Co robi biuro rodzinne?

Author:
17 lutego 2021
Category: Twojej Okolicy

Gratulacje, jeśli możesz potrzebować tego artykułu. Spróbujemy skontaktować się z Lamborghini, aby skierować do Ciebie banery reklamowe. Jeśli nie, ale mimo to zdecydowałeś się przeczytać ten artykuł, witaj w 99,98%. Nie czuj się jednak źle. To tylko ilustracja bogactwa inwestorów z USA. Jest wygodne, bogate… i jest też bogate biuro rodzinne.

Co to jest biuro rodzinne?

Biuro rodzinne to kompleksowe centrum finansowe dla niezwykle zamożnych. Służą jako doradcy ds. Zarządzania majątkiem i doradcy finansowi dla zamożnych klientów, którzy zazwyczaj koncentrują się wyłącznie na kategorii znanej jako „bardzo wysoka wartość netto. (Jest to ogólnie definiowane jako osoba, która ma 30 milionów dolarów lub więcej do zainwestowania. Biuro rodzinne nie jest zainteresowane zmianą drobnego milionera).

Istnieją dwa główne modele biura rodzinnego:

Biuro Jednorodzinne

Tradycyjnie biuro rodzinne obsługuje jednego klienta. Ideą tego modelu biznesowego było stworzenie doradcy finansowego, który zajmie się ekspansywnymi potrzebami kogoś z ogromnym majątkiem do zainwestowania. Stworzyło to pierwsze biura jednorodzinne w Europie, ale nowoczesne biuro rodzinne pojawiło się w Stanach Zjednoczonych w XIX wieku. Biuro jednorodzinne zajmuje się zarządzaniem majątkiem dynastycznym w pełnym wymiarze godzin.

Biuro wielorodzinne

Ponieważ firmy finansowe stały się bardziej wydajne, zwiększyły również swoje możliwości. Na przykład biuro rodziny Rockefellerów zostało początkowo otwarte, aby zajmować się wyłącznie sprawami dynastii Rockefellerów. Dziś obsługuje ponad 250 klientów.

Taki jest model biura wielorodzinnego. Ta firma nadal będzie koncentrować się na osobach o bardzo wysokiej wartości netto, ale będzie obsługiwać więcej niż jednego klienta. W ostatnich latach zyskało na popularności, częściowo dzięki ulepszonej technologii. Usługi, które kiedyś wymagały wszystkich zasobów wyspecjalizowanej firmy, teraz mogą być świadczone w ułamku czasu. Otwiera to możliwość rozszerzenia usług dla rodzinnych biur.

Zapotrzebowanie na biura rodzinne znacznie wzrosło. Szacunki z Wall Street Journal sugerują, że liczba firm wzrosła o ponad jedną trzecią od 2011 r., Częściowo napędzana przez samą liczbę rodzin multimilionerów.

Co robi biuro rodzinne?

Bogaci są inni. Ktoś, kto ma dziesiątki lub setki milionów dolarów w banku, musi myśleć bardziej jak biznes. Działają mniej w zakresie finansów osobistych niż zarządzania aktywami. Zastanawiają się, jak zmaksymalizować, zachować i jak najlepiej wykorzystać swoje ogromne zasoby.

Biuro rodzinne robi wszystko. Może to obejmować planowanie podatkowe, darowizny na cele charytatywne, kupowanie nieruchomości i zarządzanie nimi oraz, oczywiście, zarządzanie inwestycjami.

Biuro rodzinne będzie również zazwyczaj obsługiwać zadania wykraczające poza tradycyjne finanse. Biuro rodzinne zwykle nie zatrudnia prawników, ale często musi ich znaleźć. Może zajmować się problemami, w tym lobbingiem lub imigracją. Może zajmować się kwestiami stylu życia, takimi jak kariera, szkoła, plany podróży lub nabywanie dzieł sztuki. Pod wieloma względami jest to concierge z pełną obsługą.

Celem biura rodzinnego jest pomoc zamożnej osobie we wzroście jej majątku i zachowaniu go dla przyszłych pokoleń. Pomaga również tej osobie po prostu załatwić sprawy. Niezależnie od tego, czy chcieliby zapisać dziecko na studia, czy rozpocząć drugą karierę w wystąpieniach publicznych, prawdopodobnie pierwszym miejscem, do którego zadzwonią, jest biuro rodzinne.

Kto pracuje w biurze rodziny

Biuro rodzinne zatrudnia grupę profesjonalistów, w tym przede wszystkim:

Menedżerowie inwestycji i majątku

Ci specjaliści finansowi dbają o majątek. Będą inwestować pieniądze swoich klientów i mogą wykonywać swoją pracę na wiele różnych sposobów. Biorąc pod uwagę ogromną ilość pieniędzy, którymi zarządza rodzinne biuro, ci pracownicy mają do wyboru różne opcje – od wpłacania pieniędzy do funduszu wspólnego inwestowania po stworzenie zupełnie nowego funduszu opartego na życzeniach klienta.

Doradcy podatkowi

Kancelaria często zatrudnia zespół dedykowanych księgowych i prawników specjalizujących się w podatkach. Dbają o to, aby klient uzyskał możliwie najkorzystniejsze traktowanie podatkowe. Ich praca może zaoszczędzić klientowi dziesiątki milionów dolarów.

Prawnicy

Kancelaria rodzinna potrzebuje porad prawnych w wielu różnych sprawach. Klienci polegają na swojej znajomości prawa nieruchomości, zagadnień inwestycyjnych, trustów, nieruchomości, a może nawet spraw karnych. Biuro musi mieć pewność, że każdy jego ruch chroni interesy klienta. Nie można tego zrobić bez wysoko wykwalifikowanego radcy prawnego.

To oczywiście tylko przykład. Typowe biuro rodzinne będzie zatrudniać nie tylko personel pomocniczy, ale także szeroką gamę profesjonalistów, którzy mogą pomóc w zaspokojeniu potrzeb klienta.

Zarządzanie nieruchomościami

Pod wieloma względami zarządzanie nieruchomościami jest podstawową funkcją biura rodzinnego. Zadaniem tego biura jest zapewnienie, by fortuna przetrwała dla przyszłych pokoleń.

Biuro rodzinne organizuje pieniądze wokół potrzeb wielopokoleniowych. Będzie to oznaczać obsługę trustów rodzinnych, zapewnienie przestrzegania warunków trustu i starannego zarządzania funduszami. Oznacza to również rozwiązywanie problemów podatkowych, które bardzo rzadko pojawiają się w innych kontekstach. Podatki od nieruchomości dotykają tylko niewielką garstkę amerykańskich rodzin, ale ktoś z rodzinnym biurem z pewnością będzie je płacił.

Biuro rodzinne zarządza również niepłynnym transferem aktywów. Będzie przekazywać nieruchomości, przedsiębiorstwa i nieruchomości z pokolenia na pokolenie. W szczególności oznacza to równoważenie potrzeb nowego pokolenia z priorytetem niepodzielania fortuny na bezsensowne.

Wreszcie biuro rodzinne pomaga samodzielnie zarządzać rodziną. Może zapewnić edukację finansową i nadzór interpersonalny. Robi to, co konieczne, aby upewnić się, że ludzie, którzy dzierżą dziś fortunę, zatrzymają trochę dla ludzi, którzy będą chcieli go jutro.

Podsumowanie

Biuro rodzinne może zająć się sprawami zamożnych rodzin, które muszą funkcjonować bardziej jak biznes. Potrafią poradzić sobie z codziennymi drobiazgami finansowymi, ale nadzorują również długoterminowe planowanie wielopokoleniowe.

Podczas gdy większość rodzin w USA nigdy ich nie potrzebuje, te, które ich potrzebują z różnych powodów. Niezależnie od tego, czy zarządza majątkiem, zajmuje się sprawami prawnymi, czy też uczy następne pokolenie, jak najlepiej utrzymać majątek, biuro rodzinne może być nieocenione dla tych, którzy chcą zabezpieczyć istniejący majątek.

Wskazówki dotyczące zarządzania majątkiem

Nawet ci, którzy nie mają wystarczająco dużego majątku na biuro rodzinne, mogą skorzystać z nadzoru finansowego. Znalezienie odpowiedniego doradcy finansowego, który odpowiada Twoim potrzebom, nie musi być trudne. Darmowe narzędzie SmartAsset łączy Cię z doradcami finansowymi w Twojej okolicy w 5 minut. Jeśli jesteś gotowy na spotkanie z lokalnymi doradcami, którzy pomogą Ci osiągnąć Twoje cele finansowe, zacznij już teraz.

Potrzebujesz doradcy finansowego lub zarządcy majątku? Jeśli odpowiedź jest druga, możesz rozważyć zarządzanie majątkiem prywatnym. SmartAsset oferuje przegląd prywatnych menedżerów majątku i może pomóc Ci określić, czy są one odpowiednie dla Ciebie lub Twojej rodziny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy