3 kluczowe powody, dla których Bitcoin może spaść poniżej 10 000 USD tej jesieni

Author:
17 lutego 2021
Category: Stopy Procentowe

Yashu Gola | 23 wrz 2020 | 06:08

3 kluczowe powody, dla których Bitcoin może spaść poniżej 10 000 USD tej jesieniYashu Gola | 23 wrz 2020 | 06:08

Bitcoin stoi przed perspektywą przebicia się poniżej 10000 USD po nieudanym wzroście ceny, który podniósł jego cenę o 70 procent na początku tego roku.

Bitcoin utrzymuje wsparcie powyżej 10000 USD. Źródło: TradingView.com

Oto trzy najważniejsze zagrożenia, przed którymi stoi kryptowaluta, gdy zmierza w kierunku czwartego i ostatniego kwartału 2020 roku, zgodnie z najnowszymi fraktalami i wieloma obserwacjami.

# 1 Kolejna wyprzedaż akcji w USA; Korelacja Bitcoin

Jednym z głównych powodów, dla których Bitcoin jest narażony na ryzyko spadków w nadchodzących sesjach, jest rynek akcji. Wcześniej handel kryptowalutą był wyższy, gdy akcje amerykańskie robiły to samo. Spadł również obok czołowych indeksów Wall Street: S&P 500, Dow Jones, Nasdaq Composite.

To sprawiło, że amerykański rynek akcji stał się doskonałym barometrem do pomiaru nastrojów na rynku Bitcoin. Nawet niedawno korekta w dół w pozornie wykupionych akcjach technologicznych z opóźnieniem zbiegła się z podobnym spadkiem w indeksie kryptowalut.

Charles Edwards, szef skupiającego się na kryptowalutach funduszu Capriole, uznał korelację w swoim środowym tweecie, stwierdzając, że niepewność na rynkach ryzyka nie pozwala Bitcoinowi osiągnąć nowych wyższych poziomów.

Zasadniczo Bitcoin jest teraz tani jak barszcz.

Jedyne, co go powstrzymuje, to niepewność związana z ryzykiem i powiązana korelacja na rynku akcji.

Ale to nie będzie trwać wiecznie.

Prawdopodobnym skutkiem jest przejście na gotówkę. To samo wydarzyło się w marcu 2020 r. Podczas niesławnej globalnej klęski rynkowej, w której Bitcoin i akcje runęły w tandemie, ale dolar amerykański rósł, gdy inwestorzy traktowali go jako najbezpieczniejszą przystań.

Jeśli scenariusz się powtórzy, wywrze to na Bitcoin dalszą presję niedźwiedzia. To doprowadziłoby do spadku kryptowaluty poniżej 10000 USD.

# 2 Opóźnienie w drugim sprawdzeniu bodźca

Jak wspomniano powyżej, umacniający się dolar amerykański może wywrzeć dalszą presję na Bitcoin. Analitycy uważają, że dolar może przedłużyć swoje odreagowanie po osiągnięciu 27-miesięcznego najniższego poziomu pod koniec sierpnia. Częściowo jest to spowodowane ciągłym opóźnieniem w realizacji drugiego pakietu stymulacyjnego dotyczącego koronawirusa.

Chociaż jestem uparty na Crypto i #Bitcoin, ogólnie jestem niedźwiedzi na amerykańskich akcjach. Więc niestety myślę, że spadające akcje spowodują, że te spadną. Zbliżają się wybory, nie minęły jeszcze żadne bodźce, wzrost dolara amerykańskiego itp. Wzrost inflacji byłby jednak pozytywny dla #Bitcoina.

Demokraci i Republikanie stoją w sprzeczności co do wielkości następnej pomocy finansowej dla amerykańskich gospodarstw domowych, firm i osób fizycznych dotkniętych pandemią COVID-19. Oba plany wydatków wciąż różnią się od siebie o 1 bilion USD, co budzi obawy inwestorów o wcześniejszą restrukturyzację.

Tymczasem opóźnienie w sprawdzaniu bodźców skłania Amerykanów do większych oszczędności i mniejszych wydatków. Wraz ze wzrostem lepkości dolara amerykańskiego zmniejsza się również popyt na inne aktywa. To jeden z powodów niedawnej wyprzedaży na rynkach złota, akcji, a nawet bitcoinów.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) wzrósł o 1,25 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem. Źródło: TradingView.com

Dolar spodziewa się większego wzrostu w miarę wzrostu liczby przypadków COVID w USA i zahamowania ożywienia gospodarczego. Ogólnie rzecz biorąc, może to być złe dla Bitcoina.

# 3 Wybory prezydenckie w USA w 2020 r

Chociaż nikt nie wie, kto wygra wybory prezydenckie w USA w 2020 r., Niepewność związana z ich wynikiem może pozostawić rynki finansowe w niestabilnym stanie.

Gavin Smith, dyrektor generalny firmy kryptowalutowej Panxora, omówił możliwość spowodowania zamieszania politycznego przez wybory. Zauważył, że taki scenariusz może doprowadzić do spadku cen akcji, co z kolei wpłynie na Bitcoin i jego zdolność do utrzymania 10000 USD jako wsparcia.

„Zagrożenie dla rynku kryptowalut jest takie samo, jak widzieliśmy w marcu – powiedział Smith. „Jeśli dojdzie do tak dużej wyprzedaży ryzykownych aktywów, nastąpi likwidacja bitcoina.

Jednocześnie kryptowaluta spodziewa się ożywić swoje nastawienie na wzrost po zakończeniu wyścigu prezydenckiego w USA. Wynika to z poprawiającej się długoterminowej sytuacji fundamentalnej, której przyczyną jest luzowanie ilościowe, niższe stopy procentowe i słabe rentowności obligacji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy