Chcę sprzedać prywatny samochód, ale nadal mam saldo pożyczki

Author:
17 lutego 2021

Kiedy zmienia się życie, zmieniają się też Twoje potrzeby związane z prowadzeniem pojazdu. Twoja rodzina się powiększa i nagle twój samochód jest za mały. Dostajesz nową pracę, a dojazd do pracy sprawia, że ​​tęsknisz za lepszą oszczędnością paliwa. Wyjeżdżasz do miasta i stwierdzasz, że nie musisz w ogóle prowadzić.

Ale co, jeśli nadal jesteś winien pieniądze za samochód? Czy wpłynie to na twoją zdolność do sprzedaży? Wcale nie – o ile zarobisz na sprzedaży wystarczająco dużo, aby spłacić pożyczkę.

Warunki kredytu samochodowego są coraz dłuższe i często wyrasta z pojazdu, zanim skończysz go spłacać. W rzeczywistości większość sprzedawanych obecnie samochodów ma już zastaw. Zastaw oznacza, że ​​sprzedawca nadal jest winien pieniądze na samochodzie; dopóki nie zostanie spłacony, pożyczkodawca posiada tytuł.

Niespłacone saldo nie oznacza, że ​​nie możesz sprzedać samochodu, ale sprawia, że ​​proces jest nieco bardziej skomplikowany. Jeśli planujesz sprzedaż na rzecz podmiotu prywatnego, musisz zrobić kilka rzeczy, zanim będziesz mógł przenieść tytuł na nowego właściciela. Wykonaj poniższe czynności, aby zapewnić szybką i bezproblemową sprzedaż.

KROK 1: Spłać kredyt samochodowy.

Najszybszym sposobem na przekazanie tytułu kupującemu jest osobista wizyta w jednym z naszych oddziałów OCCU i spłata kredytu gotówką lub weryfikowalnym czekiem kasjerskim. Dopóki jeden z członków naszego zespołu może zweryfikować środki na czeku kasjerskim, możemy natychmiast zwolnić tytuł samochodu. W przeciwnym razie rozliczenie środków zajmie 20 dni.

A jeśli kupujący mieszka poza miastem? Jeśli kupujący nie jest lokalny, może odwiedzić jeden z naszych wspólnych oddziałów i wpłacić środki na Twoje konto oszczędnościowe – najlepiej w gotówce, ponieważ nie będziemy na miejscu, aby zweryfikować czek kasjera. Lub mogą:

  • Przelej środki na swoje konto oszczędnościowe (zazwyczaj jest to opłata).
  • Wyślij nam czek bezpośrednio.

A jeśli kupujący finansuje pojazd? Zapytaj ich, jakich informacji i dokumentów potrzebuje od Ciebie ich instytucja finansowa. Zazwyczaj będą wymagać:

  • Kopia rejestracji
  • Twój numer rachunku kredytowego
  • 10-dniowa kwota spłaty
  • Adres do wysyłania płatności

KROK 2: Przenieś tytuł.

Po zweryfikowaniu spłaty pożyczki poinformujemy nasz dział tytularny o przygotowaniu tytułu do wydania. Jeśli kupujący jest lokalny, kupujący lokalni mogą odebrać go z naszego biura, gdy będzie gotowy. W przeciwnym razie zbierzemy adres pocztowy kupującego i wyślemy go, gdy tylko wszystko się wyjaśni. Jeśli kupujący finansuje samochód, wyślemy tytuł bezpośrednio do jego instytucji finansowej.

KROK 3: Podpisz dowód sprzedaży.

Rachunek sprzedaży jest dowodem na to, że przekazałeś własność swojego samochodu innej osobie. Może to ochronić Cię w przyszłości w przypadku, gdy kupujący porzuci lub nie zarejestruje pojazdu. Dokładny dokument, którego potrzebujesz, zależy od wieku Twojego samochodu.

  • 10 lat lub starsze: użyj rachunku sprzedaży Oregon DMV. Dostarcz kopię kupującemu i sobie.
  • Nowsze niż 10 lat: musisz podpisać oświadczenie o przebiegu w Oregon DMV, formularz w trzech egzemplarzach dostępny w DMV lub dowolnym z naszych oddziałów. Przekaż oryginał kupującemu i zachowaj kopie do plików.

KROK 4: Powiadom DMV.

Jako sprzedawca pojazdu musisz zgłosić sprzedaż do DMV w ciągu 10 dni. Chroni to Cię w przypadku, gdy kupujący otrzyma bilet przed zarejestrowaniem pojazdu we własnym imieniu. Możesz powiadomić DMV online lub wypełniając formularz i wysyłając go pocztą.

Sprzedawanie samochodu osobie prywatnej może nie być tak łatwe jak wizyta w salonie, ale może przynieść więcej pieniędzy. Postępowanie zgodnie z tymi krokami pomoże w jak najbardziej płynnej sprzedaży, abyś mógł zacząć kupować kolejny pojazd.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy