9 sposobów na utratę nagród z karty kredytowej

Author:
17 lutego 2021

Zdobycie znacznej ilości nagród zajmuje dużo czasu i wydatków – ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest utrata nagród. Nawet niewielkie saldo nagród, takie jak 25 USD na wyciągu, może wymagać wydania setek dolarów i kilku miesięcy, aby się zgromadzić. Utrata nagród z karty kredytowej może przypominać utratę gotówki z portfela.

Może cię zaskoczyć, gdy dowiesz się, że możesz w ogóle stracić nagrody z karty kredytowej. To prawda. Drobnym drukiem Twojego programu nagród wyszczególniono konkretne rzeczy, które mogą kosztować nagrody za karty kredytowe. Chociaż programy nagród mogą się różnić w zależności od karty kredytowej, oto kilka rzeczy, których należy unikać, jeśli chcesz zachować nagrody z karty kredytowej.

Dokonujesz spóźnionej płatności.

Prawdopodobnie już wiesz, że opóźniona płatność kartą kredytową ma kilka konsekwencji: opłatę za zwłokę, wzrost oprocentowania i uszkodzenie kredytu. Opóźnione płatności mogą również kosztować nagrody karty kredytowej. Większość wydawców kart kredytowych utraci Twoje nagrody, jeśli spóźnisz się z płatnością kartą kredytową.

Dokładna liczba płatności, które możesz przegapić bez utraty nagród, będzie się różnić w zależności od karty kredytowej. Niestety, prawdopodobnie nie odzyskasz swoich nagród po nadrobieniu płatności. Gdy Twoje nagrody przepadną, prawdopodobnie znikną na dobre. Szczególnie upewnij się, że dokonujesz płatności kartą kredytową na czas, jeśli masz niewykorzystane nagrody.

Podczas dokonywania płatności kartą kredytową najlepiej jest zachować ostrożność. Nawet jeśli jedna nieodebrana płatność nie będzie kosztować nagród z karty kredytowej, opłata za opóźnienie zrównoważy wszelkie zarobione nagrody.

Twoje konto staje się nieaktywne.

Brak korzystania z karty oznacza nie tylko, że nie zdobywasz żadnych nowych nagród, ale także naraża Cię na utratę nagród, które już zdobyłeś. (Nie wspominając o tym, że wystawca karty kredytowej może zamknąć Twoją kartę kredytową, jeśli nie używasz jej regularnie).

Używaj karty kredytowej mniej więcej raz na trzy miesiące, a Twoje nagrody powinny być bezpieczne. Zapoznaj się z warunkami programu nagród karty kredytowej, aby dowiedzieć się, czy brak aktywności będzie kosztował nagrody karty kredytowej.

Nagrody wygasają.

Wiele kart kredytowych pozwala zdobyć nieograniczoną liczbę nagród, które nigdy nie wygasają. Istnieją jednak inne karty kredytowe, które utracą ważność Twoich nagród, jeśli nie wykorzystasz ich w określonym czasie lub w określonym terminie.

Zwróć uwagę na datę wygaśnięcia nagród – zwłaszcza nagród w sklepach detalicznych – i wykorzystaj je, zanim wygaśnie. Wystawca Twojej karty kredytowej może nie ostrzec Cię, kiedy Twoje nagrody wkrótce wygaśnie – to od Ciebie może zależeć, aby nadążyć za czasem ich otrzymania.

Nie pozwól, aby nagrody wygasły, ponieważ nie możesz od razu znaleźć dla nich zastosowania. Możesz je wykorzystać jako środki na koncie lub wymienić je na kartę podarunkową, której możesz użyć w przyszłości. Te nagrody za karty kredytowe mogą podlegać opodatkowaniu, niezależnie od tego, czy z nich korzystasz, czy nie.

Zamykasz swoją kartę kredytową.

Kiedy zamkniesz swoją kartę kredytową, stracisz wszystkie zgromadzone nagrody, nawet te, które nie zostały zaksięgowane na Twoim koncie przed zamknięciem.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz zamknąć swoje konto z jakiegokolwiek powodu, najpierw użyj lub przenieś swoje nagrody, aby ich nie stracić. Niektóre karty kredytowe umożliwiają przeniesienie nagród na inną kartę kredytową z tym samym programem nagród lub do programu lojalnościowego hotelu lub partnera lotniczego przed zamknięciem karty.

Nagrody otrzymane jako bonus rejestracyjny mogą zostać anulowane, jeśli anulujesz swoje konto w ciągu kilku miesięcy od otwarcia konta. Pozostawienie otwartego konta przez co najmniej rok (i oczywiście wykorzystanie nagród przed zamknięciem karty) powinno uchronić Cię przed utratą bonusu rejestracyjnego.

Zwracasz przedmioty, które zdobyły nagrody.

Wydawcy kart kredytowych muszą mieć takie postanowienie, w przeciwnym razie ludzie maksymalnie wykorzystaliby swoje karty, aby zdobyć nagrody, a następnie zwróciliby przedmioty i zatrzymali nagrodę. Nie pozwól, aby ryzyko utraty nagród zmusiło Cię do zatrzymania przedmiotu, którego nie chcesz lub nie możesz sobie pozwolić. Zawsze możesz zdobyć te nagrody ponownie przy przyszłym zakupie.

Zostałeś przyłapany na próbie oszukania systemu.

Jeśli jesteś odbiorcą kart kredytowych, prawdopodobnie zawsze szukasz kreatywnych sposobów spełnienia wymagań dotyczących wydatków na premię za rejestrację karty kredytowej. Musisz być szczególnie kreatywny, jeśli próbujesz zarobić bonusy za rejestrację na więcej niż jednej karcie kredytowej. Uważaj, aby nie naruszyć warunków programu nagród. W przeciwnym razie możesz stracić zdobyte nagrody. Możesz również stracić punkty, jeśli zostaniesz przyłapany na sprzedawaniu lub kupowaniu nagród.

Twoje zakupy nie należą do kategorii nagród.

Technicznie rzecz biorąc, nie tracisz nagród, dokonując zakupów poza kategoriami nagród, ale też ich nie zarabiasz. Zwróć uwagę na rodzaje zakupów, które musisz zrobić, aby zdobyć nagrody, a nawet na rodzaje sklepów, w których musisz robić zakupy. Na przykład płatność kartą kredytową w postaci nagród za paliwo może być nagrodą za zakupy tylko na samodzielnych stacjach benzynowych, a nie za zakupy na benzynie w magazynach.

Transfery salda i zaliczki gotówkowe również nie zapewniają nagród. Transakcje równoważne gotówce, takie jak zakup przekazów pieniężnych, czeki kasjerskie, waluta obca i przelewy bankowe, również nie zapewniają nagród.

Ogłaszasz bankructwo.

Możesz stracić nagrody z karty kredytowej, nawet jeśli nie uwzględnisz tej konkretnej karty kredytowej w swoim bankructwie. Oczywiście, jeśli ogłaszasz bankructwo, prawdopodobnie bardziej martwisz się uporządkowaniem swojego życia finansowego niż zachowaniem nagród z karty kredytowej. Należy również pamiętać, że ogłoszenie upadłości może wpłynąć na Twój kredyt i utrudnić zakwalifikowanie się do otrzymania karty kredytowej z nagrodami, dopóki nie odbudujesz swojego kredytu.

Tęsknisz za zmianami w programie nagród.

Możesz również stracić nagrody, jeśli wystawca karty kredytowej zmieni program nagradzania. Oczywiście jest to coś, na co nie masz wpływu. Jeśli wystawca karty kredytowej daje Ci szansę wykorzystania nagród z karty kredytowej przed zmianą programu, działaj natychmiast, aby nie stracić wszystkich nagród, nad którymi tak ciężko pracowałeś. W przeciwnym razie możesz stracić nagrody z karty kredytowej na stałe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy