7 czynników, na które zwracają uwagę pożyczkodawcy, rozważając wniosek o pożyczkę

Author:
17 lutego 2021
Category: Możesz Pożyczyć

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Kredyt odgrywa dużą rolę, ale nie jest jedynym decydującym czynnikiem.

Chcesz dać z siebie wszystko, starając się o kredyt hipoteczny, pożyczkę na samochód lub pożyczkę osobistą, ale może to być trudne, gdy nie masz pewności, czego szuka pożyczkodawca. Być może wiesz, że zazwyczaj patrzą na twoją zdolność kredytową, ale to nie jedyny czynnik, który banki i inne instytucje finansowe biorą pod uwagę, decydując się na współpracę z tobą. Oto siedem, o których powinieneś wiedzieć.

Źródło obrazu: Getty Images

1. Twój kredyt

Prawie wszyscy pożyczkodawcy sprawdzają Twoją zdolność kredytową i raportują, ponieważ daje im to wgląd w sposób zarządzania pożyczonymi pieniędzmi. Zła historia kredytowa wskazuje na zwiększone ryzyko niewypłacalności. To odstrasza wielu pożyczkodawców, ponieważ istnieje szansa, że ​​nie odzyskają tego, co ci pożyczyli.

Wyniki wahają się od 300 do 850 w dwóch najpopularniejszych modelach oceny zdolności kredytowej, FICO® Score i VantageScore, a im wyższy wynik, tym lepiej. Pożyczkodawcy zazwyczaj nie ujawniają minimalnych ocen kredytowych, po części dlatego, że biorą pod uwagę Twój wynik w połączeniu z poniższymi czynnikami. Ale jeśli chcesz mieć największą szansę na sukces, staraj się uzyskać wynik w 700 lub 800.

2. Twoje dochody i historia zatrudnienia

Pożyczkodawcy chcą wiedzieć, że będziesz w stanie spłacić to, co pożyczyłeś, dlatego muszą upewnić się, że masz wystarczające i stałe dochody. Wymagania dotyczące dochodów różnią się w zależności od pożyczonej kwoty, ale zazwyczaj, jeśli pożyczasz więcej pieniędzy, pożyczkodawcy będą musieli zobaczyć wyższy dochód, aby mieć pewność, że możesz nadążyć za płatnościami.

Ascent wybiera najlepsze pożyczki osobisteSzukasz pożyczki osobistej, ale nie wiesz od czego zacząć? Wybrane przez Ascent najlepsze pożyczki osobiste pomogą Ci zdemistyfikować dostępne oferty, abyś mógł wybrać najlepszą dla swoich potrzeb.

Musisz także wykazać się stabilnym zatrudnieniem. Ci, którzy pracują tylko przez część roku lub osoby samozatrudnione dopiero rozpoczynające karierę, mogą mieć trudniej otrzymać pożyczkę niż ci, którzy pracują przez cały rok w firmie o ugruntowanej pozycji.

3. Twój stosunek zadłużenia do dochodów

Ściśle powiązany z dochodami jest stosunek zadłużenia do dochodów. Przedstawia miesięczne zadłużenie jako procent miesięcznego dochodu. Pożyczkodawcy lubią widzieć niski stosunek zadłużenia do dochodu, a jeśli Twój wskaźnik jest większy niż 43% – więc spłaty zadłużenia zajmują nie więcej niż 43% Twojego dochodu – większość kredytodawców hipotecznych Cię nie zaakceptuje.

Możesz nadal być w stanie uzyskać pożyczkę, której stosunek zadłużenia do dochodów jest większy niż ta kwota, jeśli Twój dochód jest dość wysoki, a kredyt dobry, ale niektórzy pożyczkodawcy raczej odrzucą Twoją pożyczkę, niż podejmą ryzyko. Pracuj nad spłatą istniejącego zadłużenia, jeśli go masz, i obniż stosunek zadłużenia do dochodu do mniej niż 43% przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny.

4. Wartość twojego zabezpieczenia

Zabezpieczenie to coś, co zgadzasz się przekazać bankowi, jeśli nie jesteś w stanie nadążyć ze spłatami kredytu. Pożyczki z zabezpieczeniem nazywane są pożyczkami zabezpieczonymi, a pożyczki bez zabezpieczenia – pożyczki niezabezpieczone. Pożyczki zabezpieczone mają zwykle niższe oprocentowanie niż pożyczki niezabezpieczone, ponieważ bank ma sposób na odzyskanie swoich pieniędzy, jeśli nie zapłacisz.

Wartość twojego zabezpieczenia również częściowo określi, ile możesz pożyczyć. Na przykład, kupując dom, nie możesz pożyczyć więcej niż wynosi aktualna wartość domu. Dzieje się tak, ponieważ bank potrzebuje gwarancji, że będzie w stanie odzyskać wszystkie swoje pieniądze, jeśli nie będziesz w stanie nadążyć ze swoimi płatnościami.

5. Wielkość zadatku

Niektóre pożyczki wymagają wpłaty zaliczki, a wysokość tej zaliczki określa, ile pieniędzy musisz pożyczyć. Jeśli na przykład kupujesz samochód, płacenie większej kwoty z góry oznacza, że ​​nie będziesz musiał pożyczać tak dużo w banku. W niektórych przypadkach możesz otrzymać pożyczkę bez zaliczki lub z niewielką zaliczką, ale pamiętaj, że zapłacisz więcej odsetek przez cały okres trwania pożyczki, jeśli pójdziesz tą drogą.

6. Aktywa płynne

Pożyczkodawcy lubią widzieć, że masz trochę gotówki na rachunku oszczędnościowym lub rachunku rynku pieniężnego, lub aktywa, które możesz łatwo zamienić na gotówkę, wykraczającą poza pieniądze, które wykorzystujesz jako zaliczkę. To upewnia ich, że nawet jeśli doświadczysz przejściowego niepowodzenia, takiego jak utrata pracy, nadal będziesz w stanie nadążyć ze swoimi płatnościami, dopóki nie odzyskasz równowagi. Jeśli nie masz dużo zaoszczędzonej gotówki, być może będziesz musiał zapłacić wyższe oprocentowanie.

Ascent wybiera najlepsze kredyty konsolidacyjneChcesz szybciej spłacić dług? Zapoznaj się z naszą krótką listą najlepszych pożyczek osobistych do konsolidacji zadłużenia i obniż miesięczną ratę niższą stopą procentową.

7. Okres pożyczki

Twoja sytuacja finansowa może nie zmienić się tak bardzo w ciągu roku lub dwóch, ale w ciągu 10 lub więcej lat jest możliwe, że Twoja sytuacja może się bardzo zmienić. Czasami te zmiany są na lepsze, ale jeśli są gorsze, mogą wpłynąć na zdolność spłaty pożyczki. Pożyczkodawcy zwykle czują się bardziej komfortowo, pożyczając pieniądze na krótszy okres, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę w najbliższej przyszłości.

Krótszy okres pożyczki pozwoli Ci również zaoszczędzić więcej pieniędzy, ponieważ będziesz spłacać odsetki przez mniej lat. Będziesz jednak mieć wyższą miesięczną spłatę, więc musisz rozważyć to, decydując, który okres pożyczki jest dla Ciebie odpowiedni.

Zrozumienie czynników, które pożyczkodawcy biorą pod uwagę podczas oceny wniosków pożyczkowych, może pomóc zwiększyć szanse powodzenia. Jeśli uważasz, że którykolwiek z powyższych czynników może zmniejszyć Twoje szanse na zatwierdzenie, przed złożeniem wniosku podejmij kroki, aby je poprawić.

Nasze wybory najlepszych pożyczek osobistych na 2020 rok

Sprawdziliśmy rynek, aby przedstawić naszą krótką listę najlepszych dostawców pożyczek osobistych. Niezależnie od tego, czy chcesz szybciej spłacić dług, obniżając stopę procentową, czy też potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, aby dokonać dużego zakupu, te najlepsze w swojej klasie propozycje pomogą Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Kliknij tutaj, aby uzyskać pełne zestawienie naszych najlepszych typów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy