5 powodów, dla których osobisty debet jest lepszy niż osobisty kredyt

Author:
17 lutego 2021
Category: Pożyczki Osobiste

Osobisty debet umożliwia wypłatę środków i spłatę środków w dogodnym dla Ciebie momencie. Odsetki płacisz tylko od zaległej kwoty. W związku z tym możesz spłacić część zaległej kwoty, gdy tylko masz trochę pieniędzy, i wypłacić je, gdy zajdzie taka potrzeba.

Płać odsetki tylko od tego, czego używasz

Osobiste kredyty w rachunku bieżącym mają zwykle podobne oprocentowanie jak pożyczki osobiste i mają szereg zalet w porównaniu z pożyczką osobistą.

Szybsze uwalnianie środków i prostota

Aby otrzymać pożyczkę osobistą, musisz mieć do czynienia z dużą ilością formalności. Nie wspominając o tym, że potrzebujesz również przyzwoitego wyniku CIBIL, aby mieć szansę na zatwierdzenie pożyczki. Natomiast debet to nie tylko prostsza opcja, ale także szybsza.

Po wstępnym ustawieniu Debetu możesz wypłacić pieniądze w ciągu kilku godzin i zdecydowanie w ciągu jednego dnia roboczego. Jeśli będziesz brać pożyczkę osobistą za każdym razem, gdy będziesz potrzebować środków, za każdym razem przejdziesz tę samą procedurę, a pieniądze otrzymasz dopiero w ciągu 3-5 dni.

Elastyczność

Pożyczki osobiste nie pozostawiają wiele miejsca na elastyczność. Musisz zapłacić stałą EMI na czas trwania kadencji, a płatności również muszą być terminowe. Dla wielu osób może to stanowić problem, zwłaszcza dla osób, które mają większą część wynagrodzenia zmiennego. W jednym miesiącu mogą realizować jeden czek po drugim, a w następnym być może będą musieli zadowolić się absolutnym minimum. Pożyczka osobista nie jest idealna w takich sytuacjach, ale debet osobisty może trafnie rozwiązać problem.

Osobisty debet pozwala Ci wziąć tyle pieniędzy, ile potrzebujesz (o ile mieści się to w ustalonych dla Ciebie limitach) i spłacić według własnego uznania. Możesz zapłacić w ciągu dni, tygodni lub miesięcy – cokolwiek Ci odpowiada.

Koszty odsetek

Po zaciągnięciu pożyczki osobistej odsetki zaczynają narastać natychmiast, nawet jeśli w ogóle nie korzystasz z pieniędzy. Rozważmy przykład, w którym otrzymałeś pożyczkę osobistą na studia wyższe. Jednak los chciał, że zrobiłeś inne plany i teraz pieniądze, które masz, są bezużyteczne. Ponieważ nie ma sensu spłacać odsetek od pożyczki, której nie potrzebujesz, decydujesz się ją spłacić z góry. Teraz pora na bolesną część: uiścić przedpłaty, które mogą być dość wysokie. Gdybyś jednak zdecydował się na kredyt w rachunku bieżącym , nie musiałbyś go spłacać. Ponadto większość banków chce, aby ich pożyczkobiorcy nie spieszyli się ze spłatą pożyczek, ponieważ im dłuższy okres ich trwania, tym więcej pieniędzy zarabiają na odsetkach. Nie trzeba dodawać, że tak szybka przedpłata może również wpłynąć na wynik CIBIL. Ponownie, z debetem nie ma takiego problemu.

Ochrona wyniku CIBIL

Jeśli często bierzesz lub spłacasz pożyczki, Twój wynik CIBIL z pewnością będzie się często zmieniać. Zdarzenia takie jak zwrot czeków mogą spowodować spadek Twojego wyniku, a jeśli są one częste, możesz mieć również trudności z uzyskaniem pożyczki lub karty kredytowej w przyszłości. Można tego jednak uniknąć, decydując się na debet w rachunku bieżącym. Dzięki temu ułatwieniu będziesz mieć tylko jedną pożyczkę, którą regularnie obsługujesz. To pozytywnie wpłynie na Twój wynik CIBIL.

Zarządzaj tylko jedną pożyczką

Jeśli bierzesz wiele pożyczek, musisz zarządzać problemami wielu instytucji, wielu pożyczek, wielu czeków, wielu spłat. Jest to nie tylko opodatkowanie, ale prowadzi do dużej szansy na niewykonanie zobowiązania i sprawdzenie odbić. Osobisty debet w rachunku bieżącym pozwala mieć tylko jedną dużą pożyczkę, jedną pojedynczą płatność oraz dużo mniej wysiłku i zamieszania.

Dlaczego potrzebuję kredytu w rachunku bieżącym?

Kto nie chciałby korzystać z przywileju zdobywania pieniędzy w drodze, gdy są potrzebne? Wiele banków oferuje debet w rachunku bieżącym, ale jeśli chcesz czegoś jeszcze wygodniejszego, możesz to zrobić online. LoanTap jest pierwszym tego rodzaju, który oferuje możliwość tworzenia projektów dla pracowników pensyjnych w Indiach. Oto kilka zalet kredytu w rachunku bieżącym LoanTap –

Ok, jestem zainteresowany. Jak zacząć?

Korzystanie z kredytu w rachunku bieżącym w LoanTap jest naprawdę proste. Możesz zacząć od wypełnienia informacji na stronie internetowej i przesłania wymaganych dokumentów. Następnie możesz podać preferowany czas wizyty przedstawiciela, czyli wtedy, gdy będziesz musiał dostarczyć kopię niektórych podpisanych przez Ciebie dokumentów. Gdy to się skończy, Twoja praca zostanie wykonana, a środki otrzymasz, gdy tylko dokumenty zostaną zweryfikowane.

Świadomość, że masz możliwość uzyskania natychmiastowej gotówki, kiedy tylko potrzebujesz, z pewnością zapewnia spokój. LoanTap oferuje miłe udogodnienie dla wszystkich osób, które szukają elastyczności i minimalnego wysiłku. Po skorzystaniu z debetu w rachunku bieżącym nie będziesz już chciał pożyczki osobistej. Jeśli masz jakieś pytania, zajrzyj do sekcji FAQ.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy