5 pytań, które należy zadać pożyczkodawcy hipotecznemu przed refinansowaniem domu

5 pytań, które należy zadać pożyczkodawcy hipotecznemu przed refinansowaniem domu
Author:
16 października 2020
Category: Kredyty Hipoteczne

Wielu właścicieli domów posiadających kredyty hipoteczne rozważało refinansowanie w pewnym momencie. Refinansowanie kredytu hipotecznego zasadniczo zastępuje aktualny kredyt hipoteczny nową pożyczką. To szczególnie kuszący wybór dla osób, które chcą obniżyć swoje oprocentowanie, obniżyć miesięczne raty, szybciej spłacić pożyczkę, wykorzystać kapitał własny lub zmienić oprocentowanie zmienne w pożyczkę o stałym oprocentowaniu.

Ale trzymaj się. Sherry Graziano , starszy wiceprezes, dyrektor ds. Transformacji kredytów hipotecznych w SunTrust w Orlando na Florydzie, mówi, że tylko dlatego, że stopy procentowe są na historycznie niskim poziomie, nie oznacza, że ​​refinansowanie jest właściwą decyzją dla wszystkich. „Przed rozpoczęciem rozmów z pożyczkodawcami właściciel domu powinien mieć jasny cel finansowy i postrzegać refinansowanie jako sposób na jego osiągnięcie”.

Kiedy już zdecydujesz, że warto zbadać refinansowanie, znajdź przedstawiciela ds. Kredytów hipotecznych, który może wyjaśnić wszystkie kwestie finansowe i wszystkie opcje. Podczas omawiania tego ważne jest, aby zadawać właściwe pytania – i to wiele z nich.

Powiązane artykuły

  • Czy powinieneś refinansować swój kredyt hipoteczny?

Gotowy do refinansowania swojego domu? Zanim wskoczysz i rozpoczniesz proces refinansowania, oto kilka pytań, które powinieneś zaplanować zadać pożyczkodawcy hipotecznemu.

1. „Czy moja wycena obejmuje podatki i ubezpieczenie?”

Składając wniosek o pożyczkę, pożyczkodawca przedstawi oszacowanie, które zawiera zestawienie wszystkich kosztów zamknięcia, stawki i wszystkich innych kosztów związanych z pożyczką.

Jeremy Engle , pożyczkodawca hipoteczny z Vero Mortgage w Visalia w Kalifornii, mówi, że oferta pożyczkodawcy zwykle obejmuje podatki i ubezpieczenie. „Proszę klientów o aktualną kopię wyciągu z kredytu hipotecznego i mogę wyciągnąć z tego dane” – mówi.

Według Graziano pożyczkodawcy zazwyczaj przedstawiają szczegółową wycenę, która rozbije nową miesięczną płatność i powinna zawierać podatki i ubezpieczenie . Mówi, że właściciele domów mogą również chcieć zapytać o związane z tym opłaty – zarówno pożyczkodawcy, jak i inne strony trzecie. „Typowe koszty mogą obejmować opłatę za wycenę, raport kredytowy, ubezpieczenie tytułu własności oraz wynagrodzenie za zamknięcie lub honoraria prawników” – mówi Graziano.

2. „Ile pieniędzy potrzebuję do zamknięcia?”

Właściciele domów mogą średnio oczekiwać, że zapłacą od 2% do 3% kwoty kredytu w celu refinansowania kredytu hipotecznego. Na przykład refinansowanie kredytu mieszkaniowego w wysokości 300 000 USD może kosztować od 6 000 do 9 000 USD i należałoby się z nim w momencie zamknięcia lub przed zamknięciem. Podobnie jak w przypadku obecnego kredytu hipotecznego na dom, proces refinansowania będzie obejmował również opłaty za zamknięcie.

Komunikuj się ze swoim pożyczkodawcą i zapytaj, co musisz przynieść do stołu zamykającego. Koszty zamknięcia mogą obejmować różne opłaty – opłaty bankowe, opłaty za wycenę i opłaty prawnicze – za usługi i wydatki potrzebne do sfinalizowania kredytu hipotecznego.

Jeśli chodzi o to, ile doprowadzić do zamknięcia, zależy to od pożyczki, którą pożyczkobiorca chce uzyskać i jest unikalna dla sytuacji finansowej każdego pożyczkobiorcy, według Tarek Hassieb , licencjonowanego pośrednika w obrocie nieruchomościami w Liberty Realty w Hoboken, NJ.

„Jeśli chcą niższej płatności, przyniosą odpowiednie fundusze, aby pokryć płatność, z którą czują się komfortowo. Pożyczkobiorca może zasadniczo wnieść zero dolarów na zamknięcie i dodać koszty zamknięcia do pożyczki i nic nie wnieść do tabeli zamknięcia ”- mówi Hassieb.

Graziano mówi, że pożyczkodawcy oferują różne warunki i promocje, i warto przeczytać wszystkie dokumenty.

3. „Jakie są moje koszty z własnej kieszeni?”

Przedyskutuj ze swoim specjalistą ds. Pożyczek wszelkie dodatkowe opłaty, za które możesz być odpowiedzialny, a które nie są uwzględnione w szacunkowej wysokości opłaty końcowej. Można je uwzględnić jako oddzielne koszty, takie jak ubezpieczenie i badanie nieruchomości. Koszty bieżące różnią się w zależności od sytuacji każdego kupującego.

„Podczas gdy niektórzy właściciele domów mogą zdecydować się na opłacenie niektórych wydatków z własnej kieszeni, wielu zdecyduje się na przeniesienie kosztów refinansowania do kredytu” – mówi Graziano. „Właściciele domów powinni mieć jasność co do tego, czy pożyczkodawca oferuje im taką opcję”.

4. „Czy mam miejsce na spłatę kapitału?”

Większość pożyczkodawców woli widzieć kapitał własny, jeśli chcesz kwalifikować się do pożyczki. Zwykle im większy jest kapitał w domu, tym łatwiej jest go refinansować. Eksperci twierdzą, że jeśli nie chcesz płacić prywatnego ubezpieczenia hipotecznego, potrzebny jest co najmniej 20% kapitał własny. Jednak nawet przy niższej wartości nadal możesz refinansować, ale warunki mogą nie być tak korzystne. Hassieb mówi, że skoro pożyczka każdego kupującego może być inna, będzie to oceniane indywidualnie dla każdego przypadku.

5. „Jak długi jest okres spłaty pożyczki, którą mi podajesz?”

Podczas refinansowania będziesz mieć nowy okres i harmonogram spłat. Za każdym razem, gdy refinansujesz swoją nieruchomość, zegar jest resetowany na czas trwania umowy. „Pożyczka zostanie wznowiona do pierwszego dnia. Więc potraktuj to jako nową pożyczkę. Kredytobiorca może wybrać okres od 10 do 30 lat ”- mówi Hassieb.

Koszt refinansowania kredytu hipotecznego może się różnić w zależności od takich czynników, jak stopa procentowa, ocena kredytowa, kwota pożyczki i pożyczkodawca. Jako właściciel domu, jeśli chcesz uzyskać lepszą ofertę refinansowania kredytu hipotecznego, powinieneś rozejrzeć się i skłonić pożyczkodawców do konkurowania o Twój biznes.

Hassieb twierdzi, że większość pożyczkodawców ma łącze internetowe do wstępnej zgody na refinansowanie, która może pomóc pożyczkodawcy zrozumieć sytuację finansową pożyczkobiorców i pomóc im osiągnąć ich cele finansowe.

Aby uzyskać więcej inteligentnych wiadomości i porad finansowych, przejdź do MarketWatch.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy