7 zabójców zdolności kredytowej: co negatywnie wpływa na twoją zdolność kredytową?

Author:
17 lutego 2021
Category: Nawet Jeśli

Dzielić

W tym tygodniu mówimy o zabójcach zdolności kredytowej, od tego, co negatywnie wpływa na twoją zdolność kredytową (a co w ogóle nie wpływa na twoją zdolność kredytową), po to, co możesz zrobić, aby rozpocząć naprawę swojej zdolności kredytowej, jeśli będzie to trochę trafione .

Jeśli myśl o sprawdzeniu zdolności kredytowej sprawi, że poczujesz się trochę tak…

… Więc nie martw się, nie jesteś sam.

Kiedy zaczynasz uważać na swoje pieniądze, twoja zdolność kredytowa może wydawać się przerażającą, skomplikowaną rzeczą z zasadami, których tak naprawdę nie rozumiesz.

Ale kiedy naprawdę przejdziesz do podstaw, oceny zdolności kredytowej są dość proste. Krótko mówiąc, to tylko wyliczenie prawdopodobieństwa spłaty zadłużenia na podstawie wcześniejszego zachowania związanego z pożyczaniem i spłacaniem pieniędzy.

Pomyśl o tym w ten sposób: wyniki kredytowe są trochę jak zestaw skal. Istnieją działania, które pomagają poprawić Twoją zdolność kredytową i działania, które negatywnie wpływają na Twoją zdolność kredytową – nazywamy je zabójcami zdolności kredytowej. Dobra ocena kredytowa jest wtedy, gdy pozytywne działania przeważają nad zabójcami kredytu.

I chociaż nie jest to szybki proces, budowanie i naprawianie zdolności kredytowej polega na upewnieniu się, że wykonujesz jak najwięcej działań, aby poprawić swoją zdolność kredytową.

Jeśli kiedykolwiek wcześniej czytałeś bloga Bamboo, wiesz, że rozmawialiśmy wiele o sposobach poprawy zdolności kredytowej, więc dzisiaj skupimy się na rzeczach, które negatywnie wpływają na twoją zdolność kredytową, AKA zabójcy zdolności kredytowej to rzeczy, których chcesz uniknąć.

(Uwaga dodatkowa: czy wyrażenie Credit Score Killers brzmi dla ciebie jak grupa hip-hopowa? Credit Score Killaz! )

Zabójcy punktów kredytowych nr 1: Opóźnione płatności

Brak płatności na karcie kredytowej lub spłacie pożyczki może nie wydawać się ogromną transakcją – i na pewno jest to dość łatwe do zrobienia – ale zapis tej nieodebranej płatności pozostanie w Twoim pliku kredytowym przez 6 lat i może wywołać efekt domina na Twoją zdolność kredytową.

Jeśli masz zwyczaj pomijania nieparzystej płatności tu i ówdzie, warto pomyśleć o ustanowieniu debetu w swoim banku – nawet jeśli jest to niewielki. Chociaż kredyty w rachunku bieżącym mogą mieć swoje wady, mogą również działać jako bufor przed nieudanymi płatnościami i drobnymi błędami i wgnieceniami na Twojej zdolności kredytowej.

Zabójcy zdolności kredytowej nr 2: nie spłacanie długu

Niespłacanie – zwane również niespłacaniem długu – to zła wiadomość dla Twojej zdolności kredytowej. W rzeczywistości niewywiązanie się ze zobowiązań jest jednym z największych zabójców zdolności kredytowej, ponieważ mówi pożyczkodawcy, że w przeszłości konsekwentnie walczyłeś ze spłatą długu i prawdopodobnie zrobisz to ponownie w przyszłości.

Jeśli jednak nie spłaciłeś pożyczki, nadal masz kilka opcji, które pomogą Ci naprawić swoją zdolność kredytową:

 • Jak najszybciej spłacić dług: gdy tylko spłacisz to, co jesteś winien, kwota domyślna zostanie oznaczona w Twoim pliku jako spełniona, co dla pożyczkodawców wygląda znacznie lepiej.
 • Podaj wyjaśnienie: czasami możesz wyjaśnić swoje domyślne wyjaśnienie, wyjaśniając, dlaczego tak się stało – na przykład choroba lub zwolnienie – które może wskazywać, że domyślne nie było częścią wzorca zachowania, ale było jednorazowe.Poczekaj: w miarę upływu czasu domyślne ustawienie ma coraz mniejszy wpływ na zdolność kredytową.Zabójcy punktów kredytowych # 3: Zdobycie CCJ

  CCJ – lub wyrok sądu okręgowego – to zasadniczo pismo od sądów, w którym domaga się spłaty długu, który jesteś winien (zwykle po serii uchybień), więc nie jest wielkim zaskoczeniem, że CCJ są jednymi z najgorszych zabójców kredytów.

  W rzeczywistości, jeśli otrzymasz CCJ, może to mieć ogromny wpływ na twoją zdolność kredytową i sprawić, że pożyczanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu będzie bardzo trudne do sześciu lat.

  Jeśli jednak zdobędziesz CCJ, nie panikuj. Jeśli możesz spłacić dług w ciągu miesiąca, nie zostanie on odnotowany w Twoim pliku kredytowym i nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową.

  Jeśli nie jest to możliwe, tak jak w przypadku wartości domyślnych, dobrym pomysłem jest spłacenie go jak najszybciej, aby został oznaczony jako „zadowolony w pliku. Podczas gdy każdy rodzaj CCJ jest jednym z najgorszych zabójców zdolności kredytowej na świecie, zadowolony CCJ jest znacznie, znacznie lepszy dla twojego wyniku kredytowego niż otwarty CCJ.

  Zabójcy punktów kredytowych # 4: Brak listy wyborców

  Mówimy o tym wiele tutaj na blogu Bamboo i to bez powodu: to dziwne, nieoczekiwane dziwactwo systemu punktacji kredytowej, która łapie dużo ludzi off-guard. To cichy zabójca zdolności kredytowej, jeśli wolisz.

  Dlaczego więc obecność na liście wyborców wpływa na Twoją zdolność kredytową?

  Cóż, odpowiedź w rzeczywistości ma więcej sensu niż myślisz: pożyczkodawcy używają jej do sprawdzenia, czy Twoje informacje (takie jak imię i nazwisko i adres) są prawdziwe. Jeśli nie jesteś na liście wyborców, trudniej jest mieć wiarę, że będziesz w stanie spłacić swoje długi.

  Ale ten jest super łatwy do naprawienia. Po prostu przejdź do Gov.UK i zarejestruj się. Łatwy!

  Zabójcy punktów kredytowych # 5: Wypłata gotówki na karcie kredytowej

  Kolejny podstępny zabójca zdolności kredytowej dla Ciebie!

  Czy wiesz, że za każdym razem, gdy wypłacasz gotówkę za pomocą karty kredytowej, wypłata jest rejestrowana w Twoim pliku kredytowym?

  Wypłata gotówki za pomocą karty kredytowej zwykle wiąże się z problemami finansowymi, co może być sygnałem ostrzegawczym dla pożyczkodawców, zwłaszcza jeśli masz już kilka innych sygnałów ostrzegawczych (na przykład brakujące płatności).

  Aby tego uniknąć, zawsze wypłacaj pieniądze za pomocą karty debetowej, chyba że jest to absolutnie konieczne. A jeśli nie możesz, spróbuj zamiast tego kupić to, czego potrzebujesz, na karcie kredytowej!

  Zabójcy punktów kredytowych # 6: Błędy w Twoim pliku

  Czy wiesz, że ostatnie badanie wykazało, że około 10 milionów dorosłych w Wielkiej Brytanii znalazło błędy w swoich aktach kredytowych? A te błędy to nie tylko literówki lub małe błędy, to błędy, które mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.

  Ale jak możesz znaleźć i usunąć tych nieznośnych zabójców zdolności kredytowej, jeśli ich masz?

  Po pierwsze, przejdź do ClearScore i załóż darmowe konto. Stamtąd będziesz mógł bezpłatnie zobaczyć swój raport kredytowy (i swoją zdolność kredytową).

  Jednakże, ponieważ istnieją trzy agencje informacji kredytowej, będziesz musiał również otrzymać akta kredytowe od innych agencji. Oznacza to założenie konta CreditKarma – lub Totally Money lub MoneySupermarket – i powtórzenie tego samego procesu i zapłacenie 2 £, aby otrzymać statutowy raport od Experian.

  (Wiemy, że to trochę długi proces, ale jest więcej niż warty!)

  Po zebraniu wszystkich raportów kredytowych przejrzyj je. Jeśli uważasz, że jest tam błąd – być może opóźniona płatność, której dokonałeś na czas lub wniosek, którego nie dokonałeś – skontaktuj się z dostawcą lub wierzycielem odpowiedzialnym za błąd.

  Stamtąd będziesz musiał przedstawić dowody, które potwierdzą, że popełnili błąd, ale jeśli uznają, że to błąd, są prawnie zobowiązani do usunięcia go ze swoich rejestrów w ciągu 30 dni, dzięki czemu Twoja ocena kredytowa będzie słusznie poprawiona zasługuje. (Jednak odświeżenie zdolności kredytowej może zająć trochę czasu!)

  Zabójcy punktów kredytowych # 7: Ubieganie się o dużo punktów za jednym razem

  Ostatnim zabójcą zdolności kredytowej jest duża czerwona flaga dla pożyczkodawców: ubieganie się o dużo kredytu w krótkim czasie.

  Nawet jeśli Twoja zdolność kredytowa jest w porządku, ubieganie się o dużo kredytu w krótkim czasie budzi alarm dla pożyczkodawców, ponieważ sugeruje, że jesteś w środku – lub przynajmniej spodziewasz się – trudności finansowych.

  W przeciwnym razie, dlaczego miałbyś gorączkowo ubiegać się o kredyt? (Użytkownik nie może faktycznie być gorączkowo stosowania, ale to, jak to wygląda na pliku).

  Jeśli okaże się, że odmówiono Ci kredytu, oprzyj się pokusie ubiegania się o więcej, dopóki nie przeczytasz naszego artykułu o tym, co zrobić po odmowie kredytu. (Warto wiedzieć, zaufaj nam!)

  Czy popełniałeś któryś z tych błędów kredytowych? Jeśli tak, nie bij się. Finanse osobiste mogą być trudne! Zamiast tego, dlaczego nie rozejrzeć się po naszym blogu ? Zawiera porady, wskazówki i porady, które pomogą Ci uporać się z pieniędzmi, poprawić swoją zdolność kredytową i rozpocząć życie bez długów.

  • Autor zespołu Bamboo
  • Opublikowano 3 lutego 2020 r

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy