4 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed otrzymaniem firmowej karty kredytowej

Author:
17 lutego 2021
Category: Najlepsze Karty

Otwarcie konta firmowej karty kredytowej to świetny sposób na utrzymanie i ułatwienie wydatków w wielu działach. Zazwyczaj te karty oferują większe bonusy i nagrody za podpisywanie niż pojedyncze karty. Karty te często pomagają firmom uniknąć problemów z przepływem gotówki i innymi problemami finansowymi.

Wręcz przeciwnie, jeśli nie są odpowiednio obsługiwane, karty te mogą być szkodliwe dla Twojej firmy. Oto cztery kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed otrzymaniem karty kredytowej dla swojej firmy.

1. Wystawcy kart Weź pod uwagę zarówno historię kredytu biznesowego, jak i osobistą

Jako właściciel firmy ważne jest, aby ograniczać ryzyko osobiste podczas prowadzenia firmy. Niestety w przypadku firmowych kart kredytowych banki wydające rozpatrzą zarówno Twoją osobistą historię kredytową, jak i wszelkie związane z Twoją firmą. Zazwyczaj startupy i właściciele małych firm wymagają osobistych ocen kredytowych na poziomie 720 lub wyższym, aby się zakwalifikować.

Jeśli działasz już od jakiegoś czasu, upewnij się, że przedstawiłeś bardzo szczegółowe zestawienie swoich poprzednich wydatków. Jeśli byłeś ogólnie wolny od długów i oprócz płatności, otrzymasz świetne warunki płatności kartą kredytową. Jeśli Twoja firma ma historię opóźnionych lub nieodebranych płatności, skończysz z niekorzystnymi warunkami płatności lub brakiem umowy.

2. Łatwiejsza księgowość

Biznesowe karty kredytowe znacznie ułatwiają prowadzenie księgowości. Upewnij się, że jesteś bardzo zdyscyplinowany w wydatkach. Postaraj się oddzielić wszystkie wydatki osobiste od wydatków służbowych. Pozwoli to osiągnąć dwie rzeczy: dać lepsze wyobrażenie o prognozowaniu wydatków i umożliwić odpisywanie wydatków biznesowych na odliczenia podatkowe. Odpisanie wydatków biznesowych to świetny sposób na zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy w sezonie podatkowym. Upewnij się, że dobrze znasz kwalifikacje przy odliczaniu wydatków służbowych.

Jeśli jesteś właścicielem większej organizacji i chcesz śledzić wydatki pracowników, firmowe karty kredytowe są świetnym sposobem na osiągnięcie tego. Zamiast zwracać koszty każdemu pracownikowi indywidualnie, daj mu kartę kredytową, której będą mogli używać do pokrycia wszystkich wydatków związanych z działalnością.

3. Nagrody, nagrody, nagrody!

Jedną z największych zalet firmowych kart kredytowych są korzyści związane z wydatkami. Generalnie wydajemy wykładniczo więcej na wydatki służbowe niż osobiste. To powiedziawszy, nagrody i punkty mogą naprawdę wzrosnąć.

Według NerdWallet to najlepsze karty kredytowe dla małych firm w 2016 roku:

  • Ink Cash firmy Chase
  • Ink Plus firmy Chase
  • Enhanced Business Platinum od American Express.
  • Spark Miles od Capital One
  • Spark Classic od Capital One

Niezależnie od tego, czy jest to większy procent zwrotu gotówki, czy dodatkowe mile, karty te zazwyczaj oferują niesamowite nagrody.

4. Zrozum Wszystkie Pasywa

Jak wspomniano powyżej, często konta biznesowe są powiązane z kontami osobistymi. Absolutnie konieczne jest, abyś był świadomy wszelkich zobowiązań związanych z Twoją biznesową kartą kredytową. Ważne jest, abyś zrozumiał różnice w odpowiedzialności.

  • Odpowiedzialność handlowa: Zasadniczo oznacza to, że korporacja jest odpowiedzialna za wszystkie długi. Jest to idealne rozwiązanie, ale często trudne do uzyskania, jeśli prowadzisz mniejszą firmę.
  • Odpowiedzialność solidarna: Oznacza to, że dzielisz odpowiedzialność za wszystkie długi z firmą. Dzieje się tak najczęściej w przypadku mniejszych firm i start-upów.

Podpisując umowę z bankiem, zapoznaj się ze wszystkimi implikacjami, zwłaszcza drobnym drukiem. Często trudno jest znaleźć emitenta, który byłby skłonny zrzucić całą odpowiedzialność na korporację. Biorąc to pod uwagę, upewnij się, że rozumiesz swoje obowiązki jako właściciela firmy podczas składania wniosku.

Biznesowa karta kredytowa nie jest dla każdego. Jeśli nadal nie możesz ubiegać się o jeden, odwołaj się do tych czterech czynników i podejmij właściwą decyzję dla swojej firmy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy