Co robi urzędnik ds. Pożyczek?

Author:
17 lutego 2021

Żadne dwa dni nie są takie same

Kiedy kupujesz lub sprzedajesz dom, jedną z najczęstszych rad, które usłyszysz, jest „znajdź odpowiedniego pośrednika! To, czego prawie nigdy nie usłyszysz, to dyskusja na temat znalezienia odpowiedniego urzędnika pożyczkowego. Niestety zbyt wielu pożyczkobiorców postrzega urzędników pożyczkowych jako zło konieczne, osobę, z którą muszą wchodzić w interakcje, ale ostatecznie chcą jak najmniej kontaktu podczas procesu pożyczkowego.

Prawda jest taka, że ​​urzędnik pożyczkowy to znacznie więcej niż ktoś, kto grzebie w dokumentach, a potem każe ci podpisać jakieś dokumenty. Są adwokatami dla Ciebie i Twojego zakupu, a właściwy może mieć ogromne znaczenie w zamknięciu Twojego wymarzonego domu. Zrozumienie, jak ważny jest urzędnik ds. Pożyczek, zaczyna się od zrozumienia, czym się zajmuje na co dzień.

Kim jest urzędnik ds. Pożyczek? Mówiąc najprościej, urzędnik ds. Pożyczki (lub LO) to osoba fizyczna zatrudniona przez pożyczkobiorcę w celu pomocy w zabezpieczeniu pożyczki. To znacznie więcej niż zwykłe przyjęcie wniosku – dobry specjalista ds. Pożyczki doradzi pożyczkobiorcom w zakresie programów, do których mogą się kwalifikować, pomoże im w uzyskaniu odpowiedniej dokumentacji i zajmie się komunikacją między pożyczkobiorcą a personelem obsługującym pożyczkę. W ten sam sposób, w jaki pośrednik zajmuje się kwestiami związanymi z kupnem i sprzedażą nieruchomości, urzędnik ds. Pożyczek zajmuje się wszystkimi szczegółami związanymi z zabezpieczeniem finansowania. Obejmuje to stały kontakt z rzeczoznawcą, subemitentem i spółką tytułową, aby mieć pewność, że wszystko jest gotowe na czas do zamknięcia.

Czy urzędnik ds. Pożyczek to to samo, co pośrednik hipoteczny? Tak i nie! Urzędnikiem ds. Pożyczek może być pośrednik kredytu hipotecznego lub bankier hipoteczny, ale każdy z nich zabezpiecza środki pożyczkowe z innego źródła.

Pośrednik hipoteczny działa jako pośrednik między Tobą a innymi instytucjami finansowymi. Przyjmą Twoje zgłoszenie i rozejrzą się, kto oferuje najlepszą ofertę. Po przesłaniu pliku będą mieli ograniczoną kontrolę nad pozostałą częścią procesu poza zwykłą komunikacją i aktualizacjami.

Bankier hipoteczny pracuje dla jednej instytucji finansowej i oferuje różne produkty dostępne w ich banku. Współpraca tylko z jedną firmą daje im dodatkowy wgląd w to, jak dobrze poradzi sobie Twoja pożyczka po poddaniu jej gwarancji.

Urzędnik zajmujący się pożyczkami może opisać pośrednika hipotecznego LUB bankiera hipotecznego, dlatego należy zapytać, szukając odpowiedniego specjalisty.

Jak zostać urzędnikiem ds. Pożyczek? Większość urzędników zajmujących się pożyczkami jest licencjonowana przez władze państwowe. Świadczy to o tym, że spełnili lub zdali wymagania dotyczące wiedzy i umiejętności na danym stanowisku, często obejmujące sprawdzenie przeszłości. Pod względem osobowości zawód przyciąga osoby zorientowane na ludzi, wysoce zorganizowane i metodyczne w rozwiązywaniu problemów. Chociaż stopnie naukowe nie zawsze są wymagane, wielu urzędników ds. Pożyczek ma doświadczenie w biznesie lub finansach.

Co robi urzędnik ds. Pożyczek każdego dnia? Dużo! Większość pracy oficera pożyczkowego polega na komunikowaniu się, najpierw z nowymi pożyczkobiorcami, a następnie na temat ich trwających pożyczek.

Pożyczkobiorca porozmawia z nowymi pożyczkobiorcami o ich celach i przyjrzy się ich sytuacji finansowej. Urzędnik ds. Pożyczek wykorzysta następnie swoje szkolenie, aby określić, do jakich pożyczek może kwalifikować się pożyczkobiorca i jaką dokumentację musiałby przedstawić.

Po powiadomieniu nowych pożyczkobiorców urzędnik ds. Pożyczek będzie musiał sprawdzić stan pożyczek w toku. Ta część obejmuje wiele telefonów i e-maili, ponieważ LO upewnia się, że każdy wniosek o pożyczkę idzie do przodu (a jeśli nie, to dlaczego nie). Na przykład pośrednik może zażądać aktualizacji pożyczki, która wkrótce zostanie zamknięta, a urzędnik ds. Pożyczki będzie musiał mieć te informacje gotowe do podania: jaki jest stan pożyczki, czy są jakieś opóźnienia i czy będzie ona gotowa do zamknięcia?

W tym czasie obecni pożyczkobiorcy mogą prosić o aktualizacje, co oznacza, że ​​urzędnik pożyczkowy będzie musiał poświęcić czas na omówienie stanu tych pożyczek. Żaden dzień nie jest taki sam w życiu pożyczkodawcy.

Czy mogę pominąć urzędnika ds. Pożyczek? Wiele dużych banków wyeliminowało urzędników ds. Pożyczek lub całkowicie ograniczyło odpowiedzialność tego stanowiska. Chociaż robienie wszystkiego zza komputera może wydawać się kuszące, nie pomniejszaj wartości komunikacji twarzą w twarz. Częścią pracy urzędnika ds. Pożyczki jest ocena osoby ubiegającej się o pożyczkę i pomoc w opracowaniu planu zakwalifikowania się do pożyczki! Jeśli zostawisz urzędnika ds. Pożyczki poza równaniem, pozbędziesz się cennego adwokata, który będzie mógł o ciebie walczyć, gdy pożyczka stanie się trudna.

Następnym razem, gdy będziesz kupować dom, mamy nadzieję, że pomyślisz o znaczeniu posiadania w swoim zespole wykwalifikowanego specjalisty ds. Pożyczek. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować rekomendacji, pamiętaj: w Service First poświęcamy się pozyskiwaniu kwalifikowanych i zamykaniu pożyczek dla naszych klientów. Zadzwoń do nas!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy