Alaska USA Federal Credit Union przejmie oddziały banku TCF w Arizonie

Author:
17 lutego 2021
Category: Credit Union

Pobieranie

 • Pełny rozmiar
 • MałyZapowiedźMiniaturkaANCHORAGE, Alaska & DETROIT – (BUSINESS WIRE) – Alaska USA Federal Credit Union (Alaska USA) i TCF National Bank (TCF Bank), spółka zależna TCF Financial Corporation (NASDAQ: TCF), ogłosiły dzisiaj, że Alaska USA podpisała ostateczne porozumienie w sprawie nabycia siedmiu oddziałów TCF Bank zlokalizowanych na większym rynku w Phoenix w Arizonie, wraz z depozytami i niektórymi powiązanymi aktywami. W ramach umowy Alaska USA przedłuży oferty pracy wszystkim członkom zespołu TCF Bank, którzy pracują w siedmiu oddziałach.

  Oddziały banku TCF powiększają się o osiem oddziałów, które obecnie Alaska USA prowadzi na rynku Phoenix, które po przejęciu będą miały łącznie 15 oddziałów. Oprócz sieci oddziałów Alaska USA ma również centrum finansowe, centrum operacyjne i centrum danych w Glendale w Arizonie i zatrudnia ponad 300 osób w stanie. Alaska USA ma ponad 673 000 członków na całym świecie, działa na Alasce, w Arizonie, Kalifornii i Waszyngtonie i jest jedną z 20 największych spółdzielczych kas pożyczkowych w kraju z aktywami o wartości ponad 8,3 miliarda dolarów.

  „Przejęcie siedmiu oddziałów i depozytów TCF Bank w Arizonie jest kolejnym dowodem naszego zaangażowania w zapewnienie rozszerzonego dostępu do usług unii kredytowych osobom zamieszkałym w całym hrabstwie Maricopa – powiedział Geoff Lundfelt, prezes i dyrektor generalny Alaski w USA. „Z niecierpliwością czekamy na obsługę tych klientów, którzy będą mieli okazję zostać członkami naszej unii kredytowej i wszystkim, co ma do zaoferowania.

  Michael S. Jones, wiceprezes ds. Bankowości regionalnej w TCF Bank, powiedział: „Cieszymy się, że znaleźliśmy kupca na Alasce w USA, który jest równie uznany za wyjątkowe zaangażowanie na rzecz członków unii kredytowej i pracowników. współpracując, aby zapewnić płynne przejście dla naszych klientów i członków naszego zespołu. Sprzedaż tych centrów bankowych pozwala nam nadać priorytet naszym wysiłkom i zasobom na głównych rynkach, na których mamy większą skalę. Widzimy ogromną szansę na scentralizowanie naszej silnej marki i oferty produktów z pełnym zakresem usług na naszych rynkach w Michigan, Minnesocie, Illinois, Kolorado, Dakocie Południowej, Ohio i Wisconsin .

  Warunki finansowe umowy nie zostały ujawnione, a transakcja ma zostać sfinalizowana w drugim kwartale 2020 roku, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia i uzyskania zgody organów regulacyjnych. Piper Sandler działa jako doradca finansowy, a Dorsey & Whitney, LLP działa jako doradca prawny na Alasce USA. DA Davidson Companies pełni rolę doradcy finansowego, a Vantage Law Group, a PLLC specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie nieruchomości dla TCF Bank.

  O Alaska USA

  Alaska USA Federal Credit Union, założona w 1948 r., Jest spółdzielnią non-profit należącą do członków, oferującą pełen zakres usług finansowych, w tym rachunki czekowe i oszczędnościowe, pożyczki konsumenckie, pożyczki na nieruchomości, pożyczki hipoteczne, karty kredytowe, usługi biznesowe i ubezpieczenia osobiste. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.alaskausa.org.

  Informacje o TCF Financial Corporation

  TCF Financial Corporation (NASDAQ: TCF) jest finansową spółką holdingową z siedzibą w Detroit w stanie Michigan, której aktywa ogółem wynoszą 46 miliardów dolarów i mają 10 największych udziałów w rynku depozytów na Środkowym Zachodzie na dzień 30 września 2019 roku. TCF National Bank to czołowy bank na Środkowym Zachodzie, oferujący bankowość konsumencką i komercyjną, zarządzanie powiernictwem i majątkiem, a także specjalistyczne produkty i usługi leasingowe i pożyczkowe dla konsumentów, małych firm i klientów komercyjnych. TCF ma około 500 oddziałów zlokalizowanych głównie w Michigan, Illinois i Minnesocie oraz dodatkowe lokalizacje w Arizonie, Kolorado, Ohio, Południowej Dakocie i Wisconsin. TCF prowadzi również działalność we wszystkich 50 stanach i Kanadzie poprzez swoje specjalistyczne firmy pożyczkowe i leasingowe. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź ir.tcfbank.com.

  Kliknij tutaj, aby zasubskrybować powiadomienia e-mail o nowościach dla TCF Financial Corporation.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy