Co byś teraz zrobił z 250 000 $?

Author:
17 lutego 2021
Category: Karcie Kredytowej

Wyobraź sobie, że budzisz się pewnego ranka i widzisz dżina u stóp Twojego łóżka z mlekiem i ciasteczkami. Wyraża chęć zamiany przyszłych zarobków lub bieżącej niepłynnej wartości netto na 250 000 USD w gotówce.

Na przykład załóżmy, że miałeś pracować jeszcze 20 lat i zarabiać średnio 60 000 dolarów rocznie przed opodatkowaniem. Zamiast metodycznie oszczędzać 20% przez następne dwie dekady, wszystkie te pieniądze możesz otrzymać już teraz. Zrobiłbyś to? Założę się, że większość powie „tak, ponieważ to twoje pieniądze, a obecna wartość dolara jest teraz większa niż później.

Najważniejsze pytanie brzmi: co zamierzasz zrobić z 250 000 $? Rynek akcji jest niestabilny, obligacje są bąbelkowe, a oprocentowanie oszczędności jest niższe niż 2%. Być może część pieniędzy przeznaczysz na spłatę długów, dalszą edukację i pomoc bliskim. A może zainwestujesz pieniądze w swoją firmę start-up i zobaczysz, jak rośnie ona do wielu milionów.

Wreszcie, może absolutnie nic nie zrobisz z 250 000 $ i po prostu utrzymasz je w stanie płynnym na deszczowy dzień. Krajobraz polityczny jest dość przerażający, ponieważ nie ma możliwości uchwalenia ustawy o zatrudnieniu, ponieważ atakuje organizacje charytatywne i obligacje komunalne, które finansują budowę stanu. Masowe zwolnienia są nieuchronne przed świętami pomimo spieniężonych bilansów przedsiębiorstw, ponieważ popyt jest niepewny. Możesz być w trudnych czasach, a ubezpieczenie na wypadek bezrobocia w wysokości 250 000 + 1600 $ miesięcznie pomoże ci przetrwać!

Dżiny pojawiają się przed łóżkami wielu właścicieli domów dzięki Ben Bernanke i polityce niskich stóp procentowych Fed. Niewiele osób spodziewałoby się, że 10-letnie dochody spadną poniżej 2%, ale tak się stało. Refinansowanie spłaty kredytu hipotecznego kusi ludzi dzień i noc, ale impreza nie może trwać wiecznie. Przezwisko Bena to „Ben Helikopter za zarabianie pieniędzy na deszcz. Wolę nazywać go „ Bengenie .

CO ZROBIĘ Z 250 000 DOLARÓW Z MOICH WŁASNYCH PIENIĘDZY (PAMIĘTAJ, TO NIE JEST DARMOWE PIENIĄDZE!)

* Szukaj atrakcyjnych nieruchomości do wynajęcia z 2 sypialniami i 2 łazienkami o wartości 8% +.

* Zdecyduj, które ETF-y obligacji komunalnych kupić. Przykłady: CMF, CXA, HYMB, INY, ITM, PVI, NYF, PWZ, PWA, SHM, SMB, SFI.

* Zainwestuj 10-20 000 $ w Yakezie Network, aby uzyskać lepsze wrażenia użytkownika, interfejs itp.

* Szukaj offshore wysokodochodowych, ale stabilne aktywa, biorąc pod uwagę USD, prawdopodobnie pozostaną słabe lub stracą na wartości.

* Wyślij 15 000 dolarów moim rodzicom, aby wesprzeć ich projekt przebudowy domu. Powodzenia chłopaki!

* Nie rób absolutnie nic ze wszystkimi pozostałymi funduszami i czekaj na to, co wydarzy się w wyborach 2020. Trump prawdopodobnie ponownie zostanie prezydentem.

* Zdywersyfikuj swoją działalność w zakresie nieruchomości komercyjnych za pośrednictwem Fundrise i CrowdStreet. Myślę, że jest świetna okazja do ponownego zakupu nieruchomości, oprocentowanie kredytów hipotecznych b / c spada, a dochody rosną.

ZALECENIA DOTYCZĄCE BUDOWANIA BOGACTWA

Śledź swoje bogactwo za darmo: aby zoptymalizować swoje finanse, musisz najpierw śledzić swoje finanse. Zalecam zarejestrowanie się w bezpłatnych narzędziach finansowych Personal Capital, abyś mógł śledzić swoją wartość netto, analizować swoje portfele inwestycyjne pod kątem wygórowanych opłat i zarządzać finansami za pomocą fantastycznego Kalkulatora planowania emerytalnego. Ci, którzy są na szczycie swoich finansów, budują znacznie większe bogactwo w dłuższej perspektywie niż ci, którzy tego nie robią. Korzystam z Personal Capital od 2012 roku. To najlepsza darmowa aplikacja finansowa do zarządzania swoimi pieniędzmi.

Połącz swoje konta i zobacz, czy jesteś na dobrej drodze do emerytury w świetnej formie, czy w biedzie

Zaktualizowano na rok 2017 i później.

Bio autora: Sam założył Financial Samurai w 2009 roku, aby pomóc ludziom osiągnąć wolność finansową raczej wcześniej niż później. Financial Samurai jest obecnie jedną z największych niezależnie zarządzanych witryn z finansami osobistymi, odwiedzaną miesięcznie przez milion osób.

Sam spędził 13 lat pracując w dwóch dużych firmach finansowych. Uzyskał również tytuł licencjata na William & Mary oraz tytuł MBA na UC Berkeley.

Przeszedł na emeryturę w 2012 roku dzięki dochodowi z emerytury, który obecnie generuje pasywnie około 250 000 dolarów. Lubi być tatą mieszkającym w domu dla dwójki małych dzieci.

Oto jego aktualne zalecenia:

1) Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zawsze najniższe. Skorzystaj z tego, sprawdzając najnowsze oprocentowanie kredytów hipotecznych na Credible . Credible to czołowy rynek kredytów hipotecznych, na którym pożyczkodawcy konkurują o Twoją firmę. Uzyskaj bezpłatny refinansowanie lub wyceny zakupu w ciągu kilku minut.

2) Aby pozostać na szczycie swojego bogactwa i zarejestrować się w bezpłatnych narzędziach finansowych Personal Capital . Dzięki kapitałowi osobistemu możesz śledzić swoje przepływy pieniężne, sprawdzać swoje inwestycje pod kątem nadmiernych opłat i upewnić się, że plany emerytalne są na dobrej drodze.

3) Aby uzyskać bardziej stabilne zwroty z inwestycji, spójrz na Fundrise czołową platformę finansowania społecznościowego na rynku nieruchomości dla inwestorów nieakredytowanych. Rejestracja i przeglądanie są bezpłatne.

4) Jeśli masz na utrzymaniu i / lub dług, dobrym pomysłem jest wykupienie terminowego ubezpieczenia na życie, aby chronić swoich bliskich. PolicyGenius to najłatwiejszy sposób na znalezienie niedrogiego ubezpieczenia na życie w kilka minut.

Zapisz się do prywatnego newsletteraKomentarzeMówi Jennifer Navas

Potrzebuję tego monew teraz, żeby kupić dom w New Jersey i opuścić Puerto Rico. Z tymi trzęsieniami ziemi nie wiem, jak długo mogę się oprzeć. Boję się.

Jak wypadła dla ciebie reelekcja Obamy i nadchodząca recesja?

– mówi Arlene Spector

Spłaciłbym pożyczki studenckie moich wnuków, a jeśli jakieś zostały, pomogę

spłacić hipoteki naszych dzieci. Potem trochę na cele charytatywne i trochę

na oszczędności.

Wziąłbym wszystkie 250 000 i kupiłbym losy na loterię o wartości 1 dolara i miałbym nadzieję wygrać DUŻE…

Spłaciłbym cały nasz kredyt hipoteczny, pożyczki studenckie i zadłużenie na karcie kredytowej (200 000 USD). Odłożyłbym pieniądze na bezpośrednią opiekę nad moim synem z porażeniem połowiczym (25 000 dolarów). Pozostałe 25 000 dolarów poszłoby na otwarcie w biznesie online, który zawsze chcieliśmy założyć – zwłaszcza, że ​​niedawno zwolniono mnie po raz drugi w ciągu roku i przepuściłem już dwa awaryjne fundusze! A propos, ktoś zatrudnia?

Lisa @ Cents To Save mówi

Mam do czynienia z majątkiem mojej mamy. Zostawiła opłacony dom w stabilnej i atrakcyjnej okolicy. Z tego co wiem w tej chwili na kontach oszczędnościowych / czekowych jest co najmniej 200 000,00. Jest konto oszczędnościowe, na które się nie zameldowałem, i skrytka depozytowa o nieznanej zawartości. Och, to jest jej konto emerytalne w wysokości około 500 000,00.

Kiedy widzę wszystkie liczby (przynajmniej te, które znam), to jest dla mnie dużo pieniędzy. Chcę podejmować najlepsze decyzje dla siebie i mojej rodziny, a nie schrzanić finansowo.

Mam pierwotny kredyt hipoteczny w wysokości 90 000,00, który mogę spłacić, a potem jest mój czynsz (w którym jestem do góry nogami), który ma kredyt hipoteczny w wysokości 97 000,00.

To wszystko wydarzyło się całkiem niedawno, więc staram się nie spieszyć się ze wszystkim.

Mówi Katrina A Trice

Pójdę do Peru i zainwestuję 200 000 $ w oszczędności. płaci 10% zwrotu rocznie. to da mi 2000 $ miesięcznie na życie jak król w Peru, przy pozostałych 50 000 $. Zbuduję dom poza stolicą w sierras … i będę żył w pokoju …

Brzmi jak świetny plan!

mówi podróżnik

Jestem na wpół szczęściarzem, połowę 125 tysięcy, które dostałem z majątku, inwestycji i oszczędności podzielonych przez chaotyczny rozwód, drugą połowę z spadku po obojgu zmarłych młodo rodziców, a wszystko to w ciągu ostatnich kilku lat. Oprócz gotówki mam jeszcze 250 tysięcy wycen twardych aktywów związanych z posiadaniem własności. Plan jest taki, aby zainwestować i zablokować około 125 tys. W akcjach i inwestycjach na czas określony, 75 tys. W wysoko oprocentowanych oszczędnościach, których nie można zdalnie dotknąć, rzucając 55-tysięczną pracę i sprzedając wszystko oprócz mojej nieruchomości i 50 tys. tani plecak przez rok lub trochę, aby oczyścić głowę. Wróci, w końcu skupi się na finansach i zacznie się uczyć oraz budować od podstaw zdecydowaną karierę i życie.

Osobiście byłoby miło odzyskać całą moją rodzinę zamiast tego nagłego bogactwa, ale mimo okoliczności muszę jak najlepiej wykorzystać życie, co jest ważne…. o 36.

Mówi młody Kanadyjczyk

Gdzie w Kanadzie można znaleźć wystarczająco tanie domy, gdzie 250 tys. Wystarczy wpłacić zaliczkę, aby kupić od 4 do 5 domów? I czy bank naprawdę pożyczyłby ci tyle pieniędzy.

Więc jestem szczęściarzem, który ma 238 678,38 $…

Dostałem 70 000 z domu, który przywiozłem w wieku 21 lat i sprzedałem po 25, a resztę zaoszczędziłem… (wyszedłem bez lepszych rzeczy… Niektórzy mogą powiedzieć, że nieudolny)

Więc co zrobiłem? Zostawił go na bardzo oprocentowanym koncie bankowym i po prostu rośnie. Bez ryzyka i pieniądze są tam, jeśli ich potrzebuję 🙂

A mam tylko 29…

Spłaciłbym moje pożyczki studenckie. Niestety 4 lata później dowiedziałem się, że moja mama sfałszowała moje nazwisko ubiegając się o prywatne pożyczki studenckie, pozostawiając mi 223 + K zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego. Zarabiam sporo pieniędzy, ale wszystko idzie na spłatę pożyczki studenckiej. Gdyby ten dług został odebrany, mogłabym zainwestować w pralnię z mężem i wygenerować dodatkowy dochód, a kiedy to się zmniejszy, pozostawi miejsce na inwestycje w inne pralnie lub inne nieruchomości inwestycyjne, aby wygenerować więcej pieniędzy.

Wow… to niesłychane. 223 000 dolarów pożyczki studenckiej? Nie możesz uciekać się, aby odzyskać te pieniądze od mamy? Życzę Ci powodzenia.

Od 100 do 150 tysięcy dolarów trafi do przyszłej płatności za dom. Żona i ja chcemy jak najniższej miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego następnym razem.

Następnie ostatnie 100 000 $… hmmm, myślę o podzieleniu między ręcznie wybierane akcje z dywidendami.

Nie jestem jeszcze przekonany do wynajmu nieruchomości. Widziałem, jak mój tata szedł przez piekło ze swoimi nieruchomościami, ale widziałem przepływ gotówki, gdy wszystko się zaczęło! Więc chodzę tam iz powrotem.

Po prostu połączę to z tym, co już mam. Następnie wróć do moich licznych projektów, aby sprawdzić, czy pasuje do luki

Wezmę 50 000 $ na spłatę niektórych pożyczek i długów, dodam kolejne 10 000 $ do mojego 401 000, 50 000 $ przeznaczę na nasze oszczędności, a kolejne 50 000 $ na inwestycje wzajemne i akcje. Aby się wynagrodzić, wydam 10 000 $ i pojadę z rodziną na wakacje i zakupy (których nie robiłem od dawna). Reszta? W międzyczasie pozwól mu siedzieć na koncie, a ja zastanawiam się, co robić lub gdzie dalej inwestować.

Potrzebuję więcej niż 250 000 USD.

Mamy kredyt hipoteczny powyżej 200 tys. Dolarów (dla przypomnienia pożyczyliśmy około 40% tego, na co zostaliśmy „zatwierdzeni). Ale nie spłaciłbym tego w całości.


Spłaciłbym pożyczkę: 12 tysięcy dolarów Maksymalnie nasze TFSA: 30 tysięcy dolarów (prawdopodobnie mieszanka 50/50 funduszu ratunkowego i międzynarodowych akcji) Wpłacę 30 tysięcy

dolarów na jakiś instrument inwestycyjny, który pomoże mamie w dalszej drodze. Zrobiłbym to bez dyskusji z nią.

100 000 $ do kredytu hipotecznego.

50 000 $ na zainstalowanie paneli słonecznych na dachu. Ontario płaci (głupio) około 0,80 dolara za kW / h ludziom zasilającym sieć. ROI powinien wynosić 7-10 lat (na naszym dachu jest dużo słońca, więc miejmy nadzieję, że bliżej do 7). Wtedy 20-letni kontrakt z prowincją oznacza niesamowity dochód pasywny.

8 tysięcy dolarów za profesjonalne wykończenie naszych niedawno ponownie odsłoniętych podłóg drewnianych.

12 tysięcy dolarów na wykonanie remontu poddasza (konstrukcja, schody, elektryka, podstawa hydrauliczna, świetliki / dach), dzięki czemu możemy dodać 900 stóp kwadratowych do domu.

8 tysięcy dolarów za samodzielne wykończenie strychu.

Więc tak, spłaciłbym dług i trochę zainwestowałbym – ale chciałbym też robić rzeczy wykraczające poza nudę. Kocham nasz dom i chciałbym go ulepszyć.

Nic bym nie zrobił. To najlepsza rada, jaką mogłem kiedykolwiek udzielić każdemu, kto ma nieoczekiwany spadek, nagrodę lub inną. Siedź na pieniądzach przez dłuższy czas, przynajmniej rok, i zastanów się, co z nimi zrobić. Możesz zdecydować się na założenie firmy, zakup nieruchomości (co zajmuje miesiące, aby zamknąć transakcję), kupić akcje poprzez uśrednienie kosztów w dolarach lub po prostu wrzucić je do funduszu emerytalnego. Są dziesiątki rzeczy, które MOŻESZ zrobić z pieniędzmi natychmiast, ale większości z nich pożałujesz. Poświęć czas na zbadanie, zbadanie i pogodzenie się ze swoim podejściem. Wszystko, co straciłeś, to koszt alternatywny – i zaoszczędziłeś sobie całe życie żalu.

Ben @ BankAim mówi

Wow, to dobrze… Wiem, że żałuję pewnych rzeczy, których można było uniknąć, poświęcając więcej czasu na badania. To dobra zasada, której nauczyłem się w życiu. Nie spiesz się, działaj powoli i poszukaj informacji.

Nic nie robienie jest w rzeczywistości świetną radą, z którą całkowicie się zgadzam. Zawsze dobrze jest przemyśleć wszystko długo i intensywnie przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji.

Nowy pistolet jest wypuszczany dla wszystkich wolnych ludzi, którzy wciąż mają prawa do drugiej poprawki autorstwa Sig Sauera, Sig P290 Sub-Compact 9mm z ceną wywoławczą 550 dolarów. Podobnie jak dawni handlarze, kupiłbym swoją licencję na handel bronią i około 300 dolarów z nich, kupiłbym wystarczającą ilość zapasowych magazynków i amunicji, aby odeprzeć mały komisariat policji w metropolii.

Następnie zatrudniłbym około 200 byłych żołnierzy amerykańskich i założył własną firmę zajmującą się bezpieczeństwem, koncentrując się na obszarach, w których rządowi nie udaje się wykonać zadania, tj. W Houston, Juarez, Phoenix i odzyskać prawa przysługujące obywatelom, w tym wolność od nękanie lub wymuszenie od rządu.

Uderzałbym również w układy dotyczące prawa do pracy w stanach i prowadził kampanię z nimi, aby całkowicie zniszczyć związki w tym kraju i ich uścisk na amerykańskich firmach i kongresmenach. Podczas gdy GM i Ford znajdowali się na skraju bankructwa i katastrofy z powodu złego planowania, związki zawodowe zajmujące się cięciem tłuszczu, bardziej zwinne firmy, takie jak Kia i Hyundai, otwierały zakłady, tworząc zyski i miejsca pracy.

Po odejściu związków moim następnym celem byłoby zlikwidowanie lobbystów, zakazanie pracownikom rządowym na każdym szczeblu zawierania układów zbiorowych pracy i zezwolenie każdej firmie ubezpieczeniowej na sprzedaż ubezpieczenia w każdym stanie zamiast wdrażania pewnej porażki rządu program.

Oczywiście teraz zostanę zgłoszony do #attackwatch na Twitterze lub jakiejś stronie internetowej i zostanę zgłoszony jako ekstremista Tea Party, który musi być zamknięty w wyściełanym pokoju, aby myśleć, że wolni Amerykanie powinni być rzeczywiście wolni, a nie niewolnikami rządu, mniejszości i specjalne grupy interesów.

Naprawdę, skupiłbym się na rozszerzaniu programów umiejętności handlowych dla rannych wojowników i wprowadzaniu inteligentnych CFP, aby prowadzić seminaria w małych miastach w całym kraju na temat podstaw zarządzania finansami z następującymi opłatami za konsultacje zaczynające się od 15 USD za godzinę . Moim celem byłoby stworzenie całego legionu ludzi, którzy będą wolni od debetowania kart kredytowych, okropnych pożyczek samochodowych na 9% lub więcej, powstrzymanie nadmiernych wydatków na studia (zdobądź te pierwsze dwa lata na gimnazjum) i nauczenie ludzi, jak być odpowiedzialnym za własną emeryturę, a nie na rządzie.

Spłaciłbym pozostałe 130 tysięcy dolarów kredytu hipotecznego, a potem mógłbym rozważyć zakup nieruchomości do wynajęcia z drugą połową. Na obrzeżach mojej osady jest uroczy dom, który od jakiegoś czasu jest na sprzedaż. Jest to starszy dom, ale znajduje się w jednej z najlepszych dzielnic szkolnych w stanie. Sprawdzę to i zobaczę, czy mógłbym dostać na to świetną ofertę. (Zakładając, że spełnia wszystkie moje inne kryteria zakupu).

Brzmi jak spekulacja i pobożne życzenia w odniesieniu do krótkoterminowego wzrostu na giełdzie. Jeśli się czegoś nauczyłem i jak twierdzę w rozdziale 13 mojej książki „How We Prevent Wealth, jesteśmy okropnymi inwestorami. Tak, do każdego z nas, którzy myślą, że potrafimy mierzyć czas na rynku.

Ssanie byłoby wrzucić ćwierć miliona dolarów do funduszu emerytalnego (choć nie mogło się to nawet zdarzyć, bo to są limity wpłat), a za 30 lat niewiele z tego przyniesie.

Spłaciłbym moje dwa domy, które są inwestycjami pasywnymi generującymi dochód, a potem być może napiszę więcej książek lub zainwestuję w pomysły innych ludzi, abym mógł otrzymać tantiemy.

Pomyśl o tym, 2 domy, które są opłacane w całości, ale generują co najmniej 1000 USD miesięcznie, dają 24 000 USD rocznie! Po co grać na giełdzie, skoro możemy uzyskać 10% roczną rentowność?

Postawiłbym wszystkie moje pieniądze na 10% roczny zysk netto NA PEWNO! Dlatego wraz z wieloma komentatorami do tej pory zwracałem uwagę na stabilny przepływ gotówki w wynajmowanych nieruchomościach.

250 000 dolarów dodatkowych lalek spadających z nieba? Byłoby świetnie!

Moje podejście byłoby proste:

Weź 248 000 dolarów i odłóż na emeryturę.

Następnie weź pozostałe 2000 $ na wakacje

Otóż ​​to. W przeciwnym razie życie pozostałoby takie samo, a raz uratowany udawałem, że nigdy nie dostałem pieniędzy.

Tak, dzięki BenGenie i jego luźnej polityce stóp procentowych, pieniądze spadają z nieba!

Pytanie brzmi… Co stawiasz na emeryturę.

– mówi bogaty Kanadyjczyk

Prawdopodobnie zainwestowałbym wszystkie pieniądze i miałbym około 55% środków na „ bezpieczeństwo ”, takie jak gwarantowane warunki oprocentowania lub fundusze indeksów obligacji, a pozostałe 45% na akcje spółek o dużej kapitalizacji wypłacających dywidendy (zarówno kanadyjskie, jak i amerykańskie) i może kilka międzynarodowych funduszy ETF.

Nie jestem typem osoby, która trzymałaby pieniądze na stole z nadzieją na przyszłe zyski / straty rynkowe, na których można by wykorzystać; Zainwestowałbym fundusze, gdy tylko staną się dostępne.

Wow… .. zrzuciłbyś ponad 115 000 $ na akcje wypłacające dywidendy o dużej kapitalizacji? To agresywne z mojej bardzo konserwatywnej perspektywy, zwłaszcza jeśli 250 000 $ stanowiło w zasadzie lwią część twojej płynności. Ale jeśli tak nie jest i skoro masz więzi… to brzmi to dla mnie dość wyważone.

– mówi bogaty Kanadyjczyk

Tak, nie ma żadnego problemu.

I mówię to tylko wtedy, gdy 250 000 dolarów to środki, które nie są potrzebne do spłaty zadłużenia.

Na przykład, jeśli byłbym winien pieniądze na moim głównym miejscu zamieszkania (czego nie mam), spłaciłbym swój dom wraz z innymi długami.

Rozważałbym wykorzystanie funduszy na wynajem nieruchomości, ale trzy z nich interesują mnie i nie chcę już posiadać.

Myślę, że jest to dość zrównoważone podejście, biorąc pod uwagę mój wiek. Myślę, że wraz z wiekiem podniosę procent bezpieczeństwa bliżej zakresu 60% -65%.

Po naciśnięciu spustu wszystko, co musisz zrobić, to zdobyć 250 000 USD i spłacić spłacony kredyt refinansowy, aby powrócić do pierwotnego poziomu kredytu hipotecznego. To tylko księgowość.

Lubię również dywidendy przynoszące duże kapitały.

Och, prawdopodobnie wynajmę też trochę więcej blogów, może publikując na karnawałach lub w mediach społecznościowych. Może zatrudniłbym też więcej pomocy w domu.

Ben – mówi BankAim

To właśnie mówię. Zainwestuj część tego we własny biznes, daj mu impuls!

Rozmowa to przyjemne ćwiczenie. Bez zastanowienia, inwestuj i oszczędzaj. Nadal nie mogę się doczekać większej liczby nieruchomości inwestycyjnych; Chociaż było kilka cudownych nieruchomości w Provo w stanie Utah i Arizonie, które mają pewien urok.

Spłata zadłużenia w

wysokości 50

000 $ Fundusz awaryjny 50 000 $ 150 000 $ w gotówce na dom

Podoba mi się ten fundusz ratunkowy 50K! Będziesz dobrze spać w nocy.

Rozpoczęcie franczyzy z pewnością byłoby na szczycie mojej listy. Wiem, co myślisz, gospodarka nie jest na tyle stabilna, aby rozpocząć takie przedsięwzięcie. Uważam, że ta gospodarka daje przedsiębiorcom wiele możliwości. Bezrobocie będzie nadal rosło, więc rozpoczęcie franczyzy karier byłoby idealne! Ponadto istnieje wiele gałęzi przemysłu, które są teraz w ogniu! Pomyśl o tym. Technologia stale się rozwija pod względem funkcjonalności. A konsumenci zawsze szukają najlepszych technologii, dopóki nie będziemy żyć z inflacją, produkty technologiczne zawsze będą popularne na rynku. Powiedziałbym nawet, że franczyzy fast food byłyby dobrą opcją, ponieważ są tanie dla konsumenta, a wyszukane i droższe restauracje cierpią i teraz cierpią z powodu sytuacji gospodarczej.Dyskonty również byłyby świetne.

Tak więc, zgodnie z tym, zrobiłbym z 250 000 $.

Zgadzam się w 100% z tym, że w czasach dużego bezrobocia przedsiębiorczość / rozpoczęcie działalności gospodarczej to DOKŁADNIE to, co należy robić. Praca jest tańsza niż normalnie, a ludzie są głodni, aby coś zrobić i być kimś!

Briana @ 20 & Engaged mówi

Spłaciłbym swój dług, wpłaciłbym zaliczkę na niedrogi dom, wziąłbym bardzo potrzebne wakacje, a resztę zaoszczędziłbym.

Zamień to wszystko na juany. następnie umieść go na płycie CD i czekaj na dalsze uznanie.

Brzmi nieźle… nie, jeśli Yuan ma od dawna przestarzałą płytę CD. Inflacja w Chinach wynosi 6% +, a zatem jest to ujemna realna stopa procentowa, ponieważ najbardziej dochodowe oszczędności w Chinach wynoszą około 4,5%.

RMB zyskiwanie co roku o 6% jest dobre!

Chińska inflacja miałaby zastosowanie tylko wtedy, gdybyś faktycznie mieszkał w Chinach. Wysyłam swoje oszczędności za morze, ponieważ słabość dolara i stopy procentowe nie mają sensu w utrzymywaniu aktywów w USD. Nie pozwalam też pieniądzom leżeć w chińskim banku. Pieniądze przeznaczam na inwestycje w chińskie akcje wypłacające dywidendy.

Moi rodzice z powodzeniem zastosowali tę strategię w 2001 roku. Odesłali 300 tysięcy dolarów na zakup nieruchomości w Pekinie i Szanghaju. Wówczas kurs był blisko 10 juanów / USD. Od tego czasu wartość nieruchomości wzrosła czterokrotnie, a one również zarobiły na aprecjacji waluty.

Myślę, że jest jeszcze miejsce na aprecjację juana, ponieważ Chiny zaczynają łagodzić ograniczenia w dostępie zagranicznym do chińskiej waluty.

Kupiłbyś teraz chińską nieruchomość? Wydaje mi się, że to bańka.

Czy twoi rodzice mogą sprzedawać nieruchomości?

Ben @ BankAim mówi

To wydaje się być świetnym pomysłem, jeśli był odpowiedni moment. Są zdecydowanie rozwijającym się krajem i rozwijającą się gospodarką. Gdzie inwestujesz w Chinach? Zainwestowałem trochę w RPA, ale nie mam pojęcia, gdzie szukać z Chinami.

Ostatnio zastanawiałem się, jak inwestować w chińskie firmy, chińskie firmy, a nawet zbudować chińskie strony internetowe.

@financial samurai – Osobiście nie kupuję chińskich nieruchomości, nie dlatego, że uważam to za bańkę, ale przede wszystkim ze względu na płynność i surowe chińskie przepisy podatkowe dotyczące sprzedaży. Chcę móc szybko przenieść środki z powrotem do Stanów Zjednoczonych, jeśli znajdę tutaj dobrą okazję. Myślę, że chińska „bańka na rynku nieruchomości, do której odnosi się większość mieszkańców Zachodu, jest moim zdaniem błędnym przekonaniem.

Aby zrozumieć chiński rynek nieruchomości, naprawdę trzeba zrozumieć psychikę Chińczyków. Istnieją fundamentalne różnice w bańce na rynku nieruchomości, przez którą przeszliśmy, i postrzeganej bańce na rynku nieruchomości, o której mówimy w Chinach.

@bankaim obecnie inwestuję tylko w spółki notowane na giełdzie w Szanghaju.

Uważam, że obcokrajowcy mogą teraz inwestować w chińskie akcje klasy B, które są notowane w Hongkongu, jeśli jest to coś, czym jesteś zainteresowany.

Interesujące pytanie. W tej sprawie muszę zacytować nieżyjącego już wielkiego Jima Rohna. „edukacja formalna zapewni ci życie, samokształcenie przyniesie fortunę. Część pieniędzy zainwestowałbym w rozwój mojej raczkującej działalności związanej z mówieniem i pisaniem. W ten sposób zachowuję kontrolę i odpowiedzialność za to, co się dzieje.

Chris

Dobrze napisany Chris. Naszym największym producentem pieniędzy jesteśmy my!

Podobają mi się wszystkie twoje wybory.

Ale mam pytanie w tej sprawie: „Poszukaj aktywów o wysokiej rentowności na morzu, ale stabilne aktywa, biorąc pod uwagę dolara, prawdopodobnie nadal będą słabe lub będą tracić na wartości.

Czy takie miejsca już istnieją? Może obligacje kanadyjskie? Słyszałem, że ich bańka na rynku nieruchomości wciąż rośnie. Ropa kanadyjska?

Wynajem nieruchomości to prawdopodobnie dobra inwestycja, ale przede wszystkim, jeśli uda się pozyskać dobrych najemców.

Jeśli dostaniemy recesję / kryzys, to gotówka będzie królem. Nie sądzę, żebyśmy jeszcze wyszli z tego niebezpieczeństwa.

Nie wziąłbym pieniędzy dżina, chyba że naprawdę potrzebowałem wyjść z domu i nie mogłem go sprzedać. W tej chwili nie jestem na to gotowy.

Jeśli naprawdę istnieje ryzyko recesji / deprecjacji, tym bardziej argumentowałby za wycofaniem gotówki, nie?

To tylko księgowość. Nawet jeśli wypłacono 225 000 USD, nadal pozostaje 25% kapitału, ponieważ wypłata będzie oparta na łącznym LTV wynoszącym 75%.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy