5 wskazówek, jak rozpocząć własną działalność pożyczkową

Author:
17 lutego 2021
Category: Będziesz Musiał
Źródło zdjęcia: nattanan23 na Pixabay
Myślisz o założeniu własnej firmy pożyczkowej? Nie różni się to zbytnio od zakładania jakiejkolwiek innej firmy. Będziesz potrzebował planu, źródła kapitału, struktury prawnej, strony internetowej oraz zarejestrowanej nazwy firmy i marki.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

1. Utwórz biznesplan

Wszystkie firmy potrzebują biznesplanu, dotyczy to również firm pożyczkowych. Twój biznesplan powinien zawierać streszczenie, opis, strategię rynkową, analizę konkurencji, plan projektowania i rozwoju, plan operacji / zarządzania oraz analizę bieżącej sytuacji finansowej.

Jeśli nie znasz żadnego z tych terminów, nie martw się. W Internecie można znaleźć wiele przykładów, które można naśladować. Wystarczy spojrzeć na biznesplany firm pożyczkowych i małych banków.

Oczywiście, jeśli masz już duże doświadczenie w tworzeniu biznesplanów, nie będziesz musiał studiować innych biznesplanów. Możesz od razu zacząć tworzyć własne.

2. Sfinansuj swój biznes

Nawet firma pożyczkowa potrzebuje finansowania, więc to twój następny krok. Większość ludzi udaje się do banku, ale możesz też zabezpieczyć pożyczkę biznesową z korzystnym oprocentowaniem ze strony Small Business Administration lub lokalnej organizacji (jeśli jesteś jej członkiem).

Jeśli nie chcesz zaciągać pożyczki, możesz znaleźć cichego partnera. To ktoś, kto da Ci potrzebną gotówkę w zamian za zmniejszenie miesięcznych dochodów Twojej firmy. Jeśli to nie zadziała, możesz poszukać prywatnego inwestora, który pożyczy Ci pieniądze. Na przykład zwróć się do przyjaciela lub krewnego.

3. Zadbaj o szczegóły prawne

Firma pożyczkowa musi przestrzegać wszelkiego rodzaju kwestii prawnych, aby zapobiec nieuczciwym i lichwiarskim praktykom. Zacznij od zatrudnienia prawnika, jeśli jeszcze go nie masz. Powinieneś także określić strukturę prawną swojej nowej firmy. Na przykład, czy Twoja firma pożyczkowa będzie działalnością jednoosobową, spółką osobową, spółką LLC, korporacją lub organizacją non-profit?

Jeśli nie wiesz, jak zająć się kwestiami prawnymi, możesz zapoznać się z politykami prawnymi innych firm i firm. Skopiuj te części, które pasują do Twojej sytuacji.

4. Utwórz witrynę internetową i kampanię marketingową

Będziesz musiał promować swoją nową firmę pożyczkową, więc rozpocznij kampanię marketingową tak wcześnie, jak to możliwe. Jeśli wolisz promować swoje usługi online, musisz założyć stronę internetową.

5. Zarejestruj swoją firmę pożyczkową

Na koniec będziesz musiał przejść przez formalności związane z rejestracją. W Stanach Zjednoczonych proces ten nosi nazwę „Doing Business As. Jednak wszystkie kraje mają własne zasady dotyczące rejestracji działalności. Dlatego należy zwrócić uwagę na lokalne przepisy dotyczące rejestracji firmy pożyczkowej.

Po zarejestrowaniu nazwy firmy będziesz potrzebować numeru identyfikacji podatkowej oraz rejestracji stanowych i lokalnych. Ponadto przed rozpoczęciem może być konieczne uzyskanie licencji biznesowych.

Wreszcie

Istnieje wiele rodzajów firm pożyczkowych. Należą do nich dostawcy pożyczek pod zastaw samochodu, pożyczkodawcy chwilówek i brokerzy kredytów hipotecznych, aby wymienić tylko kilka. Ale niezależnie od tego, jaki rodzaj firmy pożyczkowej chcesz założyć, pamiętaj, że nie możesz uniknąć żadnego z wymienionych tutaj kroków. Będziesz musiał zaplanować, przygotować, skonfigurować i zarejestrować swoją firmę pożyczkową tak jak każda inna.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy