Alternatywy dla kuponów spłaty pożyczki

Author:
17 lutego 2021

Kiedy otrzymujesz pożyczkę, niektórzy pożyczkodawcy zapewniają książeczkę z kuponami pożyczki, która pomaga w dokonywaniu płatności i śledzeniu pożyczki. W większości przypadków nie musisz korzystać z tej książki – ale potwierdź to u pożyczkodawcy przed dokonaniem płatności bez niej.

W przypadku większości pożyczek ważne jest, aby płatności dotarły na czas we właściwe miejsce. Jeśli podoba ci się ta książka, używaj jej dalej. Jeśli nie, masz inne opcje. Jeśli zgubiłeś lub wyrzuciłeś książkę i chcesz ją odzyskać, łatwo jest otrzymać nową.

Plusy, minusy i alternatywy

Nie ma nic złego w korzystaniu z książki z kuponami, ale te broszury mogą być uciążliwe: musisz je śledzić, a mogą wydawać się trochę staroświeckie. Przez lata te broszury były przydatne jako przypomnienie, a ponadto informują, kiedy należy zapłacić, ile zapłacić i gdzie należy wysłać czek. W odróżnieniu od tradycji niektóre banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe nadal udostępniają książeczki kuponów.

W dzisiejszych czasach łatwiejsze może być korzystanie z internetowego systemu płatności rachunków Twojego banku lub przesyłanie płatności drogą elektroniczną (automatycznie co miesiąc, bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań po początkowej konfiguracji). Większość pożyczkodawców chętnie to robi, a może nawet woleliby, abyś płacił elektronicznie – ich koszty obsługi płatności elektronicznych są prawdopodobnie niższe, a prowadzenie dokumentacji jest łatwiejsze. Aby zapłacić nowocześniejszą metodą, skontaktuj się z pożyczkodawcą i zapytaj o opcje.

Kupony są dobrym przypomnieniem

Zawierają wszystkie informacje o Twoim banku

Upewnij się, że Twoja płatność zostanie prawidłowo zaksięgowana

Musisz ich śledzić

Kupony należy zamówić ponownie

Użyjesz więcej czeków

Poczta może powodować opóźnienia

Książka kuponów płatniczych DIY

Jeśli chcesz utworzyć książkę płatniczą, która pomoże Ci pozostać na dobrej drodze, możesz to zrobić na kilka sposobów. Zanim zaczniesz, warto zapytać pożyczkodawcę, czy szablon już istnieje. Mogą wysłać ci broszurę lub możesz po prostu wydrukować coś, co już zrobili.

Jeśli chcesz to zrobić samodzielnie, masz dwie możliwości: zacznij od zera lub użyj szablonu, aby uzyskać przewagę. Każdy szablon paragonu powinien pomóc w początkowym układzie. Na przykład ten szablon Arkuszy Google zawiera wiele kuponów na każdej stronie, a pakiet Microsoft Office ma podobne szablony potwierdzeń.

Dzięki drobnym poprawkom wkrótce będziesz mieć to, czego potrzebujesz. Twoje kupony płatnicze wymagają jedynie kilku podstawowych informacji, aby Twoja płatność została prawidłowo zaksięgowana. Upewnij się, że kupon zawiera następujące elementy:

  • Twoje imię i nazwisko oraz adres
  • Twoje dane kontaktowe (zwłaszcza numer telefonu, pod który należy zadzwonić, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące płatności)Twój numer konta u pożyczkodawcyTwój termin płatnościKwota Twojej płatnościWszelkie inne informacje dotyczące Twojej pożyczki (aby pomóc pożyczkodawcy w znalezieniu pożyczki, zwłaszcza jeśli masz wiele pożyczek u tego samego pożyczkodawcy)Jeśli zdecydujesz się zrobić własne kupony, upewnij się, że Twój bank akceptuje Twój projekt. Prawdopodobnie najlepiej jest wysłać kilka płatności na długo przed terminem, aby upewnić się, że zostały prawidłowo zaksięgowane na koncie. Zaloguj się online lub zadzwoń do pożyczkodawcy kilka dni po wysłaniu płatności i dowiedz się, po jakim czasie płatność wpłynęła na Twoje konto.

    Kupony DIY mogą załatwić sprawę, ale oczywiście wymaga to trochę pracy. Jeśli wolisz nie wykonywać wszystkich tych czynności, zamiast tego skonfiguruj płatności elektroniczne. Nie będziesz musiał wystawiać czeków, ponownie zamawiać czeków, gdy się skończą, płacić pocztą ani polegać na poczcie, aby otrzymać płatności na czas. Tylko nie zapomnij obserwować swojego konta, aby upewnić się, że masz w banku wystarczającą ilość pieniędzy na automatyczną płatność.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy