4 błędy w refinansowaniu kredytu hipotecznego, które mogą Cię kosztować

Author:
17 lutego 2021
Category: Nowy Kredyt

Wraz ze spadkiem oprocentowania kredytów hipotecznych miliony Amerykanów zastanawiają się nad umową refinansowania kredytu hipotecznego. (iStock)

Wujek Sam pracuje po godzinach, aby skłonić Amerykanów do pożyczania pieniędzy – i aby instytucje finansowe je pożyczały.

Kontynuuj czytanie poniżej

Przykład: stopy refinansowania spadają. Oprocentowanie trzydziestoletnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu spadło do 3,25 do 3,50 procent po tym, jak Rezerwa Federalna obniżyła swoją referencyjną stopę procentową w drugim tygodniu maja. To wielka sprawa, jeśli chcesz refinansować swój kredyt hipoteczny i uzyskać niższe oprocentowanie (co z kolei obniży miesięczne raty).

Czemu? Chociaż stawki są niskie, posiadacze kredytów hipotecznych mogą zaoszczędzić mnóstwo gotówki, refinansując swój obecny kredyt hipoteczny. Dzięki Credible możesz dowiedzieć się, ile możesz zaoszczędzić na odsetkach, porównując jednocześnie wiele ofert pożyczkodawców.

Weź właściciela domu, któremu pozostało 250 000 USD z 30-letniego kredytu hipotecznego na nieruchomość o stałym oprocentowaniu 5,5% od domu o wartości 325 000 USD. Jeśli właściciel domu ma dobrą ocenę kredytową (ocena kredytowa 720 FICO lub wyższa), może kwalifikować się do nowo refinansowanego kredytu mieszkaniowego w wysokości 3,5% i może z łatwością zaoszczędzić ponad 200 USD na miesięcznej spłacie kredytu hipotecznego.

W tym środowisku o niskich stopach procentowych łatwiejsze jest zawarcie umów refinansowania kredytów hipotecznych od kredytodawców.

Od czasu awaryjnego obniżenia stopy procentowej w marcu Rezerwa Federalna utrzymuje stopę funduszy federalnych na poziomie bliskim zera, obniżając w ten sposób oprocentowanie kredytów hipotecznych na domy. W związku z ostatnimi ruchami wielu kredytobiorców prawdopodobnie rozważa refinansowanie. Ale jest kilka elementów, o których powinni wiedzieć przed kontynuowaniem.

Błędy w refinansowaniu kredytów hipotecznych, których należy unikać

Jednym słowem, refinansowanie kredytu hipotecznego oznacza zastąpienie obecnego kredytu hipotecznego nowym. Twój nowy kredyt hipoteczny opłaca stary, a następnie jesteś odpowiedzialny za spłatę nowego kredytu hipotecznego.

Brzmi dość łatwo, prawda? Ale w całym procesie refinansowania kredytu hipotecznego jest mnóstwo min lądowych. Sztuczka polega na rozpoznaniu potencjalnych błędów w refinansowaniu po drodze i całkowitym ich uniknięciu.

Jakie są największe błędy, których należy unikać przy umowie refinansowania kredytu hipotecznego? Te łamiące budżet z pewnością kwalifikują się.

1. Brak zakupów w celu znalezienia najlepszych stawek i opłat

Nie kupiłbyś pary butów online bez wcześniejszego rozejrzenia się po najlepszej cenie, ale konsumenci często podejmują największe decyzje finansowe swojego życia, idąc z pierwszą osobą, która do nich wraca.

2. Nie obliczanie całkowitego kosztu transakcji refinansowania

„Ludzie nie obliczają całkowitego kosztu, ale biorą pod uwagę tylko stopę procentową, powiedział Earl Knecht, wiceprezes i dyrektor finansowy Napa Valley Wealth Management.

– Biorąc pod uwagę stawki i opłaty plus dodatkowe koszty, refinansowanie do niższej stawki może w rzeczywistości kosztować – powiedział Knecht.

„Zanim cokolwiek podpiszesz, spójrz na drobny druk i faktyczne umowy – zauważył. „Porównaj warunki z oryginalnymi dokumentami pożyczki, w tym opłaty zapłacone pożyczkodawcy, opłaty od nieruchomości oraz wszystkie inne i dodatkowe koszty.

3. Udzielenie zwłoki w spłacie kredytu hipotecznego

Nie odkładaj kredytu hipotecznego na zwłokę – będzie to Cię kosztować, gdy będziesz próbował refinansować kredyt mieszkaniowy.

„Niektóre banki oferują zwłokę, umożliwiając pominięcie dwóch lub trzech płatności na 60-90 dni – zauważył Knecht. „Pod koniec tego okresu będziesz w całości winien zaległe saldo. To trochę ryzykowne, jeśli twój dochód jest teraz wątpliwy i jest to podobne do powiedzenia bankowi: „Nie możemy zapłacić kwoty, którą wcześniej zgodziliśmy się zapłacić.

„To nie jest dobry wygląd na refi deal – dodał.

4. Brak uporządkowania kredytu

Nie bierz nowej karty kredytowej ani pożyczki, jeśli rozważasz refi.

„Nowy wniosek kredytowy może negatywnie wpłynąć na Twój wynik i stopę refi – powiedział Knecht. „Przed złożeniem wniosku poznaj również swoją zdolność kredytową. Niespodzianki związane z poślizgiem mogą zniweczyć umowę refinansowania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy