Bank odmawia przejęcia samochodu – co teraz?

Author:
17 lutego 2021
Category: Kwota Pożyczki

Nie spłacałeś kredytu samochodowego? Myślisz, że nie będziesz w stanie tego spłacić? Wtedy najlepszym wyjściem jest oddanie samochodu pożyczkodawcy, zwykle bankowi. Odkupi samochód i zrealizuje pieniądze, odsprzedając go i spłacając cały dług upadłości. Jednak aby tak się stało, oświadczenie intencji w rozdziale 7 o upadłości powinno zawierać stwierdzenie, że oddajesz swój pojazd. Takie postępowanie spowoduje wymazanie całego długu po ogłoszeniu upadłości.

Ale wiecie o tym i wszyscy wiemy, że wartość samochodu gwałtownie spada. Może się tak zdarzyć, że bank odmówi przejęcia oferowanego przez Ciebie samochodu.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jego wartość jest znacznie mniejsza niż to, co im jesteś winien. Bank może również wstrzymać tytuł własności Twojego samochodu, chyba że zapłacisz im to, co jesteś winien.

Bank nie przejmie samochoduKupując nowy samochód z kredytu zaciągniętego w banku, jego wartość szybko spada. Może nadejść czas, kiedy poczujesz, że spłata tej pożyczki nie ma sensu finansowego, ponieważ saldo, które jesteś winien pożyczkodawcy, jest większe niż wartość samochodu.

W takiej sytuacji wystarczy, że spróbujesz oddać samochód do banku, wypełniając Rozdział 7. Jednak bank również nie przejmie samochodu, ponieważ nie ma to dla nich większego sensu finansowego. Weź pod uwagę koszt przejęcia, naprawy, zatrzymania i odsprzedaży – całkowity koszt przejęcia może być wyższy niż godziwa wartość rynkowa samochodu.

Ponadto ogłoszenie upadłości na podstawie Rozdziału 7 nie zwalnia z zastawu na Twoim samochodzie. Dlaczego tak się dzieje? Zastaw jest dołączony do pojazdu, a Rozdział 7 zwalnia Cię z obowiązku jego zapłaty.

Co się stanie, jeśli pożyczkodawca odmówi przejęcia pojazdu?Więc bank nie odbierze samochodu i odmówi wydania tytułu? Wtedy to nakłania cię do spłaty kredytu samochodowego. Jednak Ty ze swojej strony możesz poinformować pożyczkodawcę za pośrednictwem swojego prawnika zajmującego się przejęciem, że jest to naruszenie Twojego zwolnienia, jeśli odmówi on zwolnienia tytułu lub jeśli samochód repo nigdy nie odebrał.

Twoja wytrwałość w „ściganiu banku może zmusić go do przedstawienia ci jasnego tytułu, a nie do podjęcia kroków prawnych, a także do obciążenia kosztami adwokata. Jednak pomyślny wynik legalności nie jest gwarantowany. Być może będziesz musiał złożyć wniosek lub wniosek o ponowne otwarcie upadłości.

Czego potrzebujesz, jeśli bank odmówi przejęcia samochodu?Możesz działać w następujący sposób:

# 1 Skorzystaj z decyzji sądu w poprzedniej sprawie

Zawsze możesz zacytować orzeczenie sądu wydane w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych, aby zmusić sąd upadłościowy do wydania orzeczenia na Twoją korzyść. Sprawa dotyczy odmowy przez pożyczkodawcę zwolnienia dłużnika z zastawu, aby umożliwić mu zdemontowanie bezwartościowego samochodu. Dzieje się tak pomimo chęci dłużnika do oddania samochodu. Pożyczkodawca uczynił to, aby zmusić dłużnika do spłaty całej pozostałej części kredytu za bezwartościowy samochód. Sąd upadłościowy wziął to pod uwagę i orzekł na korzyść dłużnika.

# 2 Zrealizuj za 1 USD

Inną opcją jest poproszenie swojego prawnika o złożenie wniosku o wykupienie pojazdu za 1 USD.

Prawo upadłościowe pozwala na zachowanie pojazdu poprzez zapłacenie pożyczkodawcy rzeczywistej wartości samochodu w jednej ryczałcie. W żargonie sądu jest to „odkupienie. To stawia pożyczkodawcę w tarapatach.

Jeśli pożyczkodawca walczy z wartością wykupu 1 dolara, oznacza to, że przyznaje, że samochód nie jest bezwartościowy, ale to on odmawia przejęcia pojazdu. Jeśli przyjmie 1 dolara, powinien zwolnić zastaw. To zmienia sytuację w korzystną dla dłużnika i wymusza przejęcie pojazdu po zwolnieniu.

# 3 Spraw, aby warsztat / firma holownicza wystąpiła o zastaw

Jeśli należysz do któregokolwiek ze stanów USA, które mają przepisy upoważniające warsztat naprawczy / firmę holowniczą do wniesienia zastawu na pojazd za wykonaną pracę, możesz bardzo dobrze zabrać swój samochód naprawa i nie płacić. Spowoduje to, że warsztat podejmie zastaw mechanika i sprzedaje samochód po powiadomieniu pożyczkodawcy.

Wybór pożyczkodawcy jest albo

 • Zapłać za naprawy lub
 • Pozwól garażowi / firmie holowniczej odholować go na złomowisko.Złomowisko płaci za złomowanie, warsztat / firma holownicza może podsumować swoje opłaty, a ty pozbywasz się samochodu bez uzyskania tytułu.

 • Czy mój samochód może zostać przejęty w rozdziale 7?

  Pożyczkodawca może przejąć Twój samochód, jeśli uzyska zgodę sądu.
 • Czy możesz udać się na teren prywatny, aby naprawić samochód?

  Osoba dokonująca repo nie może wejść na teren prywatny w celu przejęcia pojazdu.Czy nadal muszę płacić, jeśli mój samochód zostanie przejęty?

  Tak, jeśli Twój samochód zostanie przejęty i sprzedany na aukcji, a pieniądze otrzymane na aukcji są niższe niż kwota pożyczki.Czy mój samochód może zostać odzyskany podczas Rozdziału 13?

  Nie, pożyczkodawca nie może odzyskać twojego samochodu podczas rozdziału 13.W przypadku, gdy bank pożyczkodawca odmówi przejęcia samochodu, którego nie spłacałeś, masz wiele możliwości. Jednak groźba wszczęcia postępowania przeciwko pożyczkodawcy za naruszenie nakazu sądu jest często wykorzystywaną opcją przez dłużnika.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy