Były dyrektor Deutsche Bank, który nadzorował pożyczki Trumpa, umiera przez samobójstwo

Author:
17 lutego 2021
Category: Linii Kredytowej

NOWY JORK, NOWY JORK – 08 LIPCA: Ludzie przechodzą obok siedziby Deutsche Bank na Manhattanie po wiadomościach, że światowy gigant bankowy zwolni tysiące pracowników z powodu poważnej restrukturyzacji niemieckiego banku w dniu 08 lipca 2019 roku w Nowym Jorku. Bank ogłosił, że zmniejszy siłę roboczą o 18 000 osób w Azji, Europie i Ameryce.

Thomas Bowers , zidentyfikowany jako były dyrektor Deutsche Bank, który podpisał kontrowersyjne pożyczki dla prezydenta Donalda Trumpa , zmarł w zeszłym tygodniu po tym, jak najwyraźniej odebrał sobie życie w wieku 55 lat.

Według Scotta Stedmana Forensic News , „Jedno ze źródeł, które ma bezpośrednią wiedzę o śledztwie FBI w sprawie Deutsche Bank, powiedziało, że śledczy federalni pytali o Bowersa i dokumenty, które mógł mieć. Inne źródło, które zna strukturę wewnętrzną Deutsche Bank, stwierdziło, że Bowers byłby strażnikiem dokumentów finansowych dla najzamożniejszych klientów banku .

Wiadomość o śmierci Bowersa została początkowo udostępniona późnym wtorkowym popołudniem przez dziennikarza New York Timesa Davida Enricha .

Dowiedziałem się, że Tom Bowers, były starszy dyrektor @DeutscheBank, zmarł w zeszłym tygodniu w wieku 55 lat w Malibu w Kalifornii. Znałem go. To bardzo smutne.

Bowers wcześniej pracował jako szef działu zarządzania majątkiem prywatnym w Deutsche Bank.

Według New York Times , Deutsche Bank „zgodził się w 2005 r. Pożyczyć Trumpowi ponad 500 milionów dolarów [na budowę drapacza chmur w Chicago]. Osobiście zagwarantował z tego 40 milionów dolarów, co oznacza, że ​​bank mógłby przejąć jego osobiste aktywa, gdyby zbankrutował .

Po udzieleniu tej pożyczki i zacieśnieniu relacji między Deutsche Bankiem a Trumpem, na długo przed tym, jak w 2008 r. Pogorszyły się, ponieważ Trump nie mógł lub nie chciał spłacić pierwszej pożyczki bankiera Rosemary Vrablic została przeniesiona do portfela Trumpa.

Bezpośrednim szefem Vrablic podczas jej związku z Trumpem był Bowers.

Ta historia z New York Times mówi:

Tradycyjnie prywatni bankierzy dyskretnie zarządzają bogactwem klientów i działają jako wysokiej klasy konsjerże. Pani Vrablic, która rozpoczęła swoją karierę jako kasjer bankowy, a następnie pracowała w Citigroup i Bank of America, zrobiła to i nie tylko. Organizowała również duże pożyczki na nieruchomości i komercyjne dla swoich najlepszych klientów.

Aby ją zwabić, Deutsche Bank zagwarantował, że zarobi co najmniej 3 miliony dolarów rocznie, co stanowi niezwykle bogate warunki jak na prywatnego bankiera, i ominie poziom zarządzania, by podlegać bezpośrednio Thomasowi Bowersowi, szefowi amerykańskiego działu zarządzania majątkiem według osób zaznajomionych z jej umową.

Zatrudniony w 2006 roku Deutsche Bank pochwalił Vlabic i innego niedawno zatrudnionego Dominica Scalziego , którzy zostali powołani jako „Dyrektorzy Zarządzający i Senior Private Bankers w działalności [Deutsche Bank] US Private Wealth Management (PWM).

„Rosemary jest powszechnie uznawana za jednego z czołowych prywatnych bankierów w amerykańskiej społeczności o bardzo wysokich dochodach – powiedział Bowers w komunikacie prasowym w tamtym czasie. „Dzięki bogatemu doświadczeniu w bankowości i pożyczkach strukturalnych Rosemary i Dominica, jeszcze bardziej wzmocnimy naszą pozycję jako wiodącego zintegrowanego banku prywatnego.

Do 2010 roku Trump i Deutsche Bank ponownie udzielili pożyczki. (Pozew pomiędzy Trumpem a bankiem dotyczący niespłacenia 500 milionów dolarów pożyczki został rozstrzygnięty). Trump skontaktował się z Vrabliciem za pośrednictwem swojego niedawno nabytego zięcia i jej klienta Jareda Kushnera .

Za pieniądze Trumpa Vrablic przybył do Miami, aby sprawdzić nieruchomość, którą Trump był zainteresowany kupnem: Doral Golf Resort and Spa. Gwiazda NBC The Apprentice potrzebowała 100 milionów dolarów, aby zawrzeć umowę.

W tym samym czasie Trump złożył nietypową prośbę o drugą pożyczkę.

Chciał, aby dodatkowe 48 milionów dolarów zostało wniesione do wieżowca w Chicago noszącego jego nazwisko. Część tej drugiej pożyczki pomogłaby mu spłacić to, co jest winien bankowi inwestycyjnemu.

SM. Vrablic i Bowers wstępnie zgodzili się na obie pożyczki , zauważa The Times – a potem stosunki między Deutsche Bankiem a 45. prezesem wzrosły.

Ze względu na zaufanie Vrablica i Bowersa do Trumpa, Deutsche Bank pożyczył Trumpowi 170 milionów dolarów, gdy przekształcił on budynek Old Post Office w Waszyngtonie w inny hotel pod marką Trumpa.

Ostatecznie nieudane wysiłki Trumpa w wysokości miliardów dolarów, aby kupić Buffalo Bills, zostały również zagwarantowane przez niemiecką firmę inwestycyjną.

Rozszerzony klan Trumpa również odniósł korzyści z tej długiej współpracy. Znowu Times :

Deutsche Bank pożyczył pieniądze Donaldowi Trumpowi Jr. na przedsięwzięcie produkcyjne w Karolinie Południowej, które wkrótce zbankrutuje. Zgodnie z dokumentami finansowymi przeanalizowanymi przez The Times zapewnił on 15 milionów dolarów linii kredytowej panu Kushnerowi i jego matce. Bank miał wcześniej nieformalny zakaz prowadzenia interesów z Kushnerami, ponieważ ojciec Jareda, Charles, był przestępcą.

Relacja trwała do 2015 roku, kiedy to udzielono dodatkowej pożyczki w wysokości 19 milionów dolarów na majątek Trumpa w Doral. Ostatnia pożyczka została zaciągnięta w 2016 r. – Trump potrzebował pieniędzy na swoje pole golfowe w Szkocji. Ale do tego czasu retoryka Trumpa była słaba na wyższych szczeblach Deutsche Banku i ich komitecie ds. Ryzyka reputacji.

A Bowers odpadł – dołączył do Grupy Kapitałowej Starwood w 2015 roku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy