4 powody, dla których Bitcoin nie znajduje się w bańce

Author:
17 lutego 2021
 • Opublikowano: 3 lata temuCzy cena bitcoina jest w bańce? Ci, którzy tak mówią, uważają, że ludzie kupują kryptowalutę w celach spekulacyjnych, w przeciwieństwie do jej pierwotnego celu – do transakcji.

  Nathan Martin, piszący w Economic Edge, uważa, że ​​większość kupuje bitcoiny, ponieważ jest to lepszy środek przechowywania wartości. Twierdzi, że Bitcoin zapewnia lepszy magazyn wartości niż aktywa kontrolowane przez banki, i nadal będzie to robić w dającej się przewidzieć przyszłości. Stąd liczba osób korzystających z Bitcoin będzie nadal rosła.

  Żadnego innego dobrego sklepu wartościowegoLudzie nie mogą zarabiać na poziomie zbliżonym do rzeczywistej inflacji, lokując swoje pieniądze na tradycyjnych kontach oszczędnościowych. Banki centralne kontrolują waluty, których używa większość ludzi i manipulują nimi, aby utrzymać niskie stopy procentowe.

  Akcje, obligacje i nieruchomości są w bańce, podobnie jak dolar amerykański, zauważył Martin. Złoto i srebro są również manipulowane przez banki centralne.

  Dlatego nie ma dobrego zasobu wartości. „Emeryci o stałych dochodach po prostu nie mogą i nie będą w stanie nadążyć, ponieważ niemożliwa matematyka długu dolarowego nadal rośnie w górę – napisał Martin.

  Dlaczego Bitcoin to lepszy wybórBitcoin jest lepszym sposobem przechowywania wartości z następujących powodów.

  1. Bitcoin jest zdecentralizowany. Martin i wielu innych uważa to za najważniejszą cechę bitcoina. Żadna centralna moc nie kontroluje bitcoinów. Banki centralne mogą pośrednio manipulować kryptowalutami, tworząc instrumenty pochodne i fundusze podlegające obrotowi giełdowemu w oparciu o te kryptowaluty. Ale to nie zmieni podstawowego sposobu przechowywania wartości bitcoina.

  Gdyby banki centralne stworzyły instrumenty pochodne oparte na bitcoinie, Martin zachęca ludzi do bezpośredniego kupowania bitcoinów. Banki nie mogą manipulować tym, czego nie kontrolują.

  2. Podaż Bitcoina jest ograniczona. Zostanie utworzonych tylko 21 milionów bitcoinów, a 80% tej liczby zostało już stworzonych. Im więcej środków zainwestowanych w bitcoin, tym większa wartość każdego bitcoina. Inne waluty blockchain mogą wpływać na wartość bitcoina, ale wszystkie inne kryptowaluty łącznie nie są jeszcze równe wartości rynkowej bitcoina. Ponadto te kryptowaluty, które nie mają ograniczonej podaży, nie utrzymają swojej wartości.

  3. Bitcoin jest bezpieczny. Dzięki szyfrowaniu i decentralizacji tak jest. Może być przechowywany w cyber „skarbcach, w których właściciele przechowują papierową kopię szyfru szyfrującego. Podczas gdy giełda bitcoinów i komputer mogą zostać zhakowane, bitcoin znajdujący się w „skarbcu nie będzie znajdował się na giełdzie ani w komputerze, a tylko właściciel ma kod dostępu do przechowywanych bitcoinów. Nikt nie może jej skonfiskować.

  4. Transakcje Bitcoin są przechowywane w księdze publicznej, która zawiera listę wszystkich potwierdzonych transakcji. Zdecentralizowana księgowość jest bezpieczniejsza niż scentralizowane księgi.

  Bańka jest daleko Bitcoin pewnego dnia znajdzie się w bańce, ale ten czas jest daleko, zauważył Martin.

  Jedną z zalet kryptowalut jest to, że współistnieją z innymi formami pieniędzy wykorzystywanymi do transakcji. Bitcoin nie jest w bańce. Zamiast tego ludzie używają go do parkowania swoich dolarów, aby banki centralne nie mogły zniszczyć ich wartości.

  Zmienność będzie się utrzymywać dla bitcoina, ponieważ nic nie porusza się w linii prostej. Martin uważa, że ​​kryptowaluty będą handlować wraz z suwerennymi walutami i ostatecznie je zastąpią.

  Nie będzie przekonany, że wzrost ceny bitcoina zatrzymał się, dopóki jego kapitalizacja rynkowa nie będzie rywalizować z podażą pieniądza w Stanach Zjednoczonych, która wynosi 13,5 biliona dolarów.

  Wyróżnione zdjęcie z Shutterstock.

  Jonas Borchgrevink zredagował ten artykuł dla CCN – Capital & Celeb News. Jeśli zauważysz naruszenie naszego Kodeksu Etyki lub znajdziesz błąd rzeczowy, ortograficzny lub gramatyczny, skontaktuj się z nami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy