8 rzeczy, których potrzebujesz, aby otrzymać kredyt mieszkaniowy

Author:
17 lutego 2021

Więc złożyłeś wniosek o warunkowe zatwierdzenie i znalazłeś wymarzony dom. Ale zanim dostaniesz kredyt mieszkaniowy, są pewne rzeczy, których będziesz nadal potrzebować. Badamy, czym one są i jaką różnicę wpłyną na Twój wniosek o pożyczkę.

1. Dochód

Przede wszystkim pożyczkodawca będzie chciał wiedzieć, że masz możliwość spłaty każdej udzielonej przez niego pożyczki. Jeśli jesteś pracownikiem, zwykle poproszą cię o udowodnienie tego, przedstawiając odcinki wypłat, wyciągi bankowe potwierdzające zdeponowanie wynagrodzenia lub list od pracodawcy. Jeśli jesteś ponownie samozatrudniony, poproszą o dane twojego księgowego i sprawozdania finansowe z ostatnich dwóch lat, a także osobiste zeznanie podatkowe i zeznanie podatkowe firmy, jeśli takie masz.

Jeśli otrzymujesz pieniądze z innych źródeł – takich jak wynajem nieruchomości, udziały lub płatności rządowe – będziesz musiał również udowodnić to.

2. Dowód na to, co posiadasz

Na tym etapie pożyczkodawca zawsze będzie chciał zobaczyć dowody na posiadane aktywa. Może to obejmować saldo składek emerytalnych, dane konta bankowego oraz listę posiadanych udziałów, nieruchomości lub innych aktywów.

Niektórzy pożyczkodawcy będą również chcieli zobaczyć, że masz historię oszczędzania pieniędzy. Dzieje się tak, ponieważ uważają, że posiadanie dyscypliny w zdobywaniu „prawdziwych oszczędności oznacza, że ​​bardziej prawdopodobne jest, że będziesz mieć dyscyplinę finansową potrzebną do spłacania bieżących spłat. Każdy pożyczkodawca będzie miał własną definicję tego, co kwalifikuje się jako prawdziwe oszczędności i jak długo należy trzymać pieniądze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Jeśli korzystasz z usług pośrednika hipotecznego, będzie on w stanie przeprowadzić Cię przez ten proces, informując dokładnie, co musisz zapewnić.

3. Solidna historia kredytowa

Wszyscy pożyczkodawcy zawsze sprawdzą Twoją historię kredytową, zanim zapewnią Ci finansowanie. Zwykle sprowadza się to do uzyskania szczegółowych informacji o zdolności kredytowej. Twoja ocena kredytowa wynosi 1000 punktów i jest oparta na Twojej historii spłacania pożyczek i rachunków, a także na tym, jak często składałeś wnioski o kredyt. Obejmuje to wzięcie pod uwagę wszystkich swoich kart kredytowych, nawet jeśli nie jesteś winien im pieniędzy, a także szczegółów wszelkich innych posiadanych długów. Jeśli kiedykolwiek ogłoszono upadłość lub wydano orzeczenie przeciwko tobie, może to mieć poważny wpływ na Twoją zdolność kredytową.

4. Twoje wydatki poza kredytem mieszkaniowym

Pożyczkodawca weźmie również pod uwagę koszty utrzymania. Obejmuje to szczegółowe informacje o tym, ile wydajesz na zakupy spożywcze, jedzenie poza domem i inne codzienne wydatki, a także koszty bieżące, takie jak opłaty za media, opiekę nad dziećmi lub edukację, składki ubezpieczeniowe i inne. Uwzględnią również wszelkie pieniądze, które będziesz musiał nadal płacić za zakwaterowanie po zakupie nieruchomości, takie jak czynsz lub inny kredyt hipoteczny. Najłatwiejszym sposobem przedstawienia tej informacji pożyczkodawcy jest miesięczny budżet.

5. Szczegóły dotyczące wszelkich prezentów, dotacji lub zwolnień

Jeśli członek rodziny lub przyjaciel pomaga Ci w zakupie domu, bądź przygotowany na przedstawienie pożyczkodawcy dowodów na to. Może to polegać na udokumentowaniu pieniędzy na koncie bankowym lub przekazaniu podpisanego listu potwierdzającego pożyczkę lub prezent. Powinieneś także posiadać szczegóły dotyczące wszelkich dotacji lub zwolnień, do których jesteś uprawniony, takich jak dotacje lub zwolnienia dla Pierwszych Właścicieli Domu, które mają zastosowanie w Twoim stanie lub terytorium.

6. Szczegóły nieruchomości, którą kupujesz

Zanim otrzymasz pożyczkę na dom, pożyczkodawca zwykle prosi o kopię pierwszej strony podpisanej umowy sprzedaży. Jeśli budujesz ponownie, mogą również chcieć zobaczyć umowę z wykonawcą po stałej cenie i zatwierdzone plany budowy. Często pożyczkodawca organizuje wycenę kupowanej nieruchomości, zwłaszcza jeśli nie masz dużego depozytu.

7. Identyfikacja

Wreszcie, pożyczkodawca zawsze będzie potrzebował formalnego dokumentu tożsamości, takiego jak paszport, prawo jazdy lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Jeśli ich nie masz, możesz być w stanie przedstawić oryginał aktu urodzenia, kartę Medicare lub inne dokumenty tożsamości.

8. Bądź bardziej pewny tego, co możesz pożyczyć za pomocą kalkulatora kredytu mieszkaniowego /h2>

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę, zawsze najlepiej jest mieć pewien stopień pewności, ile możesz pożyczyć. Najłatwiej to zrobić, korzystając z kalkulatora kredytu mieszkaniowego. Korzystanie z takiego narzędzia jest prawie zawsze ważnym pierwszym krokiem do ustalenia, na co cię stać, i rozpoczęcia poszukiwań nieruchomości na właściwej stopie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy