5 najbezpieczniejszych funduszy obligacji, w które można teraz zainwestować

Author:
17 lutego 2021
Category: Stopy Procentowej

Szukasz kilku bezpiecznych funduszy obligacji, na których możesz zaparkować pieniądze, zarobić trochę na zyskach i (co najważniejsze) nie zgubić koszuli?

Słyszałem od kilku subskrybentów, którzy szukają bezpiecznego portu dywidendowego w tych ponownych burzach. Nie ma ich wiele, ale mam dla Ciebie kilka pomysłów! Omówimy je za minutę. Najpierw porozmawiajmy o nagłej zmianie pogody.

Na początku zeszłego tygodnia VIX – miara zmienności, którą wszyscy znają (i niewielu potrafi to wyjaśnić!) – w tajemniczy sposób zaczęła rosnąć wyżej. To był nieco ciekawy ponieważ VIX i S & P 500 nie zostały wzajemnie lustrzane odbicie. Targowi żeglarskiemu towarzyszył coraz niższy odczyt VIX!

Rosnący VIX przy rosnącym S&P 500 był wskazówką, że coś jest nie tak. Zwróciłem uwagę moim subskrybentom Dividend Swing Trader w ostatni czwartek rano, przed otwarciem rynków, że prawdopodobnie są to krótkoterminowe problemy. W ciągu kilku godzin moje podejrzenia potwierdziły się. To był kłopot!

Założony przez miliarderów Square inwestuje 50 milionów dolarów w bitcoiny, podnosząc akcje do rekordowego poziomuAktualizacja bodźca: Negocjacje Pelosi i Mnuchin wracają, wśród doniesień Biały Dom podnosi ofertę do 1,8 biliona dolarów, a Trump sugeruje, że może pójść wyżej2 okazjonalnych płatników dywidend, których możesz kupić teraz (7,4% + dochody z wyprzedzeniem)Oprócz tego, że rynek jest spóźniony na spadki, mamy również niebotyczne nastroje inwestorów (każdy jest byk) i bogate wyceny (akcje są drogie). Highflyers, którzy ciągnęli rynek w górę, byli szczególnie drogie i kochani, więc nie jest dla nas zaskoczeniem, że zostali bezceremonialnie porzuceni w zeszłym tygodniu.

Więc tu jesteśmy, z wielu inwestorów dochodach (którzy nie rozumieli elegancko płacąc nic za duży tech magazynie) siedzi na trochę gotówki. Heck, możesz siedzieć na swojej gotówce i rękach!

Zmienne rynki zwykle wynagradzają cierpliwość. Codzienne piły biczowe mogą denerwować początkujących, ale są świetne dla nas wykalkulowanych, metodycznych nabywców, którzy mają możliwość „uśrednienia naszych zakupów. W końcu jesteśmy w stanie zgromadzić więcej dywidendy za dolara na spadkach.

Kluczem do osiągnięcia celu jest utrzymanie naszego kapitału w nienaruszonym stanie. Jednym ze sposobów jest wpychanie gotówki pod materac. Ale ci z Was, którzy szukają nieco większego zysku (i być może komfortu), powinni rozważyć pięć bezpiecznych funduszy obligacji.

Wybrałem je we współpracy z moim komputerem. Oto pięć funduszy, które:

 1. Wydajność 2% lub więcej
 2. Posiadaj zdywersyfikowane portfele bezpiecznych obligacji i, co najważniejsze, teraz…Rzadko mrugaj, gdy rynek się czołgał.Zacznijmy od iShares Core US Aggregate Bond ETF (AGG) , wiodącego ETF o stałym dochodzie. AGG to najłatwiejszy sposób na zakup koszyka rodzajów obligacji, które prezes Rezerwy Federalnej Jay Powell aktywnie kupuje za swoje nowo wydrukowane pieniądze.

  AGG daje 2,3% (na podstawie kroczącej), jak piszę. To przyzwoity początek dla ETF, ale / i ma również dwa katalizatory wzrostu cen .

  Po pierwsze, program skupu obligacji Fed wspiera te ceny obligacji (i utrzymuje ich rentowność na niskim poziomie). Dodatkowo, gdy akcje spadają, więcej pieniędzy napływa na stały dochód. Oznacza to, że rentowności obligacji spadną (szczególnie w przypadku ofert na poziomie inwestycyjnym), a ceny obligacji wzrosną.

  Nie polecam funduszy ETF zbyt często do kupowania i utrzymywania inwestorów, ponieważ trudno jest znaleźć wartość w przestrzeni ETF. Są jednak mocniejszymi portami podczas burz rynkowych niż moje ukochane fundusze zamknięte (CEF), które mają większy zysk, większy wzrost, ale szersze wahania niż fundusze ETF.

  (Inwestorzy długoterminowi powinni uwzględniać zmienność i wybierać najlepsze CEF zamiast ETF. Ale mówimy tutaj o bezpieczeństwie krótkoterminowym! Więc to jest ETF).

  Vanguard Intermediate-Term Bond ETF (BIV) posiada zadłużenie rządu USA i podobne rodzaje dochodów stałej wysokiej jakości. To duży, płynny fundusz, który, podobnie jak AGG, daje 2,4% dochodu i stopniowo rośnie z czasem. W rzeczywistości pobił AGG w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

  Teraz AGG i BIV skorzystały na dekadzie spadających stóp procentowych (co spowodowało wzrost cen ich obligacji). Jednak w przypadku zakładu ze spadkiem stopy procentowej pozostało niewiele „soku, ponieważ Fed robi wszystko, co w jego mocy, aby uniknąć ujemnych stóp w USA.

  Zatem kolejna dekada dla AGG i BIV może być trudniejsza. Ale nie mówimy o kupowaniu tych funduszy przez dekadę – jesteśmy tuż po bezpiecznej ucieczce. I to są typy ETFów o stałym dochodzie, z którymi możemy się trzymać przez kilka miesięcy i czuć się z nimi bezpiecznie (niezależnie od testu przeciwciał!).

  Wreszcie, możemy bezpośrednio „pojechać z Fedem i kupić kilka korporacyjnych ETF-ów obligacji. Powell & Co. dosłownie kupują niektóre z bardziej „junkierskich funduszy w kosmosie, takie jak ETF iShares High Yield Corporate Bond ETF (HYG) .

  Nie jestem zainteresowany podążaniem za naszym prezesem Fed do rynsztoka. HYG zatonął w zeszły czwartek i tylko w tej kolumnie mówimy o „pancernikach. Oto trzy oferty korporacyjne o stałym dochodzie, które się kwalifikują (i rzadko zmieniają się, gdy rynki załamują się):

  Brett Owens jest głównym strategiem inwestycyjnym w firmie Contrarian Outlook . Aby uzyskać więcej wspaniałych pomysłów na dochód, pobierz bezpłatną kopię jego najnowszego raportu specjalnego: Twój portfel na wczesną emeryturę: 7% dywidendy co miesiąc na zawsze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy