mówi, że warto nadać swojej początkowej karcie kredytowej celowość.

„Jeśli tego nie zrobisz, jest duża szansa, że ​​wydasz na kartę tylko po to, by ją wydać – mówi. „Włącz ofertę do swojego planu finansowego.

Oto kilka przykładów rozsądnego korzystania z kart kredytowych ze stawką początkową:

 • Aby zapłacić nieoczekiwane wydatki. Powiedzmy, że nie stać Cię na opłacenie rachunku za naprawę samochodu gotówką, ale stać Cię na płatności. „Naładuj naprawę kartą 0%, mówi Duren. „Twój dochód każdego miesiąca pokryje rozsądne miesięczne płatności i nie będziesz gromadzić odsetek.
 • Aby otrzymać zwrot gotówki lub nagrody. Jeśli mimo wszystko jesteś winien rachunek, możesz wybrać opcję zwrotu gotówki lub nagród. Na przykład, według Duren, szpital może skierować cię do długoterminowego, nieoprocentowanego planu płatności. Zauważył jednak, że korzystanie z karty nagród 0% APR, takiej jak Chase Freedom Unlimited (zwykła zmienna APR od 14,99% do 23,74%) lub karta kredytowa Capital One® Quicksilver® Cash Rewards (standardowa zmienna APR od 15,49% do 25,49%) może pozwalają na rozłożenie płatności na 15 miesięcy, jednocześnie zdobywając nagrody, które możesz przeznaczyć na rachunek. Aby szybciej spłacić dług. Istniejąca karta kredytowa o wysokim oprocentowaniu może kosztować setki dolarów miesięcznie w postaci odsetek. Możesz przenieść saldo na kartę kredytową o zerowych odsetkach i przeznaczyć wszystkie płatności na zmniejszenie salda w okresie promocyjnym. „Chociaż będzie to kosztować od 3% do 5% opłaty za przelew salda (w większości przypadków), tysiące zaoszczędzonych na odsetkach w okresie 0% są warte tej opłaty – mówi Duren.

  Wskazówka: Chcesz uzyskać niskie oprocentowanie karty kredytowej? Twoje szanse na uzyskanie akceptacji najniższej stawki dla karty będą rosły, im bardziej poprawisz swoją zdolność kredytową. Płać rachunki na czas, utrzymuj niskie saldo i ubiegaj się o kredyt tylko wtedy, gdy go potrzebujesz.

  Co może się nie udać w przypadku kart kredytowych o oprocentowaniu 0% dla początkujących?

  Uważaj na te potencjalne pułapki.

  • Korzystanie z wielu wstępnych arkuszy stawek. „Z mojego doświadczenia wynika, że ​​większość osób, które korzystają z ofert 0%, to często osoby, które na początku zgromadziły zbyt duże zadłużenie na karcie kredytowej – mówi Marc Lowlicht, dyrektor generalny Opes Private Wealth Management w East Hampton w stanie Nowy Jork. „Jeśli posiadacz karty nie jest zdyscyplinowany, wpadnie w pułapkę przechodzenia od jednej karty o zerowej stawce do drugiej podczas gromadzenia opłat, zamiast zerowania salda przed końcem okresu wprowadzającego.
  • Brak zrozumienia opłat za saldo. „Wiele osób, gdy otrzymują ofertę na kartę z zerowym oprocentowaniem, muszą zdawać sobie sprawę z pokusy przeniesienia sald z innych kart – mówi Deborah McNaughton, ekspert kredytowy i właścicielka Professional Credit Counselors, Inc. Banki zazwyczaj pobierają 3% -5% opłat za przelewy salda, chociaż istnieją karty, które oferują przelewy bez opłat. Zwiększony dług. Nowa karta kredytowa może być zaproszeniem do wydania – zwłaszcza jeśli oferuje nagrody. „Jeśli mentalność jest taka, że ​​zamierzam doładować tę kartę i zdobyć punkty, możesz stracić orientację, ile faktycznie wydajesz – mówi McNaughton. „Spójrz na swoją sytuację finansową, aby nie dodawać długu do salda karty kredytowej. Niektórzy ludzie czują się mniej zmotywowani do spłaty długu w okresie bezodsetkowym, przygotowując się do płacenia wysokich stóp procentowych po upływie tego okresu. „Nie ma nic za darmo – mówi McNaughton. „Otrzymuję telefony od osób, które mają te 0% stawki, a także mają inne zadłużenie na karcie kredytowej. Mówią: „Nie chcę spłacać tej karty, ponieważ nie płacę odsetek. Nadal musisz to spłacić .Co powinieneś zrobić, gdy kończy się okres 0% APR i jesteś winien saldo?

   Jeśli okres wprowadzający dobiega końca i pomimo najlepszych starań nadal jesteś winien saldo, rozważ następujące kroki:

   • Miej oko na swoje minimalne płatności. „Jeśli ustawiłeś automatyczne opłacanie rachunków w celu pokrycia miesięcznych płatności w okresie 0%, pamiętaj, że miesięczna rata wzrośnie, gdy pojawią się odsetki – mówi Duren. „Twoje poprzednie płatności nie pokryją nowej płatności wraz z odsetkami. Upewnij się, że płatności automatyczne pokrywają nową minimalną kwotę, a na koncie czekowym masz wystarczającą ilość pieniędzy, aby ją pokryć.
   • Znajdź inne sposoby na spłatę długu. Im wyższe oprocentowanie, tym ważniejsze jest znalezienie innego sposobu finansowania zadłużenia, dopóki nie będziesz w stanie go spłacić. Rozważ na przykład wzięcie pieniędzy z oszczędności, sprzedaż czegoś lub uzyskanie niskooprocentowanej pożyczki osobistej lub linii kredytowej pod zastaw domu. Płać dalej, ale szybciej. Nawet wysokie stopy procentowe nie zaszkodzą zbytnio, jeśli szybko spłacisz dług. Teraz, gdy narasta zainteresowanie, możesz mieć motywację do pracy w dodatkowych godzinach lub tymczasowego cięcia budżetu, aby go dokończyć. Zdobądź kolejną kartę 0% APR . Kolejna karta i kolejny okres wprowadzający mogą zapewnić dodatkowy czas. Należy pamiętać, że nie jest to trwałe rozwiązanie i że generalnie za przelew salda płacisz 3% do 5% opłaty.0% wstępnych opcji karty kredytowej APR
    • Karta kredytowa Capital One Quicksilver Cash Rewards nie tylko zapewnia 15-miesięczny okres początkowy 0% na zakupy (regularne zmienne APR od 15,49% do 25,49%), ale także pozwala zarobić 150 $ premii po wydaniu 500 $ w pierwszym trzy miesiące od otwarcia konta. Zarabiasz nieograniczony zwrot gotówki w wysokości 1,5% za wszystkie zakupy, a nagrody w postaci zwrotu gotówki nigdy nie wygasają, gdy Twoje konto pozostaje otwarte. Nie ma opłaty rocznej ani opłat za transakcje zagraniczne.
    • Chase Freedom Unlimited ma również 15-miesięczny okres wprowadzający 0% na nowe zakupy (regularna zmienna APR od 14,99% do 23,74%) i oferuje 200 $ premii po wydaniu 500 $ w pierwszych trzech miesiącach od otwarcia konta. Otrzymujesz co najmniej 1,5% zwrotu gotówki za wszystkie zakupy. Nie ma opłaty rocznej.W przypadku dłuższego okresu wstępnego dotyczącego transferów salda karta Citi® Diamond Preferred® ma 18-miesięczny okres wprowadzający, z zastrzeżeniem opłaty za transfer salda w wysokości 3% (minimum 5 USD). Wstępny okres zakupów to również 18 miesięcy od daty otwarcia konta. Rachunek ten nie podlega opłacie rocznej, a oprocentowanie po okresie wstępnym waha się od 14,74% do 24,74% zmiennej.Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

     Sally Herigstad jest certyfikowaną księgową, autorką i mówcą, która pisze o finansach osobistych dla CreditCards.com. Pisze również regularnie dla MSN Money, Interest.com, Bankrate.com i RedPlum.com, a także jest gościem w radiu Martha Stewart i innych programach.

     Co dalej?Czy możesz przenieść saldo karty sklepowej na kartę kredytową?

     Możliwe jest nie tylko przeniesienie salda karty kredytowej sklepu na nową kartę kredytową, ale zwykle jest to sprytne posunięcie. Upewnij się tylko, że robisz to, aby poradzić sobie z zadłużeniem, a nie zwalniać limit kredytowy karty sklepowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy